Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Domes komentārs: Par kristīgām vērtībām Rotko mākslas centrā

30.11.2022
28. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar pieciem izstāžu projektiem sākās Ziemas izstāžu sezona. Kopš izstādes atklāšanas Daugavpils pilsētas Domē tika saņemtas vairākas sūdzības saistībā ar atsevišķiem izstādes eksponātiem, par kuriem tika pausts viedoklis, ka notiek nepieņemama iejaukšanās sakrālajā telpā un naida pret Kristietību propogandēšana.

Izvērtējot saņemtos iebildumus un ņemot vērā, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes preambulā noteikto - Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido […] kristīgās vērtības, kopā ar M. Rotko centra vadītāju M. Čačku tika pieņemts lēmums izņemt konkrētos darbus no ekspozīcijas.

Pašvaldības darba kārtībā nav jautājuma par M. Rotko centra vadītāja atstādīšanu no amata. Papildus norādām, ka M. Rotko mākslas centrs ir pašvaldības iestāde, kuras funkcijās ir arī gūt ienākumus no maksas pakalpojumiem (biļešu pārdošanas), tāpēc ir svarīgi nodrošināt Centra apmeklētāju plūsmu. Ņemot vērā to, kāda rezonanse iedzīvotāju vidū radās sakarā ar iepriekš minēto darbu eksponēšanu, pastāv bažas, vai netiks negatīvi ietekmēta šī apmeklētāju plūsma, kas, savukārt, apdraudētu centra turpmāko darbību.

Gadījumā, ja atsevišķiem iedzīvotājiem vai iedzīvotāju grupām ir vēlme konkrētos izņemtos eksponātus apskatīt un raisīt diskusiju par kristīgām vērtībām Satversmes preambulā - pastāv iespējamība vienoties ar darbu autoru par individuālām personālizstādēm, portālu www.daugavpilszinas.lv informēja Daugavpils pilsētas domē. 

www.daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top