Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

Apstiprināts Daugavpils budžets 2024. gadam

22.02.2024

20. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināts pašvaldības budžets 2024. gadam. Tajā ieņēmumu un izdevumu sadaļas sabalansētas tādā veidā, lai visu pašvaldības funkciju izpilde tiktu nodrošināta bez papildu aizņēmumiem Valsts kasē.

Pieņemts Augšdaugavas novada 2024. gada budžets

15.02.2024

15. februāra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts 2024. gada pašvaldības budžets. Pašvaldības konsolidētā budžeta ieņēmumi ir plānoti 38,9 miljonu eiro apmērā. 

A.Elksniņš aicina uzlabot pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu

14.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ir nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas ministru prezidentei Evikai Siliņai, Finanšu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kā arī Latgales plānošanas reģionam, aicinot pilnveidot pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu.

LSM: Daugavpils budžets solās būt smags2

06.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības šī gada budžets solās būt gana smags un sarežģīts, portālam LSM.lv atzina pilsētas mērs Andrejs Elksniņš. Pilsētas attīstībai pašvaldības līdzekļi budžetā praktiski nebūs paredzēti. Vienīgā cerība uz pilsētas attīstību ir iepriekš atbalstītie projekti ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējamu.

Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk1

19.01.2024

Apkures rēķini visaukstākajos mēnešos pierāda, ka apkures cena mājās, kur veikta pilna vai daļēja renovācija, ir daudz zemāka nekā vidējā cena pārējā dzīvojamajā fondā. Daudzdzīvokļu māja Nometņu ielā 66 Daugavpilī joprojām ir energoefektīvākā no visām SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums» apsaimniekošanā esošajām – tajā ir viszemākie apkures rēķini. 2020. gadā mājā tika pabeigta pilna renovācija, un šobrīd, ziemā, kad gaisa temperatūra mēdz svārstīties no -20 oC līdz +5 oC, tās iedzīvotāji par siltumapgādi maksā daudz mazāk, pat ņemot vērā kredītu par renovāciju. 

2023. gads Daugavpilī statistikas datos

11.01.2024

Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.

Jaunos likumus un to skaidrojumus meklē "Latvijas Vēstnesī"1

21.12.2023

Paaugstināta minimālā alga. Lielāki minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsti. Atbalsts hipotekārā kredīta ņēmējiem. Šīs un vēl citas izmaiņas stāsies spēkā uzreiz pēc Vecgada aizvadīšanas 2024. gada 1. janvārī. Jaunie likumi un citi tiesību akti tiešā mērā ietekmēs mūsu ikdienu, tādēļ ikvienam ir vērtīgi sekot līdzi izmaiņām. Kur vienuviet var iepazīties ar jaunajiem likumiem, citiem tiesību aktiem un to skaidrojumiem? Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" piedāvā divus aktuālus un informatīvus atvērumus #Spēkāno2024.

Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni eiro

06.12.2023

Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai Atveseļošanas fonda finansētā projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” realizācijai. Tas nozīmē, ka pāris gadu laikā Daugavpils tuvumā tiks izbūvēts viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas būs orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību.

Ziemas prieki Daugavpilī

06.12.2023

Ziemassvētku un Jaungada laiks no decembra sākuma līdz pat janvāra izskaņai Daugavpilī būs piepildīts ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm - koncertiem, radošajām darbnīcām un meistarklasēm, tematiskām ekskursijām, iestudējumiem, tirdziņiem, izstādēm un daudzām citām dažādām aktivitātēm.

Zināmi Daugavpils pašvaldības 2023. gada balvu ieguvēji1

16.11.2023

16. novembrī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdēs deputāti skatīja jautājumus par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās DRS pārvaldībā

18.10.2023

16. oktobrī Daugavpils reģionālajā slimnīcā veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar veselības aprūpes iestādes akcionāriem un vadību, lai apspriestu tās turpmāko darbību esošajā ekonomiskajā situācijā.

Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai1

03.10.2023

Apbalvojumu GADA BALVA dažādās nominācijās Daugavpils pilsētas dome piešķir kopš 2010. gada. Arī šogad tiek gaidīti ierosinājumi GADA BALVAS piešķiršanai. Tos var iesniegt līdz 15. oktobrim. 

Piešķirts finansējums: tramvaju satiksmi līdz gada beigām neslēgs

27.09.2023

26. septembrī valdība pieņēmusi lēmumu par 2,4 miljonu euro piešķiršanu Daugavpilij videi draudzīgā sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. Tas ļaus sakārtot tramvaja sliedes tramvaja depo teritorijā un nomainīt novecojušās komunikācijas zem renovējamiem tramvaja sliežu posmiem. Vienlaikus rasts risinājums tam, lai mazinātu ar remontdarbiem saistītos tramvaju satiksmes ierobežojumus.

Latvija slēdza Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju

20.09.2023

19. septembrī Ministru kabinets atbalstīja Silenes robežšķērsošanas vietas darbības apturēšanu, ņemot vērā pēdējās nedēļās konstatēto lielo Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas un tās mēģinājumu gadījumu skaitu, kā arī resursu pārvietošanas nepieciešamību uz “zaļo” robežu.

Daugavpilieši samazinājuši parādus par apkuri gandrīz par ceturtdaļu

13.09.2023

PAS “Daugavpils siltumtīkli” klientu apkalpošanas daļa ziņo, ka uz 1.septembri uzņēmuma klientu kopējie debitoru parādi bija 2 796 059 eiro, kas ir par 848 tūkstošiem eiro mazāk, nekā iepriekšējās apkures sezonas beigās.

Daugavpils olimpisko centru vadīs Andris Morozovs

25.07.2023

Pirmdien, 24. jūlijā, notika Daugavpils olimpiskā centra (DOC) dalībnieku Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sapulce, kurā par DOC valdes locekli iecelts Andris Morozovs. Līdzšinējās DOC vadītājs Vladimirs Šteinbergs turpmāk vadīs Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu.

Daugavpilī būs zemākais siltumapgādes tarifs 7 lielāko pilsētu vidū

16.05.2023

Apkures sezona ir beigusies, bet izmaiņas Latvijas un pasaules energoresursu tirgos turpinās, tāpēc mainās arī siltumapgādes tarifu lielumi pašvaldību siltumražošanas uzņēmumos. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izskatīja un apstiprināja kārtējās izmaiņas tarifos. 2023. gada jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs, pēc kura pilsētnieki apmaksās karsto ūdeni, būs zemākais septiņu lielo pilsētu vidū.

PAS „Daugavpils siltumtīkli” uzsāk hidrauliskās pārbaudes

15.05.2023

Sakarā ar nepieciešamību veikt ikgadējos darbus, kas ir saistīti ar siltumtīklu sagatavošanu darbam ziemas laika apstākļos, PAS „Daugavpils siltumtīkli” uzsāka siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes un to remontu dzīvojamās mājās. Maijā darbi notiks Kalkūnu un Ruģeļu apkaimēs.

Daugavpils DzKSU apkures sezonu noslēgs 2. maijā2

26.04.2023

SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums» paziņo, ka no šī gada 2. maija daudzdzīvokļu mājās, ko apsaimnieko DDzKSU, noslēgsies apkures sezona.

Informācija par Daugavpils izglītības iestāžu darbu streika laikā1

23.04.2023

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde ir saņēmusi Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) 2023.gada 14.aprīlī iesniegto oficiālo streika pieteikumu Nacionālās trīspusējās sadarbības padomei, Valsts darba inspekcijai un Izglītības un zinātnes ministrijai par skolotāju trīs dienu streiku, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14.Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par pedagogu darba samaksu un darba slodzes sabalansēšanu visiem pedagogiem.

Daugavpilī atcelts plūdu riska brīdinājums1

23.04.2023

Saskaņā ar operatīvo hidroloģisko informāciju par situāciju Latvijas upēs, šonedēļ ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir ievērojami krities: nedēļas nogalē noslīdot zem 5 m līmeņa virs ūdens mērīšanas stacijas nulles atzīmes, līdz ar ko „dzeltenais” drošības brīdinājums tiek atcelts, informē Daugavpils pašvaldība. 

No 17. aprīļa uz laiku slēgs tramvaju kustību Smilšu ielā

16.04.2023

AS “Daugavpils satiksme” informē, ka sakarā ar tramvaju līnijas pārbūvi Smilšu ielas posmā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai, no 2023.gada 17.aprīļa plkst. 09.00 līdz 2023.gada 26. aprīļa plkst. 24.00 būs slēgta tramvaju kustība minētajā ielas posmā.

Par Daugavpils Universitātes rektoru ievēlēts Barševskis

14.04.2023

Daugavpils Universitātes rektora vēlēšanās ar pārliecinošu balsu pārsvaru amatā ievēlēts akadēmiķis Arvīds Barševskis, liecina informācija augstskolas mājaslapā.

Augšdaugavas novadā pali no ārpasaules nošķīruši 45 saimniecības

13.04.2023

Augšdaugavas novadā pavasara palu dēļ pašlaik no ārpasaules nošķirtas vismaz 45 mājsaimniecības, kurām var piekļūt tikai ar laivu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Nometņu iela Daugavpilī ir atvērta transporta kustībai1

12.04.2023

Ūdens līmenim Daugavā turpinot kristies, transporta kustībai atvērta Nometņu iela, kas pirms nedēļas tika slēgta plūdu dēļ.

Malkas cena būtiski kritusies, bet cilvēki neiepērk priekšdienām1

11.04.2023

Vēl līdz mēneša beigām iedzīvotāji var pretendēt uz atbalstu malkas apkurei, bet pašvaldībās atbalsta pieteikumus vairs iesniedz retais, atzina apvaicātās vietvaras. Vienlaikus malkas cena pēdējos mēnešos pakāpeniski samazinājusies, bet malkas tirgotāji pagaidām būtisku pieprasījuma pieaugumu vietējā tirgū nenovēro, taču prognozē, ka cilvēki arī šovasar iepirks lielas malkas rezerves visai nākamajai apkures sezonai.

Uz Daugavpils Universitātes rektora amatu divi kandidāti

09.04.2023

Nākamnedēļ Daugavpils Universitātē paredzētas rektora vēlēšanas. Kandidāti ir divi: bijušais rektors Arvīds Barševskis un bijusī ministre Ilga Šuplinska. Tiesa, vēl nav skaidrs, vai rektors Daugavpils Universitātei uz visu termiņu vispār būs vajadzīgs, jo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzējusi tās integrāciju Latvijas Universitātē.

Pieprasīs izsludināt ārkārtējo situāciju Augšdaugavas novadā

04.04.2023

Sakarā ar ūdens līmeņa strauju paaugstināšanos upēs, jo īpaši Bebrenes, Dvietes, Kalkūnes, Laucesas, Līksnas, Nīcgales, Pilskalnes, Sventes un Tabores pagastā, Augšdaugavas novada pašvaldības 30. marta domes sēdē pieņemts lēmums pieprasīt Latvijas Republikas Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju minētajos pagastos, jo strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs ir būtisks apdraudējums cilvēku, vides un saimnieciskās darbības drošībai, kā arī pašvaldības infrastruktūrai, informēja pašvaldībā. 

Ierobežota kustība uz vēl vairākiem pašvaldības ceļiem

04.04.2023

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 38. panta otro daļu un esošo ārkārtējo situāciju, kas saistīta ar augstu ūdens līmeni upēs, Augšdaugavas novadā ierobežota kustība uz vairākiem pašvaldības ceļiem.

Ierobežota kustība uz vairākiem pašvaldības ceļiem

03.04.2023

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 38. panta otro daļu un esošo ārkārtējo situāciju, kas saistīta ar augstu ūdens līmeni upēs, Augšdaugavas novadā, tika uzstādītas ierobežojumu zīmes uz vairākiem pašvaldības ceļiem.

« 1 2 3 ... 7 »
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top