Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Ceļazīmes iekšpagalmos turpmāk jāsaskaņo ar pašvaldību

30.01.2023
Ja nav nepieciešams būvprojekts, no šī gada tā saucamo "gulošo policistu", stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos jāsaskaņo ar savu pašvaldību, ne ar "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), kā līdz šim. Likuma grozījumi pieņemti tamdēļ, ka pašvaldību speciālisti atrodas tuvāk iedzīvotājiem, un vietvaras šādas atļaujas varētu izsniegt operatīvāk.

Ceļazīmes, kur daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji iekšpagalmos regulē, kur būs atļauts novietot automobili, drīkst uzstādīt tikai pēc saskaņošanas jeb atļaujas saņemšanas. Tas pats attiecas uz citām ceļazīmēm un tādu ātruma samazināšanas elementu kā "gulošais policists". Līdz šim saskaņošanu veikuši LVC speciālisti, taču no šī gada tas ir pašvaldību uzdevums.

"Situāciju pašvaldībās vislabāk pārzina pašvaldības, un pašvaldībām arī būtu jāzina par to, kas notiek visā tās teritorijā, tai skaitā satiksmes jomā. Jo līdz šim veidojās situācijas, kad pašvaldības vispār nepārzināja, kas notiek, piemēram, iekšpagalmos.

Visbiežākie gadījumi ir, kad iedzīvotāji iekšpagalmos dala tās vietas, kur vienas mājas iedzīvotāji liks automašīnas," stāstīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Piemēram, Rīgas domes Satiksmes departamentā šādu iesniegumu ir tik daudz, ka tos skata rindas kārtībā un cilvēki kādu laiku gaida atbildi.

"Šobrīd mēs redzam, ka šis darbu apjoms ir pieaudzis vairākkārt. Un attiecīgi šobrīd arī šī gada pamatbudžetā, kad tas tiks pieņemts, mēs virzīsimies ar papildu štata pieprasījumu. Jo ar esošo kapacitāti mēs nevarēsim nodrošināt šo funkciju. Jāsaprot, ka droši vien paies kāds laiks, līdz gan iedzīvotāji, gan mēs iemācīsimies savstarpēji komunicēt," norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Tas, cik bieži pašvaldībai jārisina šādas situācijas, gan atkarīgs no tās izmēriem. Proti, jo vairāk iekšpagalmu, jo vairāk iesniegumu. Joprojām vienīgā pašvaldība, kas aizvien nav norādījusi struktūrvienību, kas nodarbosies ar šiem jautājumiem, ir Jūrmala.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 30.01.2023 16:19
Mzn patika viena cela zime pie privatmajas setas ko radija bez tabu daudzus gdus atpakal....stop..ieiet aizliegts..sausu bez bridinajuma un apraksu bez macitaja..bet daudzdzivokla pagalmos varetu but norade..auto stavvietas tikai majas iedzivotajiem...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top