Sestdiena,
9.Decembris 2023
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita, Иннокентий, Юрий, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Balvu "Par mūža ieguldījumu izglītībā" saņem DVĢ skolotāja

02.02.2023
1935.gada 28.janvārī toreizējais Latvijas Ministru Prezidents Kārlis Ulmanis nāca klajā ar ideju par Draudzīgo aicinājumu - ikvienam atcerēties savu pirmo skolu un atbalstīt to, ziedojot grāmatas, mākslas darbus, mācību līdzekļus utt. Nest gara gaismu tautā - šī doma radīja milzīgu entuziasmu tā laika sabiedrībā. Ideja kļūst par tradīciju, ja tā ir vērtīga un uzrunā līdzcilvēku sirdis. Draudzīgais aicinājums nav zudis, bet ir pārtapis jaunā veidolā. Draudzīgā Aicinājuma fonds atbalsta un cildina gan izcilākos Latvijas skolēnus, gan skolas, gan skolotājus, piešķirot Draudzīgā Aicinājuma balvu.

Daugavpils Valsts ģimnāzijā pašlaik strādā 3 skolotājas, kuras ir saņēmušas šo cildeno apbalvojumu par augstvērtīgu darbu ar talantīgiem skolēniem, - Olga Osipova, Valentīna Prokofjeva un Irina Fjodorova. Šogad, 2023.gada 27.janvārī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika cildināti Latvijas izglītības iestāžu pedagogi, kuri savu mūža darbu ir veltījuši skolai. Balvu - metālā darinātu Pūci, Grāmatu (ar laureātu vārdiem) un Diplomu - par Mūža ieguldījumu izglītībā šogad saņēma ģimnāzijas bijusī angļu valodas skolotāja un Latgales debašu centra vadītāja Oksana Deiča.

No 1996.gada līdz 2011.gadam Oksana Deiča strādāja Daugavpils Valsts ģimnāzijā par angļu valodas skolotāju, veica svešvalodu skolotāju metodiskās kolēģijas vadītājas pienākumus, vadīja sabiedriskās organizācijas Debašu centrs Latgales filiāli, bija LATE (Latvijas Angļu valodas skolotāju asociācija) Latgales reģiona viceprezidente un valdes locekle.

Skolotāja ir pieredzes bagāta un inovācijām atvērta pedagoģe, kas ir sekojusi līdzi novitātēm priekšmeta pasniegšanas metodikā un pati darbojusies kā multiplikatore. Ir piedalījusies vairāku jaunu mācību līdzekļu aprobācijā sadarbībā ar izdevniecību Longman un Pearson un IZM (I.Bell, R.Goven „First Certificate expert”, V.Evans, J.Dooley „Enterprise”), sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāvjiem regulāri organizējusi Latgales reģiona angļu valodas skolotāju konferences, uzstājusies ar priekšlasījumiem un vadījusi darba grupas. Kopš 2002.gada darbojusies Mentoring (studentu apmācība) un Thinking approach multiplikatoru programmā sadarbībā ar Britu padomi.

Lai nodrošinātu laikmetīgu mācību procesu un starpkultūru kompetenču apguvi, skolotāja ir piedāvājusi audzēkņiem daudzveidīgas ārpusstundu aktivitātes, piemēram, iesaistot starptautiskos projektos, t.sk., „Global teenager” (kopumā 4000 dalībnieki visā pasaulē), aktualizējot ilgtspējīgas attīstības jautājumus, kopā ar citu svešvalodu skolotājiem organizējot Valodu dienas pasākumus Daugavpils pilsētas vidusskolēniem, tādējādi rosinot skolēnus izmantot svešvalodu zināšanas citu mācību priekšmetu satura apguvē un mācot tolerantu attieksmi pret citādo.

Minētās un daudzas citas aktivitātes radīja drošu pamatu skolēnu sasniegumiem arī mācību darbā. Oksanas Deičas mācītie audzēkņi ļoti veiksmīgi startējuši pilsētas un valsts mēroga angļu valodas olimpiādēs un konkursos. Taču visplašāko rezonansi ir guvuši skolotājas rīkotie Latgales reģiona debašu centra debašu turnīri par jauniešiem/visai sabiedrībai aktuālām tēmām, kā arī Debašu forumi, kuru laikā vidusskolēni tikās ar vietējiem uzņēmējiem un pilsētas domes pārstāvjiem, lai diskutētu par pilsētai un tās iedzīvotājiem saistošiem jautājumiem (piemēram, „Uzņēmējdarbība veicina/neveicina pilsētas izaugsmi”, „Daugavpils ir jauniešiem piemērota pilsēta” u.c.).

Daugavpils Valsts ģimnāzijas un novada pedagogi augstu vērtē kolēģes sasniegto, fenomenālās darbaspējas, neizsīkstošo enerģiju, līderes dotības un profesionalitāti. Arī šobrīd, pēc darba gaitu beigšanas, skolotāja iesaistās ģimnāzijas dzīves aktivitātēs un atbalsta ar padomu, vēstīts Daugavpils Valsts ģimnāzijas kolektīva sagatavotajā informācijā. 

daugavpilszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Leduspuke 02.02.2023 11:11
Man skolaa iet nepatika macities nepatika.skolotajys nemileju...dienasgranatu ar divniekiem noslepu..biju slikta skolniece..bastoju no stundam un klejoju pa meziem .majas speeleju klavieres dziedaju zimeju un baudiju vientulibu man ta patika majas...piedoduet skolotaji.man tas viss neintereseja..domaju kapec taa...un atbildi atradu...no kura laika meza laumas iet skolaa...tikai nezaa es jutos vislabak.
Leduspuke 02.02.2023 11:33
Pavasaris nak vai redzi ..sniega sega noplakusi leduspuke izkususi..palikusi tijai laama...kur palikusi ledus daama..damai kajaas gumijnieki..ta mekle klavu kur vel sniegi..tai rokas amurs urbis...ta atver pavasarim durvis...un pieliek klavai sulu maisu...ar to es bizbesu ar taisu..sveiks pavasari.
Leduspuke 02.02.2023 11:52
Es sodien apciemoju kadu 90 sirmgalvi un apsveicu par muza ueguldijumu lopkopibaa.iedzeram kafiju..cik sirsnigas bija musu sarunas..tikai pametot acis uz sagruvuso fermu blakys majai sirdi ielija skumjas..to sagrava laikmets..un sirma tantina lukojax uz to ka sava muuza darbu..kas aizies liidz ar to..
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni eiro.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Es latvijas berniem novelu lai vinus sarga dievs un engelitis katram savs no slimibam helaimem un sliktiem bezatbikdigiem arstiem....ceru ka ir ari labi bernu arsti..kaut tadi butu visi. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Vai esat pieredzejusi laikus kad arsta kabinetaa tiek ierakstitas slepeni sarunas.diktafonaa..kad tuvinieki ir heapmieribati ir soketi par arstu un slimnicas opersonala atieksmi pret sadirguso ...pat atlaujas dakteri piekaut..es neatceros.vai dakteri pasi pie ta nemaz nav vainigi..tad padomasim kapec tas ta notiek sodien. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Man pret arstiem ir zudusi ciena un uzticiba..jo arstus inerese tikai alga ne slimnieku arstesana tad tiesam ir jasanenas kad jaatver arsta kabineta durvis...kur nu vel uzticet savu bernu veselibu..vajag drosmi skiet vairak tam vecakam ne bernam.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top