Svētdiena,
31.maijs 2020
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Informācija par mācību gada noslēgumu

20.05.2020
Tuvojas mācību gada noslēgums, kurš ir mazliet savādāks, nekā tradicionāli pierastais. Jau vairāk nekā divus mēnešus mācības izglītības iestādēs notiek attālināti pēc izglītības iestāžu izstrādātajiem plāniem un Valsts izglītības satura centra vadlīnijām.  

No 13.maija ir atsāktas klātienes nodarbības 5-6 gadīgajiem bērniem. Bet tiem bērniem, kas izvēlas neapmeklēt izglītības iestādes, pedagogi ir nodrošinājuši attālinātas nodarbības, par ko tiek informēti vecāki vai nu individuāli, vai pirmsskolas iestāžu mājaslapās.

Daudzas pirmsskolas ir arī dalījušās ar savu šo jauno pieredzi Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes mājaslapā www.izglitiba.daugavpils.lv (piemēram, Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs: http://izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/attalinatais-macibu-process-daugavpils-pirmsskolas; Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestādē: http://izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/attalinatas-macibas-pirmsskola-%E2%80%93-impulss-kompetencu-pieejas-istenosanas-un-komunikacijas-ar-vecakiem-pilnveidei; Daugavpils pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē: http://izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/pirmsskolu-zina-attalinata-macibu-procesa-organizesana-daugavpils-pilsetas-5.pirmsskolas-izglitibas-iestade-jeb-%E2%80%9Cpasaule-uz-plaukstinas%E2%80%9D u.c.).

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, skolās mācību process turpinās attālināti un tikai 12.klašu audzēkņi jau ir saņēmuši mācību gada vērtējumus. Pārējo klašu skolēni gada vērtējumus saņems līdz 29.maijam. 

Mācību gada beigās parasti skolēnu skolu bibliotēkās nodod mācību grāmatas, bet šogad saskaņā ar skolu izveidoto grafiku 9. un 12.klašu skolēni mācību grāmatas nodos jūnijā, bet pārējo klašu audzēkņi – augustā.

Skolās ar latviešu mācību valodu 2019./2020.mācību gada nogalē 9.klases valsts pārbaudes darbi ir atcelti. Skolās, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas, 9.klases valsts pārbaudes darbi arī ir atcelti, bet skolēni, kuri vēlas, var pieteikties kārtot izvēles eksāmenu „Latviešu valoda mazākumtautību izglītības programmās”, kurš notiks 10.-11.jūnijā. Daugavpils skolās šādu iespēju izmantos 41 skolēns, kas ir 7% no mācību gada sākumā plānotā šī eksāmena kārtotāju skaita.

Valsts pārbaudes darbi 12.klasēs sāksies 2.jūnijā. Skolēniem būs jākārto 3 obligātie eksāmeni: latviešu valoda, svešvaloda un matemātika. Citus valsts pārbaudes darbus skolēni var kārtot pēc nepieciešamības, ja tie ir svarīgi viņu nākotnes izglītības turpināšanai.

No 2020.gada 18.maija izglītības iestādes var rīkot klātienes konsultācijas valsts pārbaudes darbu priekšmetos, ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus, nepieciešamās distancēšanās prasības un nodrošinot skolēnus ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.

Izglītības dokumentu izsniegšana izglītības iestādēs 9.klašu absolventiem notiks pēc 12.jūnija izglītības iestādes noteiktajā kārtībā, bet 12.klasēs – pēc 24.jūlija, kad tiks saņemti izglītības sertifikāti, savukārt PIKC „Daugavpils Dizaina un mākslas skola „Saules skola”” audzēkņiem izglītības dokumenti tiks izsniegti jūlija beigās.

Šogad tradicionālās izlaiduma svinības skolās un pirmsskolās ar draugu, radu un skolotāju klātbūtni organizēt nav iespējams, tāpēc pašlaik izglītības iestādes meklē iespējas, kā izglītojamajiem svinīgi izsniegt izglītības dokumentu. 


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī māte bez uzraudzības atstājusi sešus mazus bērnus
GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR LEASE AT THE LOWEST RATES AVAILABLE. OTHER FINANCIAL INSTRUMENTS SUCH AS MTN, CD, DLC, PB ARE ALSO AVAILABLE. Dear Sir/Ma I am direct to a provider who has recently issued banking instruments for a couple of my clients the provider is 100% check-able you can do your due diligence on them. I personally know the provider. Our instruments are only from triple 'a' rated banks and we issue from $1M to $5B . The provider is 100% verifiable. If you are genuinely seeking bank instruments. Contact me and i will furnish you with details. And again our bank instruments can serves as collateral as the case may be, which will enable you get loans from your bank so as to embark on any projects such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Mining, Telecommunication, Construction of Dams, Real estate, Bridges, Trading, Importing and exporting and Other Turnkey Project (s) etc. Also these instruments can be put in PPP, etc. Please do let me know of your willingness to proceed and I will email you our terms and condition upon request.Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcome. If you are interested in seeking to raise finance for your business/projects in this way,

Email: goldencrow59@gmail.com
Skype:goldencrow59@gmail.com
Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top