Pirmdiena,
26.Septembris 2022
Vārda dienas: Gundars, Knuts, Kurts, Корней, Илья, Валерьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Domstarpības ap Daugavpils skolu apvienošanas plāniem turpinās arī Saeimā

08.02.2022 daugavpilszinas.lv

Daugavpilī ir vairākas vidusskolas, kurās skolēnu skaits nav pietiekams, līdz ar to tās varētu nākotnē zaudēt vidusskolas statusu. Šī iecere nonākusi arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu uzmanības centrā, kur šodien uzklausīja vietvaras pārstāvjus un aicināja tuvākajā laikā iesniegt paplašinātu informāciju par vidusskolu apvienošanas rezultātiem un ieguvumiem. Tāpat izskanēja kritika, ka nav saprotami ieguvumi no apvienošanas, raksta Lsm.lv.

 


Daugavpilī vidusskolas statusa saglabāšanai plāno apvienot vairākas skolas.

Skolu tīkla pārveidošanas iecere jau raisījusi vecāku, skolēnu, skolu darbinieku un arī absolventu sašutumu.

Daugavpilī no 12 vidusskolām tikai septiņās skolēnu skaits atbilst Ministru kabineta noteiktajam kritērijam, proti, ka vienā vidusskolā jāmācās vismaz 120 audzēkņiem. Šāda prasība stāsies spēkā no nākamā mācību gada.

Ja skolēnu skaits nesasniegs noteikto kritēriju, tad Izglītības un zinātnes ministrija vispirms izteiks brīdinājumu, bet vēlāk pārtrauks mērķdotāciju izmaksu pedagogu algām. Patlaban Daugavpilī ir vairākas vidusskolas, kurās skolēnu skaits nav pietiekams. Lai tās nezaudētu vidusskolas statusu, Daugavpils izglītības pārvalde rosina apvienot blakus esošās skolas.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova norādīja: “Tikai četrās vidusskolās ir divas vai vairāk paralēlās klases. Astoņās vidusskolās skolēnu skaits ir mazāks par 120. Skolotāji, kuri strādā vidusskolā, manevrē starp vairākām programmām un skolām, līdz ar to strādā ar lielu pārslodzi, jo nav iespējams koncentrēties uz vienu priekšmetu.”

Isupova pauda, ka arī nākotnes prognozes attiecībā uz skolēnu skaitu Daugavpils vidusskolās nav cerīgas, jo, ņemot vērā zemo dzimstību pēdējo gadu laikā, prognozes liecina – turpmākos desmit gados vidusskolēnu skaits pilsētā varētu samazināties vēl vairāk.

Tas nozīmē, ka skolēnu skaits klasēs būtiski ietekmēs gan izglītības iestādes finansēšanas iespējas, gan pedagogu atalgojumu.

Komisijas deputāte Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija), uzklausot Isupovas argumentus par nepieciešamību apvienot vairākas Daugavpils vidusskolas, pauda kritiku sakot, ka pagaidām nav skaidrs, kāds būs ieguvums no skolu apvienošanas.

Šuplinska sacīja: “Jā, ir skaidrs, ka ir vēlme blakus pagalmā esošas skolas apvienot, bet nav nevieni rādītāji, kas parādītu, ka patiešām, apvienojot skolas, mēs arī tālāk kaut ko iegūstam. Konkrēti skaitliskās vērtībās. Pretējā gadījumā tā ir ķīseļa maisīšana. Šobrīd mēs esam nolēmuši, ka blakus esošajām skolām vajag vienu direktoru. Un droši vien arī ideoloģijai paklausīgu.”

Tam nepiekrīt Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure, sakot, ka katras pašvaldības tiesības ir izstrādāt savu izglītības iestāžu stratēģiju, un Daugavpilī izglītības iestāžu tīkla efektivitātes plāns ir apdomāts solis, kas vērsts uz labāku rezultātu.

“Es domāju, ka te ir izvērtēti visi riski. Vēl vairāk – pakāpeniski nostiprinot latviešu valodu. Es domāju, ka tas virziens var būt divējāds – vai nu griezt uzreiz vai pakāpeniski. Viņi izvēlējās pakāpeniski, lai runātu ar sabiedrību, lai pārliecinātu vecākus, ka nekas slikts nenotiks. Es domāju, ka šī koncepcija ir Daugavpilij atbilstoša," norādīja Dundure.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdes noslēgumā Daugavpils Izglītības pārvaldei tika dots uzdevums iesniegt komisijā paplašinātu informāciju par vidusskolu apvienošanas rezultātiem un ieguvumiem.

Foto:  Silvija Smagare / Latvijas Radio
Lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top