Ceturtdiena,
1.Decembris 2022
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

Domes komentārs: Par kristīgām vērtībām Rotko mākslas centrā

30.11.2022

28. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar pieciem izstāžu projektiem sākās Ziemas izstāžu sezona. Kopš izstādes atklāšanas Daugavpils pilsētas Domē tika saņemtas vairākas sūdzības saistībā ar atsevišķiem izstādes eksponātiem, par kuriem tika pausts viedoklis, ka notiek nepieņemama iejaukšanās sakrālajā telpā un naida pret Kristietību propogandēšana.

Vēl šodien un rīt var iesniegt pieteikumu malkas izmaksu kompensēšanai

29.11.2022

Daugavpils pašvaldība turpina pieņemt pieteikumus izdevumu kompensācijai no iedzīvotājiem, kuri savās mājsaimniecībās izmanto autonomās apkures sistēmas. Atgādinām, ka pieteikumi vienreizējai kompensācijai 60 eiro apmērā tiek pieņemti tikai līdz trešdienai, 30.novembrim.

KNAB pagājušajā nedēļā aizturējis CVK priekšsēdētāju Bērziņu

28.11.2022

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pagājušajā nedēļā aizturējis Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Latgalē visdārgākā apkure Daugavpilī un Rēzeknē

24.11.2022

Latgalē vislielākie rēķini par apkuri ir Daugavpilī un Rēzeknē, kur iedzīvotāji par siltumu divistabu dzīvoklī, ieskaitot valsts kompensāciju, oktobrī samaksājuši ap 100 eiro. Turpretī mazākie rēķini – pašvaldībās, kur vairāk apkurei izmanto šķeldu, granulas vai malku. Preiļos kurināmo gatavo paši, tāpēc siltumapgādes tarifs palicis iepriekšējā gada līmenī.

Pašvaldības policija utilizācijai nodos pamestus transportlīdzekļus

23.11.2022

Turpmāk Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijā Daugavpils pašvaldības policija ir pilnvarota pieņemt lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu atmestu nolietotu transportlīdzekli, kā arī nodot to utilizācijai apstrādes uzņēmumam.

Kariņš varētu ieiet vēsturē ar garāko un īsāko vadīto valdību

23.11.2022

Līdzšinējais premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kam Valsts prezidents uzticējis arī nākamās valdības veidošanu, varētu ieiet vēsturē gan ar visilgāko Ministru kabineta vadīšanas laiku, gan ar visīsāko valdību. Šādu viedokli Latvijas Radio intervijā pauda politologs un vēsturnieks Gatis Krūmiņš.

Par ūdensvada un kanalizācijas sistēmu nodrošināšanu pret aukstumu

23.11.2022

Lai nepieļautu ūdensvada un kanalizācijas sistēmu aizsalšanu ziemas periodā, SIA „Daugavpils ūdens” aicina mājas īpašniekus, namu pārvaldniekus, ekspluatējošas organizācijas un pilnvarotas personas savlaicīgi apsekot savus īpašumus un nepieciešamības gadījumā veikt pagrabtelpu, ūdensvada un kanalizācijas cauruļu, kā arī ūdens mērītāju mezglu nodrošināšanu pret aukstumu.

Rīt VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

21.11.2022

Otrdien, 22. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā2

19.11.2022

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits piektdien, 18. novembrī, valsts dibināšanas 104. gadskartā veltītajā svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa novēlēja apzināties savas tautas spēku ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Latvijā plāno no nākamā gada izbeigt čeku loteriju

15.11.2022

Valdība otrdien atbalstīja čeku loterijas darbības izbeigšanu no nākamā gada. Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā "Par turpmāko rīcību čeku loterijas organizēšanā", kuru uzklausīja valdība, rosināts atbalstīt priekšlikumu noslēgt čeku loteriju ar 2022. gada balvu izlozi 2023. gada februārī un naudas balvu izmaksām aprīlī.

Demontēti visi 69 MK noteiktie okupāciju slavinošie objekti

15.11.2022

Pēc Latvijas pašvaldību sniegtās informācijas Ministru kabineta noteiktajā termiņā – līdz 15.novembrim – demontēti visi 69 Ministru kabineta noteikumos iekļautie objekti. Tāpat pašvaldības sniegušas informāciju par vēl 55 ārpus šī saraksta esošiem objektiem, kuru demontāža jau veikta pēc pašvaldību pašiniciatīvas.

No 21. novembra Daugavpils 17. pasta nodaļā sūtījumus neizsniegs

14.11.2022

Iepriekš neparedzētu tehnisku iemeslu dēļ, kas atklājušies, uzsākot Daugavpils 17. pasta nodaļas apjomīgos rekonstrukcijas darbus, no 2022. gada 21. novembra šīs nodaļas klientiem sūtījumu izsniegšana tiks organizēta netālajā Daugavpils 4. piegādes punktā Puškina ielā 52.

Vai VVC var pārbaudīt pedagogu latviešu valodu?3

14.11.2022

Kāpēc Latvijas Krievu savienība (LKS) stāsta, ka Valsts valodas centram (VVC) neesot tiesību pārbaudīt pedagogu latviešu valodu? To "Re:Baltica" pārbaudīja faktu pārbaudes projektā "Re:Check". 

Kairišu satrauc Latvijai naidīgi cilvēki augstos amatos1

12.11.2022

Režisoru Viesturu Kairišu satrauc necenšanās atbrīvoties no "pretvalstiskiem elementiem", kuri Latvijā ieņem augstus un atbildīgus amatus valsts pārvaldē un pašvaldībās.

In Memoriam. Osvalds Zvejsalnieks (21.03.1944.-07.11.2022.)1

08.11.2022

IZVADĪŠANA: SESTDIEN, 12. NOVEMBRĪ, PL. 12.30 NO RĒZEKNES JĒZUS SIRDS KATEDRĀLES. OSVALDS ZVEJSALNIEKS ZEMES KLĒPĪ TIKS GULDĪTS NAGĻU KAPSĒTĀ.


"Delna" prasa Daugavpils domei skaidrot padomju pieminekļu demontāžas organizēšanu4

01.11.2022

Biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna" vērsusies Daugavpils domē, prasot tai skaidrot padomju pieminekļu demontāžas organizēšanu, informēja organizācijā.

Drošības dienests Daugavpilī aizturējis prokremlisku aktīvistu2

01.11.2022

Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 30. oktobrī Daugavpilī aizturēja prokremlisku aktīvistu, kurš sistemātiski paudis atbalstu Krievijas izvērstajam agresīvajam karam pret Ukrainu un veicinājis nacionālo un etnisko naidu un nesaticību Latvijas sabiedrībā. Pēdējās dienās šī persona aktīvi musināja iedzīvotājus vērsties pret padomju okupācijas režīmu slavinošo objektu demontāžu Daugavpilī, informēja VDD.

No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī samazināsies par 3,9%

21.06.2022

1. jūlijā spēkā stāsies jauns PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Daugavpilī būs par 4,32 eiro jeb 3,9% zemāks – 90,64 EUR/MWh – salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

No 1. maija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī pieaugs par 17%1

27.04.2022

Pašvaldības akciju sabiedrība “Daugavpils siltumtīkli” informē, ka ar 1. maiju spēkā stāsies jauns siltumenerģijas tarifs, ko izvērtēja un apstiprināja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar spēkā esošo apkures tarifu, kas pašlaik sastāda 80,60 EUR/MWh, maija tarifs pieaugs par 17% un sastādīs 94,32 EUR/MWh.

No 1. aprīļa samazināsies siltumenerģijas tarifs1

17.03.2022

1. aprīlī spēkā stāsies jauns pašvaldības akciju sabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, jaunais tarifs būs par 13,9% zemāks jeb 80,60 EUR/MWh. Mājsaimniecību lietotājiem aprīlī turpinās piemērot valsts noteikto maksimālo siltumenerģijas tarifa līmeni – 68,00 EUR/MWh.

Informācija Augšdaugavas novada nekustamā īpašuma nodokļa maksātajiem

04.03.2022


Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas Nekustamā īpašuma nodokļa administrācija (turpmāk - Nodokļu administrācija) paziņo, ka  nekustamā īpašuma nodokļa maksātajiem, kuriem ir nekustamais īpašums Augšdaugavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, 3. februārī tika nosūtīti maksāšanas paziņojumi par aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli 2022. gadam.

Latvijas Pasts pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu, preses izdevumu piegādi un tirdzniecību, nesūtīs komercsūtījumus

03.03.2022


Latvijas Pasts
nepiegādās Latvijas abonentiem Krievijā un Baltkrievijā izdotos preses izdevumus – tos, tāpat kā šajās valstīs ražotās preces, nevarēs nopirkt arī pasta nodaļās. Uz Krieviju un Baltkrieviju vairs netiks pieņemti arī naudas pārvedumi un Western Union naudas pārskaitījumi, bet Latvijā netiks izmaksāti no šīm valstīm saņemtie naudas pārvedumi un pārskaitījumi. Uz Krieviju un Baltkrieviju pārtraukta arī komercsūtījumu pieņemšana. Vienlaikus uz Ukrainu tiek pieņemti gan sūtījumi, gan naudas pārvedumi, tomēr nosūtītājiem jārēķinās ar karadarbības situāciju.

Daugavpilis aicina uz mītiņu Ukrainas atbalstam

02.03.2022


Trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 pie Daugavpils Universitātes, Vienības ielā 13 notiks atbalsta pasākums Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Akcija Ukrainas atbalstam Špoģos un Ilūkstē2

02.03.2022


Pēdējās dienas ir nesušas ziņas par traģiskiem notikumiem, kas ir izmainījuši ne tikai Ukrainas, bet mūsu visu dzīvi. Ukrainā tiek nogalināti iedzīvotāji, kuri dzīvo savā valstī un aizstāv to. Ir īstais laiks paust savu atbalstu, ko arī dara visa pasaule.

2. martā plkst. 18.00 Špoģos pie vidusskolas un Ilūkstē, Vienības laukumā, notiks akcija, kurā ikviens var apliecināt savu atbalstu Ukrainas tautai. 

Sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

01.03.2022


No šodienas, 1.marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2021.gadu, raksta Lsm.lv.

Beidzas Covid-19 ārkārtējā situācija. Kas jāievēro no 1. marta?

01.03.2022

Sākot ar 1. martu, Latvijā beigusies Covid-19 dēļ noteiktā ārkārtējā situācija, kas bija spēkā no pērnā gada 11. oktobra. No 1. marta atviegloti vairāki Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, tostarp tirdzniecībā, pasākumos un klātienes darbā. Papildu atvieglojumi stāsies spēkā arī no 1. aprīļa. Kā dzīvosim pēc ārkārtējās situācijas beigām, informē Lsm.lv.

Latvija nolēmusi slēgt gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām, «airBaltic» aptur lidojumus uz Krieviju

26.02.2022


Latvija pieņēmusi lēmumu slēgt savu gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām komerciālo lidojumu veikšanai, paziņojis satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš norāda, ka pašlaik tiek gatavots attiecīgs lēmums izskatīšanai valdības sēdē, ziņo Lsm.lv.

Daugavpilī šodien būs Ukrainas atbalsta mītiņš; ukraiņu diaspora Latgalē satraukta par notiekošo dzimtenē2

25.02.2022Šodien no plkst. 17.00 līdz 18.00 pie Krievijas konsulāta Daugavpilī (Krāslavas iela 46) plānots mītiņš Ukrainas atbalstam. Organizatori sociālājā tīklā facebook.com raksta: “Paudīsim solidaritāti ar Ukrainas iedzīvotājiem un nosodīsim Krievijas prezidenta Putina organizēto iebrukumu Ukrainā!

Ukraiņu diaspora Latgalē ir satraukta par notiekošo savā dzimtenē. “Trūkst informācijas par notiekošo Ukrainā, sāp sirds un smagi pārdzīvojam notiekošo,” tā situāciju Ukrainā raksturoja Latgalē dzīvojošie ukraiņi un arī latvieši, kuriem ir ģimenes saites ar Ukrainu, kā arī tiem, kuriem ir vienkārši cilvēciska līdzjūtība un vēlme palīdzēt.

Sakarā ar Ukrainā izsludināto kara stāvokli pasta sūtījumu satiksme ar Ukrainu apturēta

24.02.2022


Sakarā ar Ukrainā izsludināto kara stāvokli un pārtraukto aviosatiksmi pasta sūtījumu pieņemšana uz Ukrainu ir apturēta.Latvijas Pastā pieņemtie, bet vēl no Latvijas neizsūtītie pasta sūtījumi pagaidām tiks uzglabāti Latvijas Pasta sūtījumu apstrādes kompleksā. Naudas pārvedumi uz Ukrainu, Baltkrieviju un Krieviju var nebūt izpildāmi.

Turpinās Latvijas-Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūve

23.02.2022


Vakar, 22. februārī, Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Iekšlietu ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par valsts ārējās robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūves gaitu un paveiktajiem darbiem uz Latvijas – Baltkrievijas robežas.

« 1 2 3 4 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top