Piektdiena,
17.Septembris 2021
Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Ārkārtējā situācija robežpārkāpēju dēļ: kas jāzina daugavpiliešiem

13.08.2021
Kopš 11.augusta, ņemot vērā Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu, vairākās administratīvajās teritorijās, tajā skaitā Daugavpilī, izsludināta ārkārtējā situācija. Līdz 10.novembrim tā noteikta arī Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novados.

Šāds MK rīkojums nosaka ciešāku Valsts Robežsardzes (VRS) sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) un Valsts policiju (VP), apkarojot nelikumīgu robežas šķērsošanu. Šo darbību rezultātā izdevies radīt drošu vidi, novēršot vairāku desmitu nelegālo rebažpārkāpēju iekļūšanu mūsu valstī.

Arī pašvaldība, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, pastāvīgi uztur dialogu ar varas iestādēm.

Valdības izsludinātā ārkārtejā situācija lielākoties nosaka varas struktūru darbības algoritmus, tajā pat laikā praktiski neietekmējot vietējo iedzīvotāju ikdienu. Atšķirībā no ārkārtējās situācijas, kas bija izsludināta COVID-19 pandēmijas dēļ, šoreiz netiks atcelti atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā un netiks ieviesti arī jebkādi citi ierobežojumi, kas tieši nav saistīti ar uzturēšanos pierobežas joslā. Taču daži noteikumi jāņem vērā, ja grasāties apmeklēt Baltkrievijas robežas tuvumā esošās teritorijas.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, gar ārējo Latvijas Republikas sauszemes robežu ir noteikta ne vairāk kā 2 kilometrus plata pierobežas josla. Lai uzturētos tajā, personām no 15 gadu vecumam ir nepieciešama Valsts robežsardzes izsniegta speciālā caurlaide. Pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 18. panta piektās daļas otro punktu, uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijas – Baltkrievijas pierobežā šādu caurlaižu pieprasīšana un izsniegšana ir pārtraukta.  Savukārt tos iedzīvotājus, kuriem caurlaide jau izsniegta, līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai aicina bez pamatota iemesla neuzturēties Latvijas-Baltkrievijas pierobežas joslā. Ja tomēr iemesls ir pamatots, līdzi jābūt visiem nepieciešamiem personu apliecinošiem dokumentiem.

Par to aicina atcerēties sēņotājus un ogotājus, kas šobrīd aktīvi dodas uz mežiem, īpaši tos, kas iecienījuši Silenes mežu un Riču ezera apkaimi.

Nekādi citi ierobežojumi pašvaldībās, kur izsludināta ārkārtējā situācija, nav ieviesti.Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī likvidē Jaunatnes nodaļu un Revīziju un audita nodaļu
Viss pareizi Sīkāk...
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top