Otrdiena,
7.februāris 2023
Vārda dienas: Nelda, Ričards, Rihards, Григорий, Филипп, Александр, Владимир Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Domes komentārs: Par kristīgām vērtībām Rotko mākslas centrā

30.11.2022
28. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar pieciem izstāžu projektiem sākās Ziemas izstāžu sezona. Kopš izstādes atklāšanas Daugavpils pilsētas Domē tika saņemtas vairākas sūdzības saistībā ar atsevišķiem izstādes eksponātiem, par kuriem tika pausts viedoklis, ka notiek nepieņemama iejaukšanās sakrālajā telpā un naida pret Kristietību propogandēšana.

Izvērtējot saņemtos iebildumus un ņemot vērā, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes preambulā noteikto - Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido […] kristīgās vērtības, kopā ar M. Rotko centra vadītāju M. Čačku tika pieņemts lēmums izņemt konkrētos darbus no ekspozīcijas.

Pašvaldības darba kārtībā nav jautājuma par M. Rotko centra vadītāja atstādīšanu no amata. Papildus norādām, ka M. Rotko mākslas centrs ir pašvaldības iestāde, kuras funkcijās ir arī gūt ienākumus no maksas pakalpojumiem (biļešu pārdošanas), tāpēc ir svarīgi nodrošināt Centra apmeklētāju plūsmu. Ņemot vērā to, kāda rezonanse iedzīvotāju vidū radās sakarā ar iepriekš minēto darbu eksponēšanu, pastāv bažas, vai netiks negatīvi ietekmēta šī apmeklētāju plūsma, kas, savukārt, apdraudētu centra turpmāko darbību.

Gadījumā, ja atsevišķiem iedzīvotājiem vai iedzīvotāju grupām ir vēlme konkrētos izņemtos eksponātus apskatīt un raisīt diskusiju par kristīgām vērtībām Satversmes preambulā - pastāv iespējamība vienoties ar darbu autoru par individuālām personālizstādēm, portālu www.daugavpilszinas.lv informēja Daugavpils pilsētas domē. 

www.daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Vienības namā uzstāsies pianists Andrejs Osokins
Ja man klaieres ir milakais muzikas instruments.tas ir tik skanigas..un ja vel spelee professionals pianists..ta muzika savilno...ja pasaulee vis strauji mainas.
Be ne ne vienmer ar to vajag samierinatues un tam pielagoties ja tas ir pretrunaa ar dieva pasaules kartibu un humanismu..tadam laikmetam nav nakotnes. Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kas tad ir maaksla..ta ir musu ieksejas pasaules atlaasme.. verbala vizuala skanu.kustibu...ta plus pari laikiem un pastaves tik ilgi cik ilgi pastavesim mes cilveki..maksla vairo skaistumu un piepilda musu dveseles ar izjutam..saka ka skaistums var izglabt pasauli...varbut..lai jums izdodas maakslinieki Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kada tad ir nakotnes vizija...nakotnee maksla nav paredzeta..jo cilveki pazaudes dveseli..jautajums.vai var pastavet cilveks bez dveseles.bez emocijam bez milestibas bez jutam un sajutam.bez piederibas bez tautibas bez valsts.bez vestures.bez atminas...tada ir jaunas pasaules kartibas vizija..kad cilveks cairs nav cilveks....tam bav nakotnes...jo cilveks ir dieviska butne ar dveseli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top