Trešdiena,
22.Janvāris 2020
Vārda dienas: Austris, Петр, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Promenāde Daugavpilī iestrēgusi projektēšanas stadijā

03.05.2018
Pirms diviem gadiem Daugavpilī uzsāktais promenādes izveides darbs Daugavas labajā krastā tā īsti joprojām nav sācies. Daugavpils pašvaldība vaino projektētāju firmu, kas joprojām nav iesniegusi būvprojektus, savukārt projektētāji, lai arī savu vainu nenoliedz, neslēpj arī to, ka Daugavpils attiecīgās iestādes savas prasības laika gaitā mainījušas, kas paildzinājis darbus. Pēdējais gala termiņš būvprojektētājiem noteikts 18.maijs, pēc kā pašvaldība vērsīsies ar prasību pret uzņēmumu.


“Promenāde iziet tieši uz Rotko pieminekļa vietu Daugavas krastā no pilsētas vēsturiskā centra,” stāsta Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta pārstāve Inta Ruskule. Darbs pie vērienīgas aptuveni piecus kilometrus garas promenādes izbūves Daugavas labajā krastā Daugavpilī uzsākts jau 2016.gadā. Vēl pirms diviem gadiem iecerētos darbus un plānoto gala rezultātu apraksta Ruskule:


“Un promenāde būtu bijusi kā bruģa iela, gājēju celiņš un velo celiņš ar iespēju nokāpt pie Daugavas un skaisiem skatu laukumiem, arī ar pludmali, atpūtas vietām līdz pat Daugavpils ūdensteritorijai pa dambi. Un tālāk arī paralēli tiek plānots dambja projekts - kur beidzas šī promenāde, turpinātos kā dambis, pa kuru varētu aiziet līdz pat Ruģeļu mikrorajonam, kur kādreiz plānojās HES būvniecība un ir izveidota liela ūdenskrātuve, tā kā tas būtu ļoti skaists maršruts gar Daugavu.”


Tomēr darbs pie promenādes izveides Daugavpilī līdz šim nav ritējis gana raiti. Ar Rīgas uzņēmumu SIA “Baltex Group” par būvprojekta izstrādi līgums noslēgts vēl 2016.gada sākumā, būvniecības darbus plānoja uzsākt vēl pērnā gada sākumā, tos realizējot pa posmiem, un pēc aptuvenām aplēsēm projekts kopumā varētu sastādīt miljons eiro lielas izmaksas.


Pašvaldība cerības lika uz Eiropas fondiem. Tomēr joprojām SIA “Baltex Group” būvprojekti nav saņēmuši pozitīvu ekspertīzes slēdzienu. Līdz ar to arī krietni kavējot tālāko darbu uzsākšanu un radot iespēju pašvaldībai ciest zaudējumus projektētāju kavēšanās dēļ.


“Tas ir saistīts ar Eiropas līdzekļu apguvi, īpaši ar ielu infrastruktūru būvniecību un ar degradēto teritoriju zonu attīstību” skaidro Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs, tam piekrīt arī Inta Ruskule:


“Nu, jā, viņi jau apdraud tālāko virzību - man liekas jau divus gadus -, līdz ar to, ja būtu realizēts uzreiz, mēs jau staigātu pa šo promenādi, jo citas ielas, kas bija šī projekta ietvaros, jau ir uzbūvētas, sakārtotas, un šī daļa, kas saistās ar promenādi, vienkārši nav sakārtota joprojām.”


Uzņēmuma “Baltex Group” valdes loceklis Mārtiņš Ratnieks Latvijas Radio atzīst, problēmas ar būvprojekta izstrādi bijušas:


“Dažās sadaļās būvprojekta vadītājs ir ceļa inženieris, un dažās ir arhitekts. Mums vairāk neveicās ar tām sadaļām, kur ir ceļu inženieris, mēs bijām arī spiesti nomainīt šo inženieri. Nekvalitatīvi tika veikts darbs, un tas arī bija galvenais iemesls, kāpēc mēs aizkavējām projekta iesniegšanu.”


Arī Daugavpils domes deputāts Aivars Zdanovskis projekta kavēšanos skaidro kā ierastu problēmu, ka atsevišķi uzņēmumi sneievērojot noteikumu, pieprasot papildu līdzekļus. Pašvaldība pat gatava vērsties uzraugošajās institūcijās, lai panāktu, kā tādiem turpmāk neļauj  piedalīties konkursos par pašvaldību projektiem.


SIA “Baltex group” vadītājs Mārtiņš Ratnieks skaidro - šobrīd ar pašvaldību ir noteikta vienošanās līdz 18.maijam darbus pie promenādes projektēšanas tomēr pabeigt:


“Mēs noteikti nenorobežojamies no atbildības, bet mūsu ieskatā pie visa šī arī bija vainīgi, varbūt ne dome kā pasūtītājs, bet dažādas Daugavpils iestādes, kas pašas ne pārāk labi savā starpā koordinē šīs prasības, jo sākumā izvirzītas vienas prasības, pēc tam tās mainījās laika gaitā. Es teiktu, ka vairākas puses ir vainīgas.”


Panākto vienošanos ar uzņēmēju atzīst arī Igors Prelatovs. Maija vidus esot gala termiņš:


“Projekti tiks realizēti, tikai negribētos, lai tie tiku apgūti ar kavējumu un lai mēs rudenī atkal neparādītos to pašvaldību sarakstā, kurām ir problēmas ar Eiropas līdzekļu apgūšanu.”


Ņemot vērā riskus, kas saistīti ar vairāku Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu ieviešanu, Daugavpils pilsētas pašvaldības nostāja šobrīd ir stingra - ja pēdējie gala termiņi būvprojektu iesniegšanai netiks ievēroti, pašvaldība vērsīsies ar prasību pret uzņēmumu uzraugošajās institūcijās.Avots : LSM.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Par drona palaišanu virs Polijas prezidenta pils aizturēts Latvijas pilsonis
Are you having one or two difficulties from other financial instrument lender? I want you to take a chance with us you will never regret doing business deal with our firm.We have direct and efficient providers.

I am the sole (Direct) mandate to several genuine efficient providers for lease/sales BG/ SBLC and other financial instruments, at reasonable prices, Issuance by top AAA rated Bank in Europe.Presently, we focus on BG/SBLC for Lease and Sale transactions, However, our Lease BG/SBLC/MTN is 3+1% and Sale at 30%+1%.

Should you find this interesting and acceptable? Kindly, contact us and we shall review and respond with DOA within 48hrs maximum.

Please request for full procedure details if interested.(WE MOVE FIRST)

For further inquiry contact:

Contact us for further detail:
Email:~inquiry.safewayfinance@gmail.com Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top