Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Šogad plāno sakārtot valsts autoceļus 632 km garumā

16.03.2023
Šogad plānots izbūvēt valsts autoceļus 632 kilometru garumā, atvēlot tam 193,1 miljonu eiro, no tiem lielāka daļa – 131,5 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums, savukārt 61,6 miljoni eiro ir Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums, paziņojumā medijiem informēja Satiksmes ministrija.

Ministrijas 2023. gada budžetā 341,9 miljoni eiro jeb 46% no kopējā finansējuma paredzēts ieguldīt valsts autoceļu nozarē – autoceļu būvniecībai un uzturēšanas darbiem.

Reģionālo un vietējo autoceļu sakārtošanai šogad papildus piešķirti 11,5 miljoni eiro, nākamgad plānots ieguldīt 15 miljonus eiro, 2025. gadā – 17 miljonus eiro.

Šogad būvdarbi plānoti 379 kilometros reģionālo autoceļu, kopumā ieguldot 76,5 miljonus eiro, tajā skaitā 30,7 miljonus eiro no ES Atveseļošanas fonda.

Vietējo autoceļu 141 kilometra būvniecībā ieguldīs 40,9 miljonus eiro, tajā skaitā 9,6 miljonus eiro no ES Atveseļošanas fonda.

Savukārt 111 kilometrus galveno autoceļu būvniecībai paredzēti 75,7 miljoni eiro, tajā skaitā 21,3 miljoni eiro no ES Kohēzijas fonda.

Ieguldot kopumā 11,5 miljonus eiro, paredzēti darbi 19 tiltos un pārvados. Arī šajā jomā lielāks uzsvars tiks likts uz reģionālo un vietējo autoceļu sakārtošanu. Sešos objektos uz reģionālajiem autoceļiem plānoti darbi par 3,46 miljoniem eiro, savukārt 11 objektos uz vietējiem autoceļiem – par 6,92 miljoniem eiro.

Šogad būtiski uzlabojumi plānoti tiltiem pāri Gaujai – pārbūvēs trīs esošos tiltus un pabeigs jauna tilta būvniecību vecā metāla tilta vietā uz vietējā autoceļa V330 Dukuri–Rāmnieki.

Gājēju un velosipēdistu ceļu gar valsts autoceļiem būvniecībai plānoti 4,7 miljoni eiro. Šogad uzsāks būvdarbi veloceļa izveidei A11 autoceļa posmā no Liepājas līdz Bernātiem, tiks izbūvēti gājēju – velosipēdistu ceļi P93 autoceļa posmā no Ānes un Teteles ciematiem līdz Jelgavai, P14 autoceļa posmā no Cēsīm līdz krustojumam uz Līvu ciematu, gar autoceļu P103 Elejā un P76 autoceļa posmā no Salas līdz Jēkabpilij.

Tāpat plānoti darbi ceļu satiksmes drošības uzlabošanai uz galvenā autoceļa A6 Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Pāternieki), reģionālā autoceļa P37 Pļaviņas (Gostiņi)–Madona–Gulbene un vietējā autoceļa V772 Apšusala–Vilkukrogs mezglā.

2023. gada otrajā pusē plānots pabeigt un ekspluatācijā nodot ceļu būvē pirmo publiskās un privātās partnerības projektu – Ķekavas apvedceļu, kas ļaus samazināt ceļā pavadīto laiku un vienlaikus uzlabos satiksmes drošību.

Savukārt citos A7 autoceļa posmos, lai mazinātu kravas transporta ietekmi uz pilsētvidi Bauskā un Iecavā, plānots uzsākt Bauskas un Iecavas apvedceļu projektēšanu.

Budžetā paredzēts finansējums 139 elektrouzlāžu staciju darbības nodrošināšanai, kas nodrošinās iespēju uzlādēt elektroauto visā valsts teritorijā.

Lai gan naudas ceļu būvdarbiem veltīs vairāk nekā pērn, šogad plānots remontēt par 300 kilometriem mazāk nekā pagājušajā gadā, kad izbūvēja 950 kilometrus. Bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits ar satiksmes budžetu ir neapmierināts, norādot, ka Latvijas ceļu infrastruktūra turpinās stagnēt.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top