Ceturtdiena,
21.Oktobris 2021
Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpils pašvaldība vēršas policijā pret SIA „Modus būve”

29.05.2019
Daugavpils pilsētas dome iesniegusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē iesniegumu par SIA „Modus būve” valdes iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas radījuši Daugavpils pilsētas pašvaldības budžetā vismaz 300 000 eiro materiālus zaudējumus.

2018. gada 27. jūnijā Daugavpils pilsētas dome izsludināja publisko iepirkumu – atklātu konkursu „Par Daugavpils vispārējo izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras sakārtošanu atbilstoši mūsdienīgām prasībām - vispārējās izglītības iestādes ēkas Parādes ielā 7 pārbūvi mācību vides uzlabošanai”. Pēc remontdarbu veikšanas uz šīm telpām bija jāpārceļas Daugavpils Saskaņas pamatskolai.

2018.gada 13.septembrī Iepirkuma komisija izvērtēja piedāvājumus un par uzvarētāju atzina SIA „Modus būve”. Līgums ar uzņēmēju bija noslēgts 2018. gada 15.oktobrī. Pašvaldība, pildot uzņēmuma līgumā noteiktās saistības, pārskaitīja SIA „Modus būve” priekšapmaksu 300 000 eiro apmērā, taču uzņēmums uz šo summu būvdarbus nav veicis.
Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 22.05.2019.lēmumu, SIA “Modus būve” ir uzsākts maksātnespējas process. Mēneša laikā Daugavpils Dome iesniegs MSIA “Modus būve” administratoram kreditora prasību par 300 000 eiro atlīdzināšanu.

Daugavpils pašvaldībai jau iepriekš ir bijusi neveiksmīga pieredze ar SIA „Modus būve”, īstenojot J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sporta zāles pārbūves projektu. 2016.gadā  uzņēmums uzvarēja konkursā, apņemoties paveikt būvdarbus par 675 000 euro. 2018.gada martā  ar šo firmu konkursa rezultātā noslēgts vēl viens līgums 860 000 eiro vērtībā par papilddarbu veikšanu objektā. Abos līgumos paredzētais būvdarbu izpildes termiņš beidzās 2019.gada 28.martā, taču uz to brīdi darbi tā arī nebija pabeigti. 

Sakarā ar līguma termiņa notecējumu, ar 29.martu būvdarbi objektā tika pārtraukti. Paveikto darbu kvalitātes novērtēšanai bija piesaistīts eksperts, kas konstatēja vairākus pārkāpumus. Nekvalitatīvi paveikto darbu labošanai būs nepieciešami līdzekļi vēl aptuveni 20 000 eiro apmērā.

Pildīt saistības un kompensēt radītos zaudējumus uzņēmējs atsakās.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
“Pi myusu Latgolā” 08.10.2021
Kaidā volūdā nūtiks plānuotais raidejums par Latgolu- nikas nav pasaceits? Sīkāk...
Lilita Ozoliņa vecumdienās nolēmusi dzīvot pansionātā
Жаль.что такие иконы красоты и женственности стареют.Это просто не правильно!!!Все равно она замечательная!!! Sīkāk...
Dzērājšoferis Līksnas pagastā rada sadursmi ar mopēdu
Ak alkohols visu nelaimju celonis..kura del..notiek tik daudz tragediju..cela negadijumu kura brauciens var izradities pedejais gan pasam gan citam nevainigam cilvekam Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top