Sestdiena,
8.Augusts 2020
Vārda dienas: Mudīte, Vladislava, Vladislavs, Мусий, Прасковья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

CFLA piešķir līdzfinansējumu PAS „Daugavpils siltumtīkli”

07.06.2018
28.maijā starp pašvaldības akciju sabiedrību „Daugavpils siltumtīkli” un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) tika noslēgts līgums līdzfinansējuma piešķiršanai projektam “Maģistrālo siltumtīklu pārbūve Daugavpils centrā Parādes, Kandavas un Cietokšņa ielās”.

Kopējās projekta realizācijas izmaksas ir EUR 1 110 467,23 bez PVN. CFLA līdzfinansējums ir EUR 444 186,89.  

Projekta ietvaros paredzēts rekonstruēt Daugavpils pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumtīklus, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm. Projekts tiks realizēts trijos posmos. Pirmais posms ir maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija no Ģimnāzijas un Parādes ielu krustojuma  (kamera Ik-8) līdz ūdens izlaides mezglam Kandavas ielā, kā arī maģistrālā tīkla atzarojuma  Kandavas ielā pārbūve ar kopējo cauruļvadu garumu 1115 m.

Otrs posms ir maģistrālo siltumtīklu pārbūve no ūdens izlaides mezgla Kandavas ielā līdz siltuma kamerai IK-14 Cietokšņa ielā ar kopējo cauruļvadu garumu 437 m. Trešais posms paredz maģistrālo siltumtīklu rekonstrukciju no Ģimnāzijas un Parādes ielu krustojuma (kamera Ik-8) līdz Daugavpils universitātes ēkai  Parādes ielā 1 ar kopējo cauruļvadu garumu 1341 m.

Projekta mērķis ir paaugstināt siltumapgādes sistēmas efektivitāti, samazinot siltumenerģijas zudumus pārvades un sadales sistēmās, kā arī paaugstināt pilsētas siltumapgādes drošumu.

Savukārt 6.jūnijā starp „Daugavpils siltumtīkli” un CFLA tika noslēgts līgums par līdzfinansējuma piešķiršanu projekta „Siltumcentrāles Nr.3 siltumavota pārbūve ar iekārtu uz atjaunojamiem energoresursiem uzstādīšanu” realizācijai.

Projekta realizācijas ietvaros plānots izbūvēt, uzstādīt un nodot ekspluatācijā biokurināmā centrālās apkures katlumāju ar nepieciešamajām iekārtām un palīgiekārtām. Plānotā katlumājas jauda ir 30MW, ko nodrošinās četras kurtuves pa 7,5MW, kā arī ekonomaizers ar jaudu līdz 6 MW. Kopējās projekta realizācijas izmaksas sastāda EUR 13 864 400,00  bez PVN.

„Daugavpils siltumtīkli” ir piešķirts atbalsts EUR 5 043 360,00 apmērā un de minimis atbalsts EUR 200 000,00 apmērā.

 
Projekta realizācija ļaus paaugstināt siltumapgādes efektivitāti un drošību, samazināt siltumenerģijas ražošanas izmaksu atkarību no dabasgāzes piegādēm un tās cenas, samazināt fosilā kurināmā patēriņu un CO2 emisiju atmosfērā, kā arī samazināt kurināmā resursa izmaksas, kas pozitīvi ietekmē siltumenerģijas tarifu.

Pašlaik projekta realizācijai tiek veikta iepirkumu procedūra. Saskaņā ar līguma ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru nosacījumiem būvdarbi objektā ir jāpabeidz un katlumāja ir jānodod ekspluatācija līdz 2020.gada maijam.

daugavpilszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Kopumā Daugavpilī jūlijā notiek sešas nometnes, kuras apmeklē 290 bērni un jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
Drīzāk jau problēma ir tāda, ka kolēģu radītā kļūda ir kā Skabarga.... Kā rezultātā titulētā autore nejūtas novērtēta Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top