Otrdiena,
15.Oktobris 2019
Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs, Андрей, Константин, Касьян, Юстина, Анна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sports

Noslēgts jauns sadarbības līgums par Daugavpils futbola attīstību

16.04.2019
11. aprīlī Daugavpils pilsētas domes deputāti vienbalsīgi atbalstīja sadarbības līguma noslēgšanu par kopējas futbola akadēmijas izveidi starp Daugavpils Futbola skolu un biedrību “Futbola centrs Daugavpils”.

Daugavpils futbola akadēmija pēdējos gados izcēlās ar ļoti labiem sportiskajiem panākumiem. Mūsu jaunieši 2018. gadā sasniedza vislabākos sportiskos rezultātus starp visām valsts futbola akadēmijām, iegūstot divas zelta un divas sudraba godalgas. Daugavpils bija vienīgā starp visām akadēmijām, kas spēja iegūt godalgas četrās vecuma grupās. Ar katru gadu ievērojami palielinājies arī audzēkņu skaits, kas strauji tuvojas 600. Vēl 2016. gadā, kad tika dibināta Daugavpils Futbola skola (tolaik ar nosaukumu “Futbola centrs Daugavpils”) skolā mācījās mazāk nekā 400 bērni.

Pēdējo gadu laikā, pateicoties ciešajai sadarbībai starp pašvaldības iestādi un mūsu biedrību, izdevās piesaistīt jaunus futbola speciālistus, kā arī celt kopējo jauniešu tehniskās un fiziskās sagatavotības līmeni. Arī pieaugušo futbolā tas ir devis rezultātu, jo šogad komanda ir atgriezusies Latvijas futbola Virslīgā, kur pamatkodolu veido tieši Daugavpils jaunieši un skolas absolventi.

Pēdējo mēnešu laikā Futbola skola piedzīvojusi vairākas pārmaiņas, kuras neveicināja attīstību Daugavpils futbolā, tādēļ Futbola centra vadītājam Naurim Mackevičam  ir prieks paziņot, ka beidzot puses ir vienojušās par turpmāko attīstības modeli un to ir atbalstījusi arī Daugavpils pilsētas dome. 

Jaunais sadarbības līgums, kura tapšanā aktīvi piedalījās arī pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš,  1.vietnieks Igors Prelatovs, kā arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs paredz vairākas būtiskas izmaiņas pušu sadarbībā, tomēr būtiskākais mērķis ir turpmākās jaunatnes futbola attīstības veicināšana. Iepriekš akadēmijas darbs balstījās uz milzīgu biedrības atbildību, kā arī līdzfinansējumu, savukārt turpmāk Daugavpils Futbola skola lielu daļu no līdzšinējām biedrības funkcijām pārņems pati.

Līdzšinējā sadarbības modelī biedrība ik gadu ieguldīja akadēmijas (nejaukt ar galveno komandu, tas ir, Virslīgas komandu) un jaunatnes futbola attīstībā vairāk nekā 140 000 EUR (transporta izdevumi, medicīnas preces, sporta ekipējuma iegāde, futbola inventāra iegāde, apdrošināšana, turnīru līdzfinansējums, vasaras nometņu līdzfinansējums, treneru pakalpojumi un apmācības, pasākumu rīkošana, ēdināšanas izdevumi u.c. izdevumi), kas nodrošināja audzēkņus ar visu nepieciešamo viņu sportiskajai izaugsmei.

Jaunais sadarbības līgums paredz to, ka lielu daļu no šiem uzdevumiem un izdevumiem uzņemsies Daugavpils Futbola skola, kas pēc attiecīgiem Daugavpils pilsētas domes lēmumiem nodrošinās iepriekš nosaukto vajadzību nodrošināšanu. Pakāpeniski akadēmijas audzēkņi tiks pārlicencēti Latvijas Futbola federācijā zem Daugavpils Futbola skolas vārda, kā arī jauniešu komandas turpmāk startēs zem kopīgā nosaukuma “Daugavpils”.

Turpmāk visi būtiskākie lēmumi pirms to pieņemšanas un apstiprināšanas tiks izrunāti starp biedrību un skolu. Bijušais Daugavpils Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs vairs nestrādās pašvaldības struktūrās, bet gan pārstāvēs biedrību un kļūs par tās ģenerāldirektoru.  

Viena no galvenajām prioritātēm ir futbola infrastruktūras sakārtošana, kas ļautu ievērojami uzlabot treniņu procesu, kā arī dotu iespēju Daugavpilī rīkot augsta līmeņa starptautiskos turnīrus. Tāpat jau tuvākajā laikā prezentēsim vairākus būtiskus jauninājumus, kas ir saistīti ar jauno futbolistu sagatavošanu.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top