Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

DU kļūs par “Eiropas universitāšu alianses” dalībnieci

03.07.2024
Daugavpils Universitāte kopā ar OpenEU alianses partneriem ir saņēmusi lielisku ziņu par apstiprinātu projekta pieteikumu, līdz ar to kļūs par “Eiropas universitāšu alianses” dalībnieci.

DU
ir viena no 10 alianses partneruniversitātēm, kas vienojušās dibināt pirmo Eiropas atvērto universitāti - OpenEU.

OpenEU
ir viena no 14 jaunākajām Eiropas universitāšu aliansēm, kas saņēmušas augstāko novērtējumu pēdējā Eiropas Komisijas projektu uzsaukumā “European Universities - Development of deep institutional transnational cooperation”. OpenEU tagad varēs īstenot plānotās aktivitātes turpmāko četru gadu garumā, pateicoties piešķirtajam finansējumam gandrīz 14,4 miljoniem eiro apmērā.

Dalība OpenEU aliansē stiprinās DU stratēģiskā attīstības plāna īstenošanu un virzīs turpmāku institūcijas izaugsmi.

OpenEU
paredz izveidot kopīgu alianses pārvaldības struktūru un vienotu attīstības stratēģiju, kas nodrošinās izglītības, pētniecības, inovāciju un sabiedrības līdzdalības pakalpojumu ekselenci un ilgtspēju. DU dalība OpenEU aliansē ir ļoti būtiska un sniegs ieguldījumu izglītības, zinātnes un inovāciju ekosistēmu izveidē un transformācijā paaugstinot ekosistēmu dalībnieku iesaisti Daugavpilis reģionā.

OpenEU
aliansi koordinēs Katalonijas Oberta Universitāte (UOC). OpenEU alianse aptver visus 4 Eiropas reģionus. Aliansē ir apvienojušies 8 vadošās tiešsaistes, atvērtās un attālinātās universitātes, kā arī divas tradicionālās universitātes (t.sk DU) - Bifröst University, Islande; Daugavpils University, Latvija; FernUniversität in Hagen, Vācija; Hellenic Open University, Grieķija; Open Universiteit, Nīderlande; Open University of Cyprus, Kipra; Universidad Nacional de Educación a Distancia, Spānija; Universidade Aberta, Portugāle; Universitat Oberta de Catalunya, Spānija un St Cyril and St Methodius University of Veliko Tarnovo, Bulgārija. OpenEU projektam atbalstu nodrošinās arī 16 asociētie partneri.


OpenEU
alianases partnerība ir izveidota, lai risinātu pārstāvētajām kopienām 3 būtiskākos EAIT izaicinājumus:

1.      Augstākās izglītības digitālā transformācija;
2.      Mūžizglītība pastāvīgi mainīgā vidē;
3.      Iekļaujošākas un taisnīgākas augstākās izglītības sistēmas sasniegšana.

OpenEU alianse turpmāko četru gadu laikā plāno likt pamatus stabilai un ilgtspējīgai Eiropas atvērtās universitātes izveidošanai. Īstenot aktivitātes, lai veicinātu inovāciju integrāciju studiju programmās, studiju kursu pasniegšanā un novērtēšanā, kā arī apņemoties nodrošināt kursu mikroakreditācijas prakses nostiprināšanu. Lai nodrošinātu mūžizglītības pieejamību pastāvīgi mainīgā vidē, plānots paplašināt mūžizglītības piedāvājumu, kas veicinās nodarbinātības iespējas iedzīvotājiem, nodrošinot pielāgotus un elastīgus mācību veidus un prasmes, ko pieprasa sabiedrība un strauji mainīgais darba tirgus. Alianse īpašu uzmanību pievērsīs darbībām, lai sniegu iespēju tradicionāli nepietiekami pārstāvētu un nelabvēlīgā situācijā esošu grupu, piemēram, bēgļu un migrantu, STEM jomā strādājošu sieviešu, invalīdu vai mazapdzīvotu reģionu iedzīvotāju līdzdalību augstākajā izglītībā, ieviešot risinājumus, kas atbilstu viņu vajadzībām, un stiprinot AI kompetences, kas saistītas ar daudzveidību, vienlīdzību un iekļaušanu. Internacionālā pieredze ļaus pilnveidot digitālās mācīšanās kvalitāti un daudzveidīgāku inovatīvu izglītības risinājumu integrēšanu, kā arī paplašinot uz izaicinājumiem balstītu, daudzdisciplīnu pētījumu un inovatīvu prakšu īstenošanu. Sadarbība ar alianses partneruniversitātēm piedāvās DU kopienai īstenot inovatīvas un elastīgas mobilitātes, kas ļauj jebkuram studentiem izmantot starptautiskās mācību pieredzes iespējas. Kopīgu studiju kursu un programmu attīstība koncentrējoties uz trim Eiropai svarīgākajiem jautājumiem: digitālā transformācija, klimata pārmaiņas un apdraudējums Eiropas vērtībām un demokrātijai, kas dažādot šobrīd DU piedāvāto izglītības iespēju klāstu. Aktīvāk iesaistot četrkāršās spirāles dalībniekus OpenEU kopienas aktivitātēs tiks paaugstināta partnerinstitūciju ietekmi uz sabiedrību izglītības, pētniecības un inovāciju jomā. OpenEU aktivitātes ļaus izveidos alianses kultūru veicinot Eiropas vērtības, kas balstīta uz kvalitātes, daudzveidības, vienlīdzības, iekļautības, atvērtās zinātnes un vides ilgtspējas principiem, ar mērķi veidot noturīgāku ekonomiku un sabiedrību Latvijā.

Šobrīd notiek projekta finansēšanas līguma saskaņošanas un parakstīšanas process. Projekta OpenEU īstenošanu plānots uzsākt šī gada rudenī, līdz ar jauno studiju semestri.

DU
studenti, akadēmiskais un administratīvais personāls, kā arī DU kopiena ir aicināts aktīvi iesaistīties OpenEU izveides procesā.

Aktuālā informācija par projektu tiks publicēta https://openeu.eu/https://du.lv/, kā arī DU sociālajos tīklos.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top