Pirmdiena,
26.Septembris 2022
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpilī šodien būs Ukrainas atbalsta mītiņš; ukraiņu diaspora Latgalē satraukta par notiekošo dzimtenē

25.02.2022 daugavpilszinas.lv


Šodien no plkst. 17.00 līdz 18.00 pie Krievijas konsulāta Daugavpilī (Krāslavas iela 46) plānots mītiņš Ukrainas atbalstam. Organizatori sociālājā tīklā facebook.com raksta: “Paudīsim solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem un nosodīsim Krievijas prezidenta Putina organizēto iebrukumu Ukrainā!

Ukraiņu diaspora Latgalē ir satraukta par notiekošo savā dzimtenē. “Trūkst informācijas par notiekošo Ukrainā, sāp sirds un smagi pārdzīvojam notiekošo,” tā situāciju Ukrainā raksturoja Latgalē dzīvojošie ukraiņi un arī latvieši, kuriem ir ģimenes saites ar Ukrainu, kā arī tiem, kuriem ir vienkārši cilvēciska līdzjūtība un vēlme palīdzēt.


Latgalē dzīvojošie ukraiņi ar satraukumu seko līdzi notikumiem dzimtenē. Pēc pēdējiem datiem, kas pieejami Daugavpils Ukraiņu biedrībā "Mrija", Latgalē varētu dzīvot vairāk nekā trīs tūkstoši ukraiņu. Daudziem diasporas locekļiem Ukrainā ir bērni, un vecāki ik dienu seko notikumu attīstībai šajā valstī. Ir ģimenes locekļi, kas tieši šobrīd atrodas Luhanskas reģionā. Viņiem bloķētās lidojumu satiksmes dēļ ir sarežģījumi atgriezties Latvijā.


 “Es Latvijā dzīvoju jau 52 gadus, bet pati nāku no Dņepropetrvščinas, tas ir pavisam tuvu notikumu epicentram,” pastāstīja biedrības "Mrija" vadītāja Nadežda Stahovska. Viņa tagad ik dienu izjūt savu Latgalē dzīvojošo tautiešu satraukumu par notiekošo Ukrainā.

“Man vairāki cilvēki zvanīja, jo ir izmisumā. Un visi pārdzīvo par notiekošo, jo tur dzīvo tuvākie radinieki, piederīgie. Daudzus radiniekus un paziņas nevaram sazvanīt. Iespējams ir atslēgti mobilie sakari. To visu smagi pārdzīvojam, bet, izņemot to, ka sirds sāp, neko vairāk izdarīt nevaram.

Protams, ja būs nepieciešamība, mēs palīdzēsim. Mēs esam gatavi izmitināt pie sevis ukraiņus.

Arī mūsu biedrībā ir iespēja izmitināt cilvēkus. Ir gultasvietas un virtuve. Saviem tautiešiem esam palīdzējuši, palīdzam un arī palīdzēsim kā vien varēsim,” sacīja Stahovska.

Savukārt Veras kundzei no Augšdaugavas novada Ukrainā ir gan abi dēli, gan divas māsas, brālis un daudzi maz un mazmazbērni. Sievietei bijusi vēlme drīzumā atgriezties dzimtenē, taču tagad tas vairs nav iespējams.

“9. maijā būs 35 gadi kopš es dzīvoju Latvijā. Es gribēju būt kopā ar dēliem, ja būtu, kas pieskata kaķi, tad uzreiz brauktu uz Ukrainu, taču viņi teica, lai es pagaidu,” pastāstīja Vera.

Ja kāds no Ukrainas vēlēsies rast patvērumu, atliks tikai blakus telpā izremontēt krāsni un pārlīmēt tapetes, un varot braukt, sacīja Vera, kura pati mitinās pusotrā istabiņā.

Arī kādai Latgales iedzīvotājai, kura nevēlējās nosaukt savu vārdu, tuvi cilvēki gan dzīvo Ukrainā, gan cenšas atgriezties Latvijā. Tā ir viņas brāļa audžumeita.

“Sekoju vairāk emocionāli, jo Ukrainā man ir radi. Un nedēļu tur atrodas arī mani tuvāki radi, kas tur bija devušies ģimenes apsvērumu dēļ. Plānotās nedēļas vietā viņas tur uzturējās divas dienas. Arī Latvijas vēstniecība aicināja atgriezties. Bet tā kā biļetes bija nopirktas uz konkrētām dienām un nekas neliecināja, ka notiks intensīvāka karadarbība, viņas izbrauca no Luhanskas un devās apciemot radus Harkovā, Kijevā, bet notika tas, kas notika. Vakar atlidoja mamma, bet meitai biļetes nebija. Un viņai biļete ir uz rītdienu, bet reiss ir atcelts. Un tā meitene netiek mājās. Viņa ir atradusi izeju, ar mašīnu tuvojas rietumu robežai. Acīmredzot mēģinās šķērsot robežu,” stāstīja sieviete.

Uzrunātie iedzīvotāji Latgalē seko līdzi notiekošajam Ukrainā, ir gatavi arī palīdzēt. Amanda ir jauna māmiņa, kura nespēj palikt vienaldzīga.

“Man ir ļoti žēl, kas tagad notiek. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, man žēl to nevainīgo cilvēku. Es būtu gatava palīdzēt. Tā tam ir jābūt un īpaši tādā situācijā. Un te nav jāmeklē tas, kuram ir tā patiesība. Mums ir jāatbalsta viņus šajā grūtajā brīdī. Tas ir šausmīgi, tā nedrīkst būt,” stāstīja Amanda.

Piektdien pēcpusdienā pie Krievijas konsulāta Daugavpilī plānots mītiņš Ukrainas atbalstam.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdienas agrā rītā paziņoja par "specoperācijas sākumu" Ukrainā, pēc kā Putina režīms sācis masīvu uzbrukumu Ukrainai. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Krievija sākusi pilna mēroga karu, tāpēc Kijeva sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

 

Foto: LETA, Evija Trifanova

Lsm.lv / Daugavpilszinas.lv 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Skolnieciņš no svētbirzs 28.02.2022 21:47
Aizvadītās nedēļas 24. februāra rīts iesākās traģiski. Krievijas Federācija oficiāli pasludināja karu pret Ukrainas Republiku. Krievija kā agresorvalsts iebruka Ukrainā. Pašlaik notiek aktīva karadarbība, ukraiņi aizstāvas pret krievu iebrukumu. Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis ir kopā ar savu tautu. Šajā liktenīgajā laikā iedegsim savas mājas logā divas svecītes – vienu dzeltenu, bet otru zilu. Atbalstīsim Ukrainu un ukraiņu tautu ar savām labajām domām un labajiem vārdiem. Aizlūgsim Slāvu Dievus pār Ukrainu un ukraiņu tautu. Lūgsim visvareno Dievu Svarogu – Debesu uguns Tēvu – lai visu cienītais un visu godātais Dievs Svarogs pasargā Ukrainu un ukraiņu tautu no iebrucējiem un naidniekiem! Lai ticība Dievam Svarogam kļūst par vairogu ukraiņu rokās! Lūgsim visvareno Dievu Perūnu – Debesu kārtības Aizstāvi – lai visu cienītais un visu godātais Dievs Perūns stāv klāt ukraiņu tautai šajā smagajā laikā! Lai ticība Dievam Perūnam kļūst par zobenu ukraiņu rokās! Lūgsim visvareno Dievu Černobogu – Veļu valstības valdnieku – lai mūžam viedais Dievs Černobogs dāvā ukraiņu tautai viedumu un drosmi aizstāvēt savu valsti! Ticība Dievam Černobogam kalpo ukraiņu tautai par neizsīkstošu gudrības un drosmes avotu! Dievi un Dievietes visu redz. Atbalstīsim Ukrainu šajā grūtajā laikā! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
Ar Slāvu Dievu spēku, Skolnieciņš no svētbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
#VolodimirsZeļenskis #Ukraina #UkrainasRepublika #ukraiņi #drosme #patriotisms #spēks #SlāvuDievi #DievsSvarogs #DievsPerūns #DievsČernobogs #ticība #vienotība #drošsirdība #Skolnieciņš #svētbirzs
Сколниециньщь из святорощи 28.02.2022 21:48
Утро 24. февраля началось трагично. Российская Федерация в открытую объявила войну против Украинской Республики, против Украинского государства. Россия как страна агрессор вторглась на территорию Украины. Сейчас происходят ожесточённые военные действия, украинцы отважно защищаются от набега русских. Президент Украины Володимер Зеленский един со своим народом. В это судьбоносное время зажжём две свечечки на своем подоконнике – одну жёлтую, а другую синею. Поддержим Украину и украинцев добрым словом и добрым делом. Вознесём свои молитвы Славянским Богам за здравие Украины и украинцем! Вознесём свои молитвы Богу Сварогу – Отцу небесного огня – пусть всеобъемлющая сила Сварога защитит Украину и украинцев от супостатов! Пусть вера в Бога огня Сварога станет щитом в руках украинцев! Вознесём свои молитвы Богу Перуну – небесному защитнику – пусть молнии Перуна защитят Украину и украинцев от злыдней, убийц, насильников и мародёров! Пусть вера в громовержца Перуна станет мечом в руках украинцев! Вознесём свои молитвы Богу Чернобогу – владыке Навьего царства – пусть мудрость Чернобога дарует отвагу Украине и украинцам! Пусть вера в Чернобога станет источником отваги и храбрости! Высшие Силы – Боги и Богини – всё видят. Поддержим Украину в это трудное время! Слава Украине! Героям слава!
С благословением Славянских Богов, Сколниециньщь из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Слава Украине! Героям слава!
#ВолодимерЗеленский #Украина #УкраинскаяРеспублика #украинцы #отвага #патриотизм #сила #СлавянскиеБоги #Сварог #Перун #Чернобог #вера #единство #храбрость #Skolnieciņš #святороща
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top