Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Kudiņš atbrīvots no DU Padomes locekļa amata

31.01.2023
Daugavpils Universitātes Senāts no padomes locekļa amata pēc paša lūguma atbrīvojis par krāpšanu aizdomās turēto Jāni Kudiņu. Rektores vietnieka atbilstību padomes locekļa amatam aicināja izvērtēt gan padomes vadītājs, gan Izglītības un zinātnes ministrija.

Kudiņa atbrīvošana pamatota ar labas pārvaldības principiem un Eiropas Prokuratūras ierosināta kriminālprocesa ietekmi uz augstskolas tēlu.

"Šajā jautājumā mums notika diezgan plašas diskusijas. Jānis Kudiņš skaidroja šo situāciju. Ētisku apsvērumu dēļ viņš lūdzis sevi atbrīvot no Daugavpils Universitātes padomes locekļa amata," informēja Daugavpils Universitātes Senāta priekšsēdētāja Inese Kokina.

Ministrija gan lūdza skatīt vēl arī Finanšu un uzskaites daļas vadītājas Ritas Balteres atbilstību padomes locekļa amatam. Senāts lēmis, ka to nav bijis pamats izvērtēt.

Jāatgādina, ka Valsts policija veikusi procesuālās darbības Daugavpils Universitātē aizdomās par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā. Lietā, iespējams, figurē rektores vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš un vēl vairākas personas.

Eiropas prokuroru aizdomas krīt uz vairākiem iepirkumiem par dažādām mācībām universitātes personālam, kuras nodrošināja SIA "LR pro". Aizdomās tiek turēta gan firmas valdes locekle un oficiālā īpašniece, gan vēl divi aizturētie, kuru saiknes ar "LR pro" ir slēptākas. 

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top