Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpils ALTOP industriālā parka projektā saņemti 17 miljoni eiro

04.07.2024
Daugavpils valstspilsētas pašvaldība realizē jauna un Latgalē vienīgā industriālā parka būvniecības projektu, kura rezultātā tiks izveidots viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību. Šim projektam (ALTOP) Atveseļošanas fonds piešķīris 17 125 169,70 eiro (bez PVN) finansējumu.

Būvniecība sāksies mēneša laikā, tās termiņš ir 16 mēneši, respektīvi – visi darbi jāpabeidz līdz 2025. gada beigām.

Veiksmīgi noslēgušās arī iepirkumu procedūras būvdarbiem un būvuzraudzībai. Tiesības veikt būvdarbus saņēma uzņēmums SIA "Monum", daļējo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi veiks "Apola-D", būvuzraudzību nodrošinās SIA "BaltLine Globe", bet autoruzraudzību – projekta izstrādātājs SIA "BM-projekts".

2023. gada decembrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pieņēma lēmumu par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” realizācijai. Industriālais parks tiks būvēts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības īpašumā esošajā teritorijā – Augšdaugavas novada Locikos, sadarbojoties ar Augšdaugavas novada pašvaldību un SIA “Naujenes pakalpojumu serviss”. Projektā paredzēta ražošanas ēkas izbūve, piegulošās teritorijas labiekārtošana, inženierkomunikāciju izbūve, kā arī ceļu “Lociki–Lidlauks” un “Lidostas iela” pārbūve.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: “Šodien tika pieņemts galīgais un pilsētas attīstībai nozīmīgs lēmums, lai attīstītu mūsu pilsētu un radītu jaunas darba vietas, veicinot jaunas investīcijas reģionā. Īpaši svarīgs šis brīdis ir pilsētai, kad tiek likti pamati jauna industriāla parka būvniecībai kādreizējās pamestās lidostas teritorijā. Mēs esam apņēmības un ambīciju pilni attīstīt šo vietu, veidojot jaunas darba vietas pierobežā, būvējot mūsu pilsētas nākotni.”
 
 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top