Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Ceļazīmes iekšpagalmos turpmāk jāsaskaņo ar pašvaldību

30.01.2023
Ja nav nepieciešams būvprojekts, no šī gada tā saucamo "gulošo policistu", stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana iekšpagalmos jāsaskaņo ar savu pašvaldību, ne ar "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), kā līdz šim. Likuma grozījumi pieņemti tamdēļ, ka pašvaldību speciālisti atrodas tuvāk iedzīvotājiem, un vietvaras šādas atļaujas varētu izsniegt operatīvāk.

Ceļazīmes, kur daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji iekšpagalmos regulē, kur būs atļauts novietot automobili, drīkst uzstādīt tikai pēc saskaņošanas jeb atļaujas saņemšanas. Tas pats attiecas uz citām ceļazīmēm un tādu ātruma samazināšanas elementu kā "gulošais policists". Līdz šim saskaņošanu veikuši LVC speciālisti, taču no šī gada tas ir pašvaldību uzdevums.

"Situāciju pašvaldībās vislabāk pārzina pašvaldības, un pašvaldībām arī būtu jāzina par to, kas notiek visā tās teritorijā, tai skaitā satiksmes jomā. Jo līdz šim veidojās situācijas, kad pašvaldības vispār nepārzināja, kas notiek, piemēram, iekšpagalmos.

Visbiežākie gadījumi ir, kad iedzīvotāji iekšpagalmos dala tās vietas, kur vienas mājas iedzīvotāji liks automašīnas," stāstīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Piemēram, Rīgas domes Satiksmes departamentā šādu iesniegumu ir tik daudz, ka tos skata rindas kārtībā un cilvēki kādu laiku gaida atbildi.

"Šobrīd mēs redzam, ka šis darbu apjoms ir pieaudzis vairākkārt. Un attiecīgi šobrīd arī šī gada pamatbudžetā, kad tas tiks pieņemts, mēs virzīsimies ar papildu štata pieprasījumu. Jo ar esošo kapacitāti mēs nevarēsim nodrošināt šo funkciju. Jāsaprot, ka droši vien paies kāds laiks, līdz gan iedzīvotāji, gan mēs iemācīsimies savstarpēji komunicēt," norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Tas, cik bieži pašvaldībai jārisina šādas situācijas, gan atkarīgs no tās izmēriem. Proti, jo vairāk iekšpagalmu, jo vairāk iesniegumu. Joprojām vienīgā pašvaldība, kas aizvien nav norādījusi struktūrvienību, kas nodarbosies ar šiem jautājumiem, ir Jūrmala.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 30.01.2023 16:19
Mzn patika viena cela zime pie privatmajas setas ko radija bez tabu daudzus gdus atpakal....stop..ieiet aizliegts..sausu bez bridinajuma un apraksu bez macitaja..bet daudzdzivokla pagalmos varetu but norade..auto stavvietas tikai majas iedzivotajiem...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top