Piektdiena,
3.jūlijs 2020
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Stropu pludmalēs pacelti zilie karogi

02.06.2020
1.jūnijā pie Lielā stropu ezera Daugavpilī bija pacelti zilie karogi, kas simbolizē ne vien labu ūdens kvalitāti, bet arī dažādu pilsētas dienestu rūpes par peldvietu labiekārtotību un drošību.

Pilnā sparā rit Stropu glābšanas stacijas sakārtošana: pēc dažiem mēnešiem telpas būs pielāgotas glābēju darba vajadzībām. Papildus tam te parādīsies arī mūsdienīga sporta zāle, telpas airētāju treniņiem, kā arī publiskā tualete ar speciālām telpām zīdaiņu apkopšanai. Projekts sastāv no divām daļām, kas iekļauj gan iekštelpu un fasādes sakārtošanu, gan pieguļošās teritorijas labiekārtošanu. Ēkas remontam jābūt pabeigtam augusta pirmajā pusē.

Kopumā pie Lielā Stropu ezera maiņās dežūrē 12 glābēji – Pašvaldības policijas darbinieki. Struktūra pārņēma šo funkciju pavisam nesen. Glābēju darba efektivitātes palielināšanai pašvaldības policijai bezatlīdzības lietošanā bija nodota garāža un zemesgabals Grīvā, Lielajā ielā 49, kur iepriekš atradās glābšanas stacija. Vienlaikus bija izsludināts iepirkums motorlaivas iegādei glābēju vajadzībām. Paralēli tam pašlaik notiek iepirkums pandusa un specializēto ģērbtuvju projektēšanai, lai Lielajā Stropu ezerā varētu peldēties arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Pie netālu esošā Stropaka ezera, kas atrodas Neredzīgo biedrības mikrorajonā, iztrīta un paplašināta smilšu pludmale, uzstādīti galdiņi un mangāli. Nākotnē šeit plāno ierīkot arī pontonu ērtākai ieiešanai ūdenī.

Ūdens kvalitāti Daugavpils peldvietās (Ruģeļu ūdenskrātuves peldvieta, Gubiščes ezera peldvieta, Mazā Stropu ezera peldvieta, Lielā Stropu ezera Centrālā peldvieta, Lielā Stropu ezera peldvieta “Stropu Vilnis”, Šūņu ezera peldvieta, Plotičku ezera peldvieta, Zirgezera peldvieta, Esplanādes ūdenskrātuves peldvieta, Porohovkas ezera peldvieta, Stropaka ezera peldvieta, Lielā Trijkārtu ezera peldvieta) regulāri pārbauda “Komunālās saimniecības pārvalde” kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem. Viņi apliecina, ka šobrīd peldēties drīkst visās pārbaudītajās ūdenstilpēs.

Saskaņā ar Latvijas Veselības inspekcijas sniegto informāciju, Covid-19 izplatība nav saistīta ar ūdeni, tāpēc peldēties sabiedriskajās atpūtas vietās drīkst. Tomēr nevajag aizmirst par piesardzības pasākumu ievērošanu un distances ieturēšanu pludmalē, pie ģērbtuvēm un arī citviet.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top