Trešdiena,
29.Janvāris 2020
Vārda dienas: Aivars, Valērijs, Максим, Петр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Pilsētas ielas - vai uz tām ir vieta ražošanas atkritumiem?

24.05.2019
Daudz ir nācies dzirdēt, ka pilsētas ielas ne vienmēr visos posmos ir bez bedrēm, uz tām reizēm sakrājas atkritumi, putekļi vai kādi citi elementi, kas traucē droši un netraucēti pārvietoties pa tām. Protams, piesārņojums uz ielām bieži vien rodas tīri objektīvu un neparedzamu iemeslu dēļ – notriekts mājdzīvnieks, vēja rezultātā nopūstās koku lapas vai kāds netīši izlijis motoreļļas plankums uz asfalta.

Viennozīmīgi sliktāk, ja piesārņojums rodas no neapzinīgas un nevērīgas cilvēku rīcības rezultātā, kas bieži vien kalpo par iemeslu iedzīvotāju sūdzībām, kas daļēji arī ir pamatotas. Kā, piemēram, pavisam nesen bija konstatēts fakts, ka uz maģistrālās 18.Novembra ielas pretī PAS “Daugavpils siltumtīkli” kādam no kravu pārvadātājiem nevērības rezultātā bija izbirušas ietvju apmales. Diemžēl šo apmaļu pārvadātājs tā arī pašvaldības doto iespēju savākt izbirušo kravu neizmantoja, tāpēc pašvaldībai kārtējo reizi nācās tērēt nodokļu maksātāju naudu un par pašvaldības budžeta līdzekļiem nodrošināt piegružotās maģistrālās ielas pieguļošo teritoriju. Tomēr gluži tā nav, ka šādi “varoņi” paliek nesodīti – pateicoties Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas uzstādītajām ielu video novērošanas kamerām ir konstatēta konkrētā automašīna un piefiksēts automašīnas valsts reģistrācijas numurs, tā ka vainīgā persona nepaliks nesodīta. Starp citu, Latvijas Republikā jau kopš 1999.gada eksistē Ministru kabineta noteikumi Nr.166 “Noteikumi par gabalkravu izvietošanu un nostiprināšanu autopārvadājumos”, kas arī reglamentē pareizu dažādu kravu novietošanas veidus, lai līdzīgas, kas redzams attēlā, netiktu pieļautas. Protams, par šo noteikumu neievērošanu tiek piemērots arī sods pēc Latvijas Republikas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.33 panta “Kravu pārvadāšanas noteikumu pārkāpšana”, kas nosaka, ka par nenostiprinātu kravu transportlīdzekļa vadītājam var tikt uzlikts sods piecdesmit piecu eiro apmērā. Sods, protams, nav ļoti liels, bet pieļaujot, ka izkritušā krava potenciāli var sabojāt trešajām personām piederošām materiālās vērtības, soda apmērs var būt lielāks un tas var summēties.                                                                      
Mūsdienās, kaut arī Daugavpils pilsētas pašvaldībā vairs ne tiks lielos apmēros, salīdzinoši lielu lomu vides piesārņošanā aizņem arī rūpniecības un ražošanas blakus procesi. Šajā gadījumā netiek runāts par gaisa vai augsnes piesārņojumu, bet gan par ielu braucamās daļas regulāru piegružojumu ar smiltīm un putekļiem. Pašvaldībā nesen tika veikta Čerepovas mikrorajona Rūpniecības ielas rekonstrukcija, kas lielākoties paredzēta ražošanas uzņēmumiem kvalitatīvas loģistikas nodrošināšanai. Diemžēl reizēm ražošanas darbības specifika ir tāda, kas saistīta ar birstoša materiāla ievešanu un izvešanu no ražošanas zonas, tāpēc tīšām vai netīšām, bet rodas patstāvīgs braucamās daļas piesārņojums ar smiltīm un putekļiem (foto no .zip faila). Protams, pilsētas ielu uzturēšanas uzņēmums, saskaņā ar apstiprināto darba grafiku patstāvīgi veic izbirušo smilšu saslaucīšanu un braucamās daļas tīrības nodrošināšanu, bet ir jāuzdod jautājums – vai juridiskām personām, kas veic tāda veida komercdarbību, nevajadzētu aizdomāties par pilsētas kopējo tīrību un veicināt ienākušo un izejošo birstošo kravu korektu pārvadāšanu, kas neradītu apkārtējās vides papildus piesārņojumu?
Informāciju sagatavoja:
SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Križos veidos pastaigu taku
PROJECT FUNDING AND BANKING INSTRUMENT SUCH AS {BG, SBLC, SKR, MTN, LOAN} FOR LEASE AND PURCHASE

We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable of taking up time bound transactions. We deliver with time and precision as set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc.

CONTACT:
Rudolf Christian,(DIRECTOR)
Email: projectfunding.uk.rudolf@gmail.com
SKype: cid.defcc488b5af0d20

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:
1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD) .
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 3% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

The Leased Instruments includes: BG s, Insurance Guarantees, MTN, ( SBLC) Standby Letters of Credit and Third Party Guarantees such as a standby forward commitment to purchase or a standby loan. If you are a potential Investor or Principle looking to raise capital, we will be happy to answer any questions that you have about this opportunity and to provide you with all the details regarding this services.

Our BG/ SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding.


BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct.


Regards
Rudolf Christian Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top