Pirmdiena,
26.Septembris 2022
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī samazināsies par 3,9%

21.06.2022

1. jūlijā spēkā stāsies jauns PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Daugavpilī būs par 4,32 eiro jeb 3,9% zemāks – 90,64 EUR/MWh – salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

No 1. maija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī pieaugs par 17%1

27.04.2022

Pašvaldības akciju sabiedrība “Daugavpils siltumtīkli” informē, ka ar 1. maiju spēkā stāsies jauns siltumenerģijas tarifs, ko izvērtēja un apstiprināja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar spēkā esošo apkures tarifu, kas pašlaik sastāda 80,60 EUR/MWh, maija tarifs pieaugs par 17% un sastādīs 94,32 EUR/MWh.

No 1. aprīļa samazināsies siltumenerģijas tarifs1

17.03.2022

1. aprīlī spēkā stāsies jauns pašvaldības akciju sabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, jaunais tarifs būs par 13,9% zemāks jeb 80,60 EUR/MWh. Mājsaimniecību lietotājiem aprīlī turpinās piemērot valsts noteikto maksimālo siltumenerģijas tarifa līmeni – 68,00 EUR/MWh.

Informācija Augšdaugavas novada nekustamā īpašuma nodokļa maksātajiem

04.03.2022


Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma nodokļa administrācija (turpmāk - Nodokļu administrācija) paziņo, ka  nekustamā īpašuma nodokļa maksātajiem, kuriem ir nekustamais īpašums Augšdaugavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, 3. februārī tika nosūtīti maksāšanas paziņojumi par aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli 2022. gadam.

Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus

03.03.2022


Latvijas Pasts
nepiegādās Latvijas abonentiem Krievijā un Baltkrievijā izdotos preses izdevumus – tos, tāpat kā šajās valstīs ražotās preces, nevarēs nopirkt arī pasta nodaļās. Uz Krieviju un Baltkrieviju vairs netiks pieņemti arī naudas pārvedumi un Western Union naudas pārskaitījumi, bet Latvijā netiks izmaksāti no šīm valstīm saņemtie naudas pārvedumi un pārskaitījumi. Uz Krieviju un Baltkrieviju pārtraukta arī komercsūtījumu pieņemšana. Vienlaikus uz Ukrainu tiek pieņemti gan sūtījumi, gan naudas pārvedumi, tomēr nosūtītājiem jārēķinās ar karadarbības situāciju.

Daugavpilis aicina uz mītiņu Ukrainas atbalstam

02.03.2022


Trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 pie Daugavpils Universitātes, Vienības ielā 13 notiks atbalsta pasākums Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Akcija Ukrainas atbalstam Špoģos un Ilūkstē2

02.03.2022


Pēdējās dienas ir nesušas ziņas par traģiskiem notikumiem, kas ir izmainījuši ne tikai Ukrainas, bet mūsu visu dzīvi. Ukrainā tiek nogalināti iedzīvotāji, kuri dzīvo savā valstī un aizstāv to. Ir īstais laiks paust savu atbalstu, ko arī dara visa pasaule.

2. martā plkst. 18.00 Špoģos pie vidusskolas un Ilūkstē, Vienības laukumā, notiks akcija, kurā ikviens var apliecināt savu atbalstu Ukrainas tautai. 

Sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

01.03.2022


No šodienas, 1.marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2021.gadu, raksta Lsm.lv.

Beidzas Covid-19 ārkārtējā situācija. Kas jāievēro no 1. marta?

01.03.2022

Sākot ar 1. martu, Latvijā beigusies Covid-19 dēļ noteiktā ārkārtējā situācija, kas bija spēkā no pērnā gada 11. oktobra. No 1. marta atviegloti vairāki Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tostarp tirdzniecībā, pasākumos un klātienes darbā. Papildu atvieglojumi stāsies spēkā arī no 1. aprīļa. Kā dzīvosim pēc ārkārtējās situācijas beigām, informē Lsm.lv.

Latvija nolēmusi slēgt gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām, «airBaltic» aptur lidojumus uz Krieviju

26.02.2022


Latvija pieņēmusi lēmumu slēgt savu gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām komerciālo lidojumu veikšanai, paziņojis satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš norāda, ka pašlaik tiek gatavots attiecīgs lēmums izskatīšanai valdības sēdē, ziņo Lsm.lv.

Daugavpilī šodien būs Ukrainas atbalsta mītiņš; ukraiņu diaspora Latgalē satraukta par notiekošo dzimtenē2

25.02.2022Šodien no plkst. 17.00 līdz 18.00 pie Krievijas konsulāta Daugavpilī (Krāslavas iela 46) plānots mītiņš Ukrainas atbalstam. Organizatori sociālājā tīklā facebook.com raksta: “Paudīsim solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem un nosodīsim Krievijas prezidenta Putina organizēto iebrukumu Ukrainā!

Ukraiņu diaspora Latgalē ir satraukta par notiekošo savā dzimtenē. “Trūkst informācijas par notiekošo Ukrainā, sāp sirds un smagi pārdzīvojam notiekošo,” tā situāciju Ukrainā raksturoja Latgalē dzīvojošie ukraiņi un arī latvieši, kuriem ir ģimenes saites ar Ukrainu, kā arī tiem, kuriem ir vienkārši cilvēciska līdzjūtība un vēlme palīdzēt.

Sakarā ar Ukrainā izsludināto kara stāvokli pasta sūtījumu satiksme ar Ukrainu apturēta

24.02.2022


Sakarā ar Ukrainā izsludināto kara stāvokli un pārtraukto aviosatiksmi pasta sūtījumu pieņemšana uz Ukrainu ir apturēta.Latvijas Pastā pieņemtie, bet vēl no Latvijas neizsūtītie pasta sūtījumi pagaidām tiks uzglabāti Latvijas Pasta sūtījumu apstrādes kompleksā. Naudas pārvedumi uz Ukrainu, Baltkrieviju un Krieviju var nebūt izpildāmi.

Turpinās Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūve

23.02.2022


Vakar, 22. februārī, Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Iekšlietu ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par valsts ārējās robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūves gaitu un paveiktajiem darbiem uz Latvijas – Baltkrievijas robežas.

Līdz 25.februārim turpinās reģistrācija vasaras jauniešu nodarbinātības programmā 15-19 gadīgiem jauniešiem

22.02.2022


19. februārī plkst.11.00 mājaslapā
https://jaunatne.daugavpils.lv/ sākās elektroniskā reģistrācija 15-19 gadīgu jauniešu vasaras nodarbinātības programmā. Reģistrācija turpināsies vēl līdz 25. februārim (ieskaitot).

Par notriektiem un kritušiem dzīvniekiem aicina ziņot lietotnē “Mednis”

21.02.2022


Par notriektiem medījamajiem dzīvniekiem Valsts meža dienests aicina ziņot lietotnē “Mednis”, šajā pašā lietotnē var ziņot arī par kritušiem dzīvniekiem. Saņemtā informācija ir būtiska ne tikai dzīvnieku populācijas noteikšanai, bet arī satiksmes organizācijas plānošanai valsts ceļu tīklā, pieņemot lēmumus par ceļa zīmju uzstādīšanu un citām infrastruktūras izmaiņām.

Inženieru arsenāls nodots ekspluatācijā

19.02.2022


Daugavpils cietoksnī noslēgušies būvdarbi vēsturiskā Inženieru arsenāla teritorijā. Notiek ēkas nodošana ekspluatācijā, un jau tuvākajā laikā te plānots veidot jaunu tūrisma objektu – Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”.

Inženieru arsenāla ēka ir celta 1840 – 1845 gadā. Tā ir pēdējā arhitekta Aleksandra Štauberta projektētā ēka Daugavpils cietoksnī, un tās celtniecību pabeidza jau pēc arhitekta nāves. Vēsturiski šī ir milzīga darbnīcu, dažādu noliktavu telpa.

ARĪ ŠOGAD PAŠVALDĪBA RĪKOS GRANTU KONKURSU “IMPULSS”

18.02.2022


Daugavpils pilsētas pašvaldība, atbalstot jaunos uzņēmējus, arī šogad rīkos grantu programmas “Impulss” konkursu, kura uzvarētāji iegūs līdzfinansējumu savu biznesa ideju īstenošanai. 17.februārī Finanšu komitejas sēdē tika skatīts jautājums par konkursa nolikuma apstiprināšanu.

Jaunieši tiek aicināti piedalīties vebinārā par mentālo veselību

17.02.2022


Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas Jauniešu nodaļa aicina pilsētas jauniešus un visus interesentus pieteikties vebināram “Kas ir mentālā veselība? Kā par to runāt?”, kas norisināsies ceturtdien, 24. februārī, plkst. 18.00 ZOOM platformā.

No šodienas tiek mazināti epidemioloģiskie drošības pasākumi

16.02.2022


Vakar, 15. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) piedāvāto trīs soļu plānu pakāpeniskai un atbildīgai drošības pasākumu mazināšanai, ņemot vērā joprojām sarežģīto situāciju veselības aprūpē un saslimstības izplatības pieaugumu.

Krišjānis Feldmans: nepieciešams likumā noteikt pienākumu veidot gāzes stratēģiskās rezerves

16.02.2022


“Latvijas enerģētiskās drošības veicināšanai ir svarīgi glabāt stratēģiskās gāzes rezerves, un pienākumam veidot šādas rezerves jābūt nostiprinātam ar likumu,” sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans trešdien, 16.februārī, sēdē, kurā deputāti sprieda par aktuālo situāciju gāzes tirgū Latvijā un obligātajām dabasgāzes drošības rezervēm.

„Saskaņas” deputātu bezdarbība

15.02.2022

Sākusies Latvijas 13. Saeimas pēdējā pilnā pavasara sesija. Ņemot vērā, ka vēlēšanas notiks 3. oktobrī, tuvākajā laikā mēs pamanīsim praktiski visu parlamenta deputātu enerģisko darbošanos. Priekšvēlēšanu laikā opozīcijas deputāti kļūs īpaši aktīvi, lai nonāktu savu potenciālo vēlētāju redzeslokā. Taču viņiem vajadzētu rēķināties ar to, ka vēlētāja politiskais briedums pēdējo 30 gadu laikā neapšaubāmi ir audzis un vēlētājs, atskatoties pagātnē, izvērtē, kas ar viņu noticis šajā laika posmā. 

Uz Daugavpils šosejas pie Daugavpils ieviesti jauni ātruma ierobežojumi

14.02.2022


Uz Daugavpils šosejas (A6) netālu no Daugavpils vēl vienā posmā, no Arodiem līdz krustojumam ar
Daugavpils apvedceļu (A14) (212,52.224,86. km), ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h, kas papildināts ar ceļazīmi “Nelīdzens ceļš”.

Bez maksas braukt Daugavpils sabiedriskajā transportā tagad var visi pašvaldībā deklarētie skolēni

14.02.2022


Stājušies spēkā Daugavpils domes 2022.gada 28.janvāra saistošie noteikumi „Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”, saskaņā ar kuriem tiek paplašināts braukšanas atvieglojumu saņēmēju loks: tagad bez maksas izmantot pilsētas sabiedrisko transportu var arī tie bērni un jaunieši, kuru dzīvesvieta deklarēta Daugavpilī, bet vispārējo izglītību viņi iegūst citā pašvaldībā.

Vācijas pētījums uzjunda bažas par Latvijas skolēniem izsniegta kovida testa precizitāti

11.02.2022


Vācijas Paula Ērliha institūts veicis pētījumu, salīdzinot dažādu ražotāju antigēna testus. Pētījumā pārbaudīti 245 ātrie antigēna testi un secināts, ka piektā daļa kvalitātes pārbaudījumu neiztur. Viens no Latvijā lietotajiem testiem "Hangzhou Singclean" visās pozīcijās ir novērtēts ar nulles procentu efektivitāti, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Šāda informācija lasāma Lsm.lv.

Arī šogad pašvaldības varēs noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņus

10.02.2022


Arī šajā gadā visas pašvaldības varēs noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņus. To paredz Saeimā ceturtdien, 10.februārī, galīgajā lasījumā pieņemtie
grozījumi
Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Līdzīgi kā 2020. un 2021.gadā, arī šogad pašvaldības varēs noteikt spēkā esošajam regulējumam atšķirīgus nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņus un samaksu pārcelt uz vēlāku laiku līdz 2022.gada beigām.

DRS ārstējas 91 Covid-19 pacients

09.02.2022


Daugavpils reģionālajā slimnīcā laikā posmā no 8. līdz 9. februārim kopumā ārstējas 91 Covid-19 pacients, 66 no tiem Covid-19 ir pamatdiagnoze, bet 25 blakus saslimšana, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Kasecka.

Domstarpības ap Daugavpils skolu apvienošanas plāniem turpinās arī Saeimā

08.02.2022

Daugavpilī ir vairākas vidusskolas, kurās skolēnu skaits nav pietiekams, līdz ar to tās varētu nākotnē zaudēt vidusskolas statusu. Šī iecere nonākusi arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu uzmanības centrā, kur šodien uzklausīja vietvaras pārstāvjus un aicināja tuvākajā laikā iesniegt paplašinātu informāciju par vidusskolu apvienošanas rezultātiem un ieguvumiem. Tāpat izskanēja kritika, ka nav saprotami ieguvumi no apvienošanas, raksta Lsm.lv.

 

Latvijā konstatēts vēl lipīgāks kovida apakštips; rekordliels jauno Covid-19 gadījumu skaits diennaktī.

08.02.2022

Austrumu slimnīcas Nacionālās references laboratorijas vadītājs Sergejs Ņikišins pastāstīja, ka Latvijā trīs procentos no visiem sekvencētajiem jeb atšifrētajiem vīrusa paraugiem ir atklāts omikrona apakštips, kas ir vēl lipīgāks par esošo omikronu, informē Lsm.lv

Centrālajā parkā izveidota slēpošanas trase

05.02.2022


Iestājoties stabilākiem laikapstākļiem, Daugavpils Olimpiskais centrs parūpējies par aktīvās atpūtas iespējām pilsētas centrā, izveidojot 370 metrus garu slēpošanas trasi Centrālajā parkā.

Daugavpils noslēdza sadarbības līgumu ar Visaginas pilsētu Lietuvā

05.02.2022

Vakar, 4. februārī, noslēgts sadarbības līgums starp Daugavpils pilsētas pašvaldību un Visaginas pilsētas pašvaldību Lietuvā.

Pašvaldības plāno sadarboties sekojošās jomās:

  • Uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu apstākļu radīšana;
  • Izglītības attīstība;
  • Kultūras un izglītības aktivitātes;
  • Stratēģiskā plānošana;
  • Pilsētas pārvaldība;
  • Tūrisma attīstība.

« 1 2 3 4 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top