Ceturtdiena,
21.Oktobris 2021
Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpilī gaidāms apkures tarifa samazinājums

12.08.2020
Daugavpils pašvaldībā nemitīgi strādā pie tā, lai samazinātu siltumenerģijas tarifu. 11. augustā norisinājās PAS “Daugavpils siltumtīkli” akcionāru ārkārtas sapulce, kurā kapitāla daļu turētāji nolēma dot piekrišanu  uzņēmumam slēgt darījumu ar  SIA “Fortum Daugavpils”. Pēc speciālistu aprēķiniem,  tas ļaus samazināt prognozēto tarifu šī gada apkures sezonā.

2020. gada augustā siltumenerģijas tarifs Daugavpilī ir 42,32 eur/MwH, kas ir otrais zemākais tarifs starp Latvijas lielākajām un vidējām pilsētām. Atbilstoši pašlaik spēkā esošajam Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumam, laika posmā no šī gada 1.oktobra līdz gada beigām gala tarifs lietotājiem paredzēts 42,67 eur/MwH apmērā, bet posmā no 01.01.2021. līdz 30.04.2021 – 43,80 eur/MwH.

Saskaņā ar LR Enerģētikas likuma 49. pantu, viena siltumenerģijas apgādes sistēmas operatora licences darbības zonā var darboties vairāki siltumenerģijas ražotāji, un šiem ražotājiem ir tiesības piedāvāt sistēmas operatoram iepirkt to saražoto siltumenerģiju par vienošanās cenu. Sistēmas operators, slēdzot līgumus par siltumenerģijas iepirkšanu no ražotājiem vai arī atsakoties tos slēgt, izvērtē piedāvātās siltumenerģijas cenu, samaksas nosacījumus, pārvades izmaksas, ražošanas režīma atbilstību patēriņa režīmam, kā arī piedāvātās siltumenerģijas atbilstība sistēmas operatora noteiktajiem tehniskajiem parametriem.

21. jūlijā SIA “Fortum Daugavpils” iesniedza PAS “Daugavpils siltumtīkli” piedāvājumu iegādāties siltumenerģiju ar 31,4% atlaidi no ražošanas tarifa apkures sezonas laikā. Tas tika atzīts par ekonomiski izdevīgu pašvaldības uzņēmumam un gala patērētājiem, tāpēc PAS “Daugavpils siltumtīkli” akcionāri atbalstīja līguma slēgšanu.

Divu nedēļu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai tiks iesniegtas izskatīšanai siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifa izmaiņas. Tas, pēc speciālistu aprēķiniem, varētu samazināt siltumenerģijas tarifu apkures sezonā aptuveni par 1 eur/MwH.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
“Pi myusu Latgolā” 08.10.2021
Kaidā volūdā nūtiks plānuotais raidejums par Latgolu- nikas nav pasaceits? Sīkāk...
Lilita Ozoliņa vecumdienās nolēmusi dzīvot pansionātā
Жаль.что такие иконы красоты и женственности стареют.Это просто не правильно!!!Все равно она замечательная!!! Sīkāk...
Dzērājšoferis Līksnas pagastā rada sadursmi ar mopēdu
Ak alkohols visu nelaimju celonis..kura del..notiek tik daudz tragediju..cela negadijumu kura brauciens var izradities pedejais gan pasam gan citam nevainigam cilvekam Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top