Trešdiena,
26.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Антонина, Анна, Савва Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Apkopoti iedzīvotāju aptaujas rezultāti

20.05.2024
No 2024. gada 1. marta līdz 31.martam tika organizēta iedzīvotāju un uzņēmēju aptauja, kurās iegūtie dati palīdzēs sekot līdzi tam, vai norisinās virzība uz Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada attīstības programmā 2022.–2027. gadam izvirzīto stratēģisko uzstādījumu sasniegšanu.

Paziņojumi par aptaujas izsludināšanu tika publicēti pašvaldības tīmekļa vietnē un pašvaldības kontā sociālajā tīklā Facebook. Anketu bija iespējams aizpildīt gan elektroniski, gan drukātā veidā pašvaldības informācijas birojā.

Kopumā iedzīvotāju aptaujā piedalījās 505 respondenti. No kopējā respondentu skaita vairākums ir vecumā no 26 līdz 45 gadiem (49%). Pēc iegūtās izglītības vairākums ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību (78%), bet pēc nodarbošanās – 73% respondentu ir algoti darbinieki, 13% ir skolēni un studenti.

Pēc aptaujas rezultātiem var secināt, ka iedzīvotāji visvairāk ir apmierināti (pēc vērtējuma “apmierina” un “drīzāk apmierina”) ar bibliotēku pakalpojumu pieejamību (94%) un kvalitāti (96%), pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pakalpojumu kvalitāti (91%) un sabiedriskā transporta pieturvietu skaitu un izvietojumu (91%). Savukārt, vizmazāk apmierināti iedzīvotāji ir ar darba vietu pieejamība pilsētā (36%), ielu un ceļu tehnisko stāvokli (36%) un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību (41%).

Aptaujas ietvaros iedzīvotājiem tika lūgts novērtēt nepieciešamos infrastruktūras uzlabojumus Daugavpils valstspilsētā – vai tie ir nepieciešami, izskatot 14 dažādus aspektus. Sarindojot dilstošā secībā pēc respondentu sniegto atbilžu biežuma, pieci visnepieciešamākie infrastruktūras uzlabojumi Daugavpilī tiek minēti šādi:

jāremontē ielas un laukumi;
vajadzētu vairāk soliņu, aktritumu urnu, velo novietņu u.tml.;
jāierīko teritorijas, kas piemērotas industriālai attīstībai;
jāattīsta inovatīvu un viedu risinājumu izmantošana pilsētvidē (mobilās aplikācijas, soliņi un pieturas ar viedierīču uzlādes iespējām u.tml.);
jāuzlabo satiksmes drošība ielās (piem., aizsargbarjeras, „guļošie policisti”, gājēju pārejas).

Jautājumā “Kādi pakalpojumi vai iespējas Jums visvairāk pietrūkst Daugavpils valstspilsētā?” visbiežāk minētās jomas, kas iedzīvotājiem Daugavpilī uz aptaujas veikšanas brīdi trūkst ir:

daudzveidīgs atpūtas, izklaides, kultūras pasākumu un vietu piedāvājums, īpaši jauniešiem;
veselības aprūpes pakalpojumi, ārstu pieejamība;
veloinfrastruktūra, velomaršruti;
akvaparks, baseini un SPA centrs;
tirdzniecības centri, veikali (apģērbs, tehnoloģijas, mēbeles u.c., t.sk. ar ilgāku darba laiku) un kafejnīcas;
darba vietas, labāks atalgojums;
plašākas, pieejamākas un kvalitatīvākas augstākās un profesionālās izglītības iespējas;
atkritumu apmsaimniekošana, šķirošana, atkritumu urnas publiskajā ārtelpā (t.sk. iedzīvotāju informēšana);
gājējiem droša infrastruktūra.

Aptaujas dalībniekiem atsevišķā jautājumā tika lūgts pamatot savu viedokli attiecībā uz to pakalpojumu/ jomu pieejamību un kvalitāti, kas respondentus neapmierina. Kopumā sniegtas 240 atbildes par konkrētu pakalpojumu un jomu pieejamību, kvalitāti, sniedzot arī priekšlikumus, ar kuriem varat iepazīties iedzīvotāju aptaujas kopsavilkumā, kas pieejams šeit.

Savukārt, uzņēmēju aptaujā piedalījās 32 respondenti. 22% aptaujāto respondentu sava uzņēmuma attīstības iespējas Daugavpilī vērtē kā labas, bet 19% - kā ļoti labas. Puse respondentu sava uzņēmuma darbību tuvāko trīs gadu laikā plāno atstāt esošajā limenī, 31% - plāno uzņēmējdarbību paplašināt.

Atbildot uz jautājumu par uzņēmējiem aktuālām jomām, redzams, ka visbiežāk minētās ļoti aktuālās jomas ir nesamērīgs nodokļu slogs, kvalificēta darba spēka trūkums, augsta konkurence un kontrolējošo institūciju lielais skaits un nesamērīgs birokrātiskais slogs. Uzņēmēju aptaujas kopsavilkums pieejams šeit.

Aptaujā iegūtie secinājumi tiks ņemti vērā gatavojot ieteikumus turpmākajai rīcībai un tiks iekļauti Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada attīstības programmas 2022.–2027. gadam Daugavpils valstspilsētas uzraudzības pārskatā par attīstības programmas īstenošanas rezultātiem, kas saskaņā ar Ministru kabineta 14.10.2014. noteikumu Nr.628 “Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” 25.punktu pašvaldībai ir jāizstrādā ne retāk kā reizi trijos gados.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top