Ceturtdiena,
19.Oktobris 2017
Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna, Гликерия, Макар, Хома, Клавдия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Daugavpils ainavu dārgumi

13.10.2017
Latvijas simtgades svinību ietvaros VARAM (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija) un LNB (Latvijas Nacionālās Bibliotēka) ir iecerējuši izveidot interneta portālu, kurā apvienot informāciju par Latvijas labākajām ainavām (foto materiālus, vēsturiskas fotogrāfijas, vēstures aprakstus, iedzīvotāju stāstus u.c.). Lai to īstenotu tika izsludināts projekts-konkurss “Ainavu dārgumi”, kurā piedalās arī Daugavpils pilsēta.


Projekta mērķis ir atrast unikālas, vizuāli augstvērtīgas, kultūrvēsturiski vērtīgas ainavas, pievēršot uzmanību arī tādām vietām, kuras uz doto brīdi nav sakoptas, bet ir un būs sabiedrībai nozīmīgas.


Šobrīd ir noslēgusies projekta pirmā kārta. Dalībai nākamajā kārtā tika atlasītas sešas Daugavpils ainavas: Daugavpils cietokšņa ainava, Baznīcu kalna ainava, Esplanādes purva ainava, Daugavas ainava ar aizsargdambi, Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas ainava ar garnizona kapiem, Daugavpils sarkano ķieģeļu arhitektūra.


Projekta “Ainavu dārgumi” otrās kārtas ietvaros  aicinām atbalstīt unikālās un skaistās Latvijas un īpaši - Daugavpils ainavas, balsojot tīmekļa vietnē http://www.ainavudargumi.lv/saraksts/. Balsot var tikai vienu reizi, no katra reģiona izvēloties ne vairāk, ka 10 vienības. Balsošana notiek līdz 2017. gada 15. oktobrim. Balsošanai tiks pieaicināta arī ainavu ekspertu grupa. Pamatojoties uz sabiedrības un ekspertu balsošanas rezultātiem no katra reģiona (Latgales, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Rīgas) tiks izvēlēti 10 ainavu dārgumi, kuri tiks iekļauti ainavu dārgumu krātuvē (elektroniskajā datu bāzē) “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”.


Plašāka informācija ir pieejama tīmekļa vietnē: http://www.ainavudargumi.lv/Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pilsētā notiek atkritumu apsaimniekotāja maiņa. Ar 1. oktobri šo darbu Daugavpilī uzsāks SIA ,,Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija”.
Apspriest
Aptauja
Vai jūs izmantojat gaismu atstarojošus elementus diennakts tumšajā laikā?
Jaunākie komentāri:
Nils Ušakovs: nodevējs ir jāsoda
Nodevējs ir jāsoda, nevis nodevēju ir jāsoda. Kas nevis ko jāsoda. Gramatika stipri klibo Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Man šādas durvis ielika Skydas. Ļoti foršas, klusi verās un ir augsta skaņas izolācija. Agrāk bija divas durvis tagad dzīvoju ar vienām un nav nekādu problēmu. ;) Sīkāk...
Noslēdzies Latvijas simtgades pieminekļa metu otrais konkurss
Vai ta Latvijā tikai trīs tēlnieki,ģluži kā trīs strēlnieki,pārējie miruši vai kā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top