Otrdiena,
4.Augusts 2020
Vārda dienas: Romāns, Romualda, Romualds, Мария, Магдалина, Фока Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Samazina atsevišķus Covid-19 izplatības ierobežojumus

01.07.2020
Ministru kabinets otrdien, 30. jūnijā, pieņēma lēmumu par atsevišķu Covid-19 izplatību ierobežojošu pasākumu daļēju samazināšanu, ņemot vērā, ka ir stiprināta veselības aprūpes sistēma un epidemioloģiskās drošības pasākumu rezultātā Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir samērā zema. Infekcijas izplatība tiks monitorēta arī turpmāk un situācijas pasliktināšanās gadījumā ierobežojumi tiks atjaunoti.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norāda: “Covid-19 izplatība Latvijā tiek mērķtiecīgi kontrolēta, taču pasaulē mēs redzam, ka saslimstības rādītāji joprojām pieaug. Kamēr Covid-19 nav pilnībā izskausta un tai nav radītu zāļu vai vakcīnas, ikvienam jābūt atbildīgam pret sevi un apkārtējiem – jāievēro roku higiēna, jāizvairās no drūzmēšanās un, īpaši atvaļinājumu sezonā, ļoti rūpīgi jāizvērtē, vai doties ārvalstu braucienos. Samazināt ierobežojumus Latvijā mēs varam divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, paldies iedzīvotājiem, kuri savā ikdienā ievēro drošas sadzīves principus šajos izaicinošajos apstākļos. Otrkārt, mēs esam stiprinājuši veselības aprūpes sistēmu un spējam gan izsekot vīrusa izplatībai, gan esam gatavi jauniem saslimšanas gadījumiem, ja tādi būs.”

Ministru kabineta noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi ir ļāvuši Latvijā Covid-19 izplatību noturēt samērā zemā līmenī – 14 dienu kumulatīvā saslimstība ir mazāk nekā 1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir daudz mazāk nekā vidējais rādītājs Eiropas Savienībā (16 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju). Nozīmīga daļa Covid-19 gadījumu ir saistīta ar inficēšanos ārpus Latvijas. Tādēļ sevišķi piesardzīgi jāizvērtē nepieciešamība doties ārvalstu braucienos.

No 1. jūlija mutes un deguna aizsega lietošana sabiedriskajā transportā vairs nebūs obligāta, bet ieteicama, īpaši tad, ja transportā ir daudz cilvēku. Vietās, kur ir liela cilvēku plūsma un drūzmēšanās mutes un deguna aizsegšana ir ieteicama. Obligāti mutes un deguna aizsegs jālieto, ar sabiedrisko transportu dodoties uz pašizolācijas vietu pēc atgriešanās no ārvalstīm. Obligāti aizsegs jālieto, ja privātu vai publisku pakalpojumu sniedzēji un pasākumu organizatori to pieprasa.

1. jūlijā mainās arī pulcēšanās ierobežojumi un līdz 31. jūlijam telpās līdz 1000 mdrīkst pulcēties ne vairāk kā 100 cilvēki, bet lielākās telpās - 500. Savukārt ārā drīkst pulcēties ne vairāk kā 1000 cilvēki. Ministru kabineta 30. jūnija lēmums paredz, ka no 1. augusta ārā drīkstēs pulcēties pat 3000 cilvēku, ja epidemioloģiskā situācija valstī nepasliktināsies.

Lai paplašinātu testēšanu un savlaicīgi atklātu iespējamus slimības uzliesmojumus, ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00, sestdienās no 9.00 līdz 15.00 un svētdienās no 9.00 līdz 12.00, iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 8303. Testēšanas punktā var ierasties gan ar privāto transportu, gan kājām vai ar velosipēdu.

No 1. jūlija vairs nebūs laika ierobežojums sporta pasākumu norisei ārpus telpām. Taču spēkā saglabājas darba laika ierobežojums sporta zālēm, fitnesa klubiem un līdzīgiem uzņēmumiem, uzsākot darbu ne agrāk kā 6.30 no rīta un strādājot ne vēlāk kā 24.00 naktī.

Samazināts arī ierobežojums sabiedriskās ēdināšanas vietās nodrošināt vismaz 4m2 uz vienu apmeklētāju iekštelpās. No 1. jūlija restorānos un kafejnīcās jānodrošina 3 m2 telpas platības uz apmeklētāju.

Detalizēti ar jaunākajiem grozījumiem MK 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” var iepazīties ŠEIT.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Kopumā Daugavpilī jūlijā notiek sešas nometnes, kuras apmeklē 290 bērni un jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
Drīzāk jau problēma ir tāda, ka kolēģu radītā kļūda ir kā Skabarga.... Kā rezultātā titulētā autore nejūtas novērtēta Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top