Otrdiena,
14.jūlijs 2020
Vārda dienas: Anvars, Oskars, Ritvars, Кузьма, Петр, Ангелина, Демьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vizīte Daugavpilī

16.05.2019
15. maijā Daugavpilī darba vizītē ieradās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce. Tikšanās laikā ar Daugavpils pilsētas, Daugavpils novada un Ilūkstes novada domes vadību notika diskusijas par divām aktuālām tēmām: gaidāmo administratīvi-teritoriālo reformu un radioaktīvo atkritumu krātuves būvniecību pie Lietuvas-Latvijas robežas.

Tikšanās pirmajā daļā piedalījās pašvaldību vadītāji: Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, viņa vietnieks Aivars Rasčevskis, Ilūkstes novada domes vadītājs Stefans Rāzna,  bet otrajā notika Sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde.

VARAM ministrs Juris Pūce detaļās pastāstīja par administratīvi-teritoriālās reformas mērķiem, kuras rezultātā pašvaldību skaits Latvijā līdz 2021. gadam samazināsies līdz 35 vienībām. Šis projekts vēl ir diskusiju stadijā, kurā VARAM cer iesaistīt arī Latvijas iedzīvotājus. Pateicoties reformai, pašvaldību deputātu skaits saruks  gandrīz trīs reizes, radot budžeta ietaupījumu ap100-120 miljonu eiro gadā. Turklāt šīs pārmaiņas ir tieši saistītas ar Latvijas skolu un ceļu tīkla optimizāciju. Polemizējot ar ministru, Daugavpils novada un Ilūkstes novada priekšsēdētāji norādīja uz pilsētas un lauku mūžīgo dilemmu un atzīmēja, ka šīs reformas process ir saistīts arī ar to, ka pagātnē Izglītības ministrija nebija izpildījusi savus uzdevumus.

Sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde tika veltīta radioaktīvo atkritumu glabātuves būvniecībai pie Ignalinas atomelektrostacijas. J. Pūce sniedza izklāstu  par drošības līmeni, kas ir aktuāls temats visam Daugavpils novadam, jo īpaši Demenes pagasta iedzīvotājiem. Ministrs apliecināja, ka Latvijas iedzīvotājiem nekas nedraud. Visu būvniecības procesu kontrolē speciālisti, regulāri notiek monitorings.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš un citi klātesošie norādīja uz adekvātas informācijas trūkumu no Lietuvas puses, lai gan valsts līmenī dati no Ignalinas AES tiek saņemti nepārtraukti. J. Pūce piekrita šim novērtējumam, norādot, ka saspringta situācija informatīvā telpā ir novērojama kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā, tomēr to nedrīkst salīdzināt ar Ignalinas kodolstacijas slēgšanu. To apliecina arī Latvijas ārkārtējo situāciju reaģēšanas un koordinācijas centra pastāvīgie novērojumi.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Ēterā raidījumu cikls “Sarunas par Latgali…, un ne tikai”
Latgaļu volūda vīneigi folklorai, tai soka varakļuonite ! Sīkāk...
TIEŠRAIDE: Valsts prezidents Sēlijā
Kapec tad Eglaine skolu likvide ja atbalsta mazas skolas? Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top