Sestdiena,
8.Augusts 2020
Vārda dienas: Mudīte, Vladislava, Vladislavs, Мусий, Прасковья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Nils Ušakovs: nodevējs ir jāsoda

16.10.2017
Pēdējā laika Daugavpilī ir notikušas nopietnas politiskās izmaiņas. Divus mēnešus pēc pašvaldību vēlēšanām jaunā koalīcija atstādināja “Saskaņu” no varas Daugavpils domē. Vai jūs sekojat līdzi situācijai Latvijas otrajā lielākajā pilsētā? 


- Tas ir mans tiešais pienākums. Jo es esmu ne tikai Rīgas mērs, bet arī partijas “Saskaņa” priekšsēdētāju, un šajā situācijā mēs cenšamies pēc iespējas vairāk katru nedēļu tikties personīgi ar Andreju Elksniņu, viņš regulāri apmeklē Rīgu.

Līdz tam kā notika incidents ar nodevību no Riharda Eigima puses, runājām par to, kādā veidā dalīties ar pieredzi pilsētas vadīšanā. Tagad ir nepieciešams dalīties ar šo pieredzi vēl vairāk, jo Andrejam pašlaik nav viegli, ar pašreizējo pagaidu vadību Daugavpilī. Bet viņš jebkurā brīdī ir gatavs atgriezties un, pēc iespējas ātrāk, labot pašreizējo biedru pieļautas kļūdas.
 

- Kas jūsuprāt, tomēr, kļuva par galveno iemeslu iedurt dunci mugurā Elksniņa komandai?


- No vienas puses, tas, ko novērojām Daugavpilī, protams, izskatījās kā nodevība, kas raisa aizdomas par korupciju. Bet kā ir, tā ir. Diemžēl, tas izskatījās ļoti slikti. Tādā veida Daugavpilī nomainījās vara. No otras puses, kad tevi nodod, kādā mērā esi vainīgs tu pats, ka to pieļāvi. Mēs ar Andreju par to atklāti runājām, analizējām, ko viņš darīja nepareizi. Šajā ziņā, neviens no mums nav ideāls – ne viņš, ne es. Bet mēs parasti, no pieļautajām kļūdām, cenšamies izdarīt secinājumus priekšdienām.
 

Kā kopumā vērtējat Daugavpilī radušos situāciju partijas labā? Vai plānojat cīnīties par Daugavpili?


- Bez grūtībām un bez cīņas rezultāta nav. Un neviens nerēķinājās ar to, ka Andrejs, pēc iepriekšējās pilsētas vadīšanas, uzreiz, divu mēnešu laikā spēs Daugavpili pārvērst par pilsētu – dārzu. Tas nav iespējams. Tas prasa gadus. Un turklāt, mēs visi ļoti labi redzējām, kāda situācija izvēršas pilsēta, tāpēc partijai, notiekošais ar Andreju  ir papildus iemesls mobilizēties vēl vairāk, mobilizēties vēl vairāk ap Andreju. Viena lieta ir tad, kad centies palīdzēt savam biedram, kurš kļuvis par mēru un tu viņam palīdzi ar pieredzi, idejām,  bet otra, kad palīdzi viņam, kad viņu ir nodevuši.
 

- Vai jums nešķiet, ka koalīcija izstūma “Saskaņas” komandu opozīcijā tāpēc, ka baidījās zaudēt daudzgadējo varu pār pilsētu?
 

- Komanda, kuru pašlaik pārstāv Andrejs ar saviem deputātiem, patreizējai varai ir ļoti nepatīkama. Un viņi var domāt, ka patreizējā situācijā viņi kādu cenšas nospiest, un neapspriest vai izvairīties no pilsētai svarīgu jautājumu apspriešanas, bet viņiem tas tik un tā neizdosies. Un atkal – mēs visi ļoti labi saprotam, ka šī konstrukcija, kura tagad ir Daugavpils domē, maigi izsakoties, ir pagaidu lēmums. Jautājums ir tajā, kad un kā šī konstrukcija izjuks un kas būs tālāk?


Neslēpsim to, ka pilsētu ir satriecis politiskais apvērsums, iedzīvotāji atklāti runā par to, ka nejūt stabilitāti, un pat prognozē varbūtību par varas maiņu. Kā jūs, kā partijas līderis, vērtējat Elksniņas izredzes atgriezties mēra krēslā?  


- Viņam nāksies krietni pastrādāt, tā pat arī partijai, bet izredzes ir. Tas vienkārši ir mūsu izdevums.
 

- Cik svarīga ir šī perspektīva?
 

- Jo ātrāk tas notiks, jo labāk kļūs Daugavpils pilsētai. Tāpēc mēs strādājam pie tā, lai tas notiktu šīs valdības sasaukuma ceturtajā gadā.
 

- Un tomēr jāatzīst, ka agrāk Daugavpilī “Saskaņai” nebija spēcīgas komandas. Vai gaidījāt, ka neskatoties uz to, jūsu partija Daugavpils pilsētā sasniegs augstus rezultātu šajās vēlēšanās?


-Šo rezultātu mēs ieguvām pateicoties Andrejam. Jā, viņam bija uzdevums parādīt labu rezultātu, un šo rezultātu izmantot tam, lai, no vienas puses, nostiprinātu partijas pozīcijas pilsētā, lai no partijas būtu daudz vairāk atdeves priekš iedzīvotājiem, bet no otras puses – par jebkuru cenu strādāt Daugavpils domē.
 

- Nevienam nav noslēpums, ka Elksniņš paziņoja par to, ka neplāno piedalīties Saeimas vēlēšanās. Kā partija skatās uz šo lēmumu? Vai nav nožēlas par to, ka tik aktīva un kompetenta deputāta nav parlamenta “Saskaņas” komandā?


- No vienas puses, protams, ir žēl. No otras – mēs esam gatavi ziedot jebkuriu līderi, vārda labākajā nozīmē, ja runa iet par Latvijas otro lielāko pilsētu. Kā var salīdzināt – vai tu esi Saeimas deputāts, vai strādā otrajā lielākajā Latvijas pašvaldībā? Protams, ka otrā lielākā Latvijas pilsēta ir daudz svarīgāka. Vienkārši visu laiku pret Latgalē valdošajiem politiķiem izturās, kā pret kaut ko otršķirīgu…  
 

Ko, kā partijas līderis, novēlēsiet savai Daugavpils komandai?


- Uzmanību, gudrību un atbildību pret pilsētniekiem. Visu, to, ko dara komanda, tā dara pilsētas labā. Tieši tāpēc, pirmkārt, viņiem ir jāiet, jākomunicē, jāklausās, jāuzklausa un pēc tam jāpilda uzklausītais pilsētas iedzīvotaju labā. 
Avots : Nasha.lv
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
J 16.10.2017 22:16
Nodevējs ir jāsoda, nevis nodevēju ir jāsoda. Kas nevis ko jāsoda. Gramatika stipri klibo
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Kopumā Daugavpilī jūlijā notiek sešas nometnes, kuras apmeklē 290 bērni un jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
Drīzāk jau problēma ir tāda, ka kolēģu radītā kļūda ir kā Skabarga.... Kā rezultātā titulētā autore nejūtas novērtēta Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top