Piektdiena,
9.jūnijs 2023
Vārda dienas: Gita, Ligita, Ферапонт, Фотий, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpilī atsākas ceļu būvniecības sezona

23.03.2023
Noslēdzoties ziemas sezonai un iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, Daugavpilī atsākās ceļu būvniecības darbi. Aktīvi norisinās arī „bedrīšu” remonts. Kopumā 2023. gadā ielu (t.sk. arī tiltu, satiksmes pārvadu, caurteku) uzturēšanas, būvniecības un remontu provizoriskas izmaksas varētu sastādīt 2 409 481,00 eiro: šo summu veido valsts dotācija un pašvaldības budžeta līdzekļi.

20. martā atsākti pērn uzsāktie ceļa pārbūves darbi Cietokšņa ielā: no Rīgas ielas līdz 18. novembra ielai šogad tiks nomainītas ceļa apmales un ieklāts jauns asfalts. Pagājušajā gadā posmā no Rīgas ielas līdz Saules ielai ir ieklāta asfalta apakškārta. Pašlaik būvnieki demontē apmales un veic citus sagatavošanas darbus, lai maijā varētu uzsākt asfaltēšanu. Šie darbi tiek finansēti no Ceļu uzturēšanas fonda līdzekļiem, iepirkums ir noticis pagājušogad, tāpēc darbi varēja sākties, tiklīdz to ļāva laika apstākļi.

Vēl viens no Ceļu fonda finansētais objekts ir Kauņas iela posmā no Puškina ielas līdz Miera ielai. Te darbus paredzēts uzsākt 27. martā: vispirms tiks nomainītas apmales, pēc tam sāksies asfalta frēzēšanas darbi, un tuvāk vasarai, kad sāks darboties asfalta rūpnīca, ieklās arī jauno segumu.

Šogad turpināsies arī pērn iesāktie darbi Smilšu ielā (posmā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai) un Ūdens ielā.

Pilsētā esošo ceļu un trotuāru remonts, kā arī ielu jauna būvniecība norit saskaņā ar Daugavpils valstspilsētas ielu fonda izlietošanas vidējā termiņa 3 gadu programmu: šogad paredzēts veikt projektēšanas darbus atsevišķu ceļu posmu sakārtošanai Jelgavas ielā, Smilgu ielā, Tautas ielā, Kastaņu ielā, Brīvības ielā, 18. novembra ielā, Nometņu ielā un Tirgoņu ielā, turpināt Smiltenes un Kandavas ielu satiksmes pārvada otrās kārtas projektēšanas un būvprojekta ekspertīzes veikšanas darbus, kā arī veikt remontdarbus tiltiem pār Lauceses upi, Šūņicas upi un Meļņičaks upi. Paredzēts pabeigt arī Vienības tilta pārbūves projektēšanu, kam provizoriski būs nepieciešams novirzīt vairāk nekā 5 300 000,00 eiro. Tomēr plānā iespējamas korekcijas, ņemot vērā ielu faktisko stāvokli pēc ziemas sezonas. Šie darbi tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem (valsts mērķdotācijas pašvaldības ceļiem (ielām)). Kopumā 2023. gadā ielu (t.sk. arī tiltu, satiksmes pārvadu, caurteku) uzturēšanas un būvniecības provizoriskas izmaksas varētu sastādīt 2 016 032,00 eiro.

Savukārt no pašvaldības budžeta tiek finansēta greiderēšana un bedrīšu remonts. Ceļu seguma avārijas remonti tiek veikti pastāvīgi, arī rudens, ziemas un pavasara mēnešos. Galvenais faktors, kas nosaka darbu intensitāti, ir laika apstākļi. Arī pašlaik KSP speciālisti regulāri apseko ielas, konstatē vietas, kur ir lielākie bojājumi, un veic remontdarbus, pielietojot „auksto asfaltu” uzreiz, tiklīdz tas kļūst tehniski iespējams. Šogad, ņemot vērā lielu nokrišņu daudzumu un mitru laiku, šie darbi pagaidām nenotiek tik intensīvi, kā, piemēram, pērn, kad laiks bija sausāks un aukstāks. Taču kopumā, pēc KSP speciālistu vērtējuma, situācija uz ceļiem ir līdzīga tai, kāda tiek novērota ik gadu. Ceļu seguma remontdarbu lielākais apjoms ieplānots uz jauno vasaras sezonu, kad darbus varēs veikt „karstajā” tehnikā.

Aktuālai informācijai par ceļu satiksmes ierobežojumiem būvdarbu veikšanas vietās sekojiet pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Nezinu kapec skatoties tai bildee man uznaca bwzgaligas skumjas..mani milie latgalisi visi atdusas latgales smiltajaa.tevs un vina vecaki..tikai tuksaa maaja atgadina man..reiz bija. Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Ak dievs...es skatos uz to majinu un to pariti.. kas visu pasaka bez vardiem..latgalitei muzigai but..ta ir mana omites majina.un tur sez mans opis ar omiti..protams bildee..un manaa dveselee muzigi. Sīkāk...
Mūžībā aizgājusi aktrise Lilita Ozoliņa
Lilita tu esi aizgajusi..bet paliksi atminaa ka viena mo skaistakajam un talantigakajam aktrisem..paldies par skaisto martu.ilgajaa celaa kapas.sievietes ideals.. laikmeti mainas..bet kautkas paliek nezudoss..dveseles skaistums...lai tavai dveselei viegls lidojums muzibaa..sakumam kam jaunam.ardievu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top