Ceturtdiena,
21.Oktobris 2021
Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Mācību procesa organizēšana Daugavpils pilsētas skolās

25.08.2020
Vēl tikai nedēļa un klāt 1.septembris, pirmā skolas diena 2020./2021.mācību gadā. Iepriekšējā mācību gada pieredze rosina jau laikus pārplānot skolu darbību, mācību procesa organizēšanu. Līdz ar to visu procesu īstenošana un norise skolā tiek izvērtēta caur atbilstību pamatprincipiem: informēšana; distancēšanās; higiēna; personas veselības stāvokļa uzraudzība, pamatojoties uz 2020.gada 9.jūnija MK noteikumiem Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas ierobežošanai”.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (turpmāk – Izglītības pārvalde) informē, ka visas 17 Daugavpils pilsētas vispārizglītojošas izglītības iestādes (turpmāk – skolas) strādās pēc IZM piedāvātā mācību procesa organizēšanas A varianta, kur katrai skolai ir tiesības izlemt pašai – ar vai bez attālināto mācību elementiem. Ir zināms, ka ar 20% attālināti 7.-12.klasēs strādās 6 pilsētas skolas.

Organizējot mācību procesu, visos iespējamos gadījumos skolas pieturēsies pie principa “katrai klasei viens kabinets visas dienas garumā”, protams, izņemot tos priekšmetus, kur ir nepieciešams mācību satura īstenošanai īpašs aprīkojums un drošība. Izņemot 4 skolas, pārsvarā visās skolās mācību stundas pēc iespējas tiek plānotas blokos vai pāros, savukārt sporta nodarbības maksimāli notiks ārā. Pašvaldības programma 2.klašu peldētapmācībai tiek pārcelta uz nākamo mācību gadu, bet finansējums proporcionāli bērnu skaitam tiek novirzīts skolām skolotāju palīgu darba apmaksai.

Skolēnu plūsma uz un no skolas tiks sadalīta atbilstoši ieeju skaitam skolas ēkā. Lielākajā daļā skolu būs atvērtas 2-3 ieejas vai plānoti dažādi mācību stundu sākumi, piemēram, pamatskolas posma mācību sākums no 1.stundas, bet vidusskolas posma – no 2.stundas, vai arī 5 skolās būs daļēja otrā maiņa. Lai minimalizētu riskus ģērbtuvēs, drēbju pakaramie būs izvietoti mācību kabinetos, gaiteņos vai citās brīvās telpās. Padomāts arī par organizētu kustības plūsmu pa kāpnēm un gaiteņiem. Lai mazinātu plūsmu starpbrīžos, skolās starpbrīžu ilgums būs samazināts vai arī būs atšķirīgs starpbrīžu sākuma un beigu laiks dažādām klasēm, atšķirīgs var būt arī mācību dienas sākuma un beigu laiks, ierobežota pārvietošanās pa skolas ēku (savā stāvā vai spārnā). Savukārt 5 skolās būs atcelti zvani uz stundu un no stundas, bet 2 skolās paliks zvani tikai uz stundu (vienā no tām tikai sākumskolas posmā). Pārmaiņas skars arī bērnu ēdināšana skolā. Atkarībā no skolēnu skaita un ēdamzāles kvadratūras, skolām būs no 3-6 pusdienu starpbrīžiem, lai gan ir arī skolas, kur ēdināšana notiks klašu telpās vai arī pēc klašu individuālā saraksta, jo ēdamzālēs vienlaicīgi varēs uzturēsies 50% no maksimāli iespējamā bērnu skaita.

Katras mācību dienas sākumā vizuāli tiks novērots bērnu veselības stāvoklis (kamēr nav uzstādīti termovizori, temperatūras mērīšana ir katras skolas brīva izvēle). Katrā skolā būs arī rezervēta kāda telpa, kuru nepieciešamības gadījumā varēs izmantot kā izolatoru, kamēr vecāki atbrauks pakaļ bērnam. Būs arī ieteikums vecākiem – katru dienu mērīt bērnam temperatūru pirms došanās uz skolu.

Lai veiksmīgi īstenotu epidemioloģiskās drošības pasākumus COVID-19 infekcijas ierobežošanai, skolās būs palielināts dežūrējošo skolotāju skaits starpbrīžos, kā arī pastiprināta tehnisko darbinieku dežūra sanitārajos mezglos, pievēršot uzmanību skolēnu un skolotāju roku mazgāšanai, kā arī koplietošanā esošo virsmu dezinficēšanai pēc katras klases. Spēkā būs aizliegums trešajām personām uzturēties skolas telpās.

Izglītojamā vai pedagoga saslimšanas gadījumā skola sadarbībā ar SPKC un Izglītības pārvaldi organizēs attālinātas mācības visiem ar saslimušo personu kontaktā bijušajiem izglītojamajiem un/vai lems par pedagogu attālinātu darbu.

Plašāka informācija par jauno mācību gadu ir pieejama IZM tīmekļvietnes īpaši izveidotā sadaļā “Par 2020./2021. mācību gadu”.

Pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanas vietām jauni nosacījumi nav izvirzīti – tās darbosies jau ierastajā kārtībā, ievērojot vispārējus piesardzības pasākumus.

Runājot par skolu komplektāciju jaunajam 2020./2021.m.g., jāmin informācija, kas ir apkopota uz 2020.gada 18.augustu. Ir zināms, ka visās Daugavpils pilsētas skolās (izņemot Daugavpils Valsts ģimnāziju) ir nokomplektētas 1.klases, kur reģistrēti 875 jaunie pirmklasnieki (01.09.2019. bija reģistrēti 863 pirmklasnieki), savukārt vispārizglītojošajās skolās 10.klasēs ir iestājušies 505 jaunieši, tai skaitā 70 neklātienes programmā (01.09.2019. – 527 jaunieši). Pavisam skolās kopā ir 9190 izglītojamie (01.09.2019. – 9189 izglītojamie), tai skaitā 20 reemigrējušie skolēni, kuriem tas būs 1.atbalsta gads, un 35 reemigrējušie skolēni, kuri atbalstu saņems jau 2.-3.gadu. Mācību gada laikā bieži vērojama skolēnu iekšējā migrācija, kad skolēni pēc pašu izvēles maina skolu, tomēr tas kopējo skolēnu skaitu pilsētas skolā īpaši neietekmē.

Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) komplektācija vēl turpinās. Spriežot pēc brīvo vietu skaita, jo 8.PII un 28.PII nav nokomplektējušas pa vienai grupai, var secināt, ka izglītojamo skaits PII jaunā mācību gada sākumā būs mazāks.

2020./2021.m.g. izglītības iestādēs strādās 1644 pedagogi, no kuriem 589 pedagogi PII; 932 – skolās, tai skaitā 69 pedagogi strādā vairākās izglītības iestādēs; 70 – Daugavpils Bērnu un jauniešu centrā „Jaunība”, bet 53 pedagogi – PIKC „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola””.

Nākamo pirmklasnieku iepazīšanās nodarbības sāksies ne agrāk, kā 1.novembrī. Lai pieteiktu bērnu nodarbībām, vecāki var zvanīt uz izvēlēto skolu un iegūt visu nepieciešamo informāciju.
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
“Pi myusu Latgolā” 08.10.2021
Kaidā volūdā nūtiks plānuotais raidejums par Latgolu- nikas nav pasaceits? Sīkāk...
Lilita Ozoliņa vecumdienās nolēmusi dzīvot pansionātā
Жаль.что такие иконы красоты и женственности стареют.Это просто не правильно!!!Все равно она замечательная!!! Sīkāk...
Dzērājšoferis Līksnas pagastā rada sadursmi ar mopēdu
Ak alkohols visu nelaimju celonis..kura del..notiek tik daudz tragediju..cela negadijumu kura brauciens var izradities pedejais gan pasam gan citam nevainigam cilvekam Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top