Piektdiena,
10.aprīlis 2020
Vārda dienas: Anita, Anitra, Zīle, Илларион, Степан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Zemkopības ministrs tikās ar Latgales pašvaldību vadītājiem

21.03.2017
Daugavpils novada domē viesojās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  un Pārtikas un Veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, lai tikos ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem un nozares speciālistiem. Darba sanāksmē tika apspriesti šobrīd aktuālākie jautājumi, kas saistīti ar slikto ceļu stāvokli lauku reģionos, dzīvnieku izplatītajām infekciju slimībām, Eiropas Savienības atbalsta politiku lauksaimniekiem un citām nozares aktualitātēm.

Savā uzrunā J.Dūklavs norādīja, ka saprot, ka pašvaldībām un lauksaimniekiem lielas galvassāpes sagādā sliktais ceļu stāvoklis. Šobrīd valdība domā par naudas pārdalīšanu par labu grantētiem lauku ceļiem. Tāpat ilgtermiņā jārisina jautājums par grāvju attīrīšanu, lai lauku ceļi labāk turētu slodzi un būtu vieglāk izbraucami.

Dienas kārtībā šobrīd ir arī jautājums par PVN samazināšanu pārtikai – kā pirmais solis varētu būt pievienotās vērtības nodokļa samazināšana Latvijā audzētiem dārzeņiem un augļiem.

Ministrs pastāstīja, ka pagājušajā gadā ļoti sekmīgi noritēja elektroniskā platību aizpildīšana. Pateicoties tam, radās liels finanšu resursu ietaupījums un arī lauksaimnieki ātrāk tika pie tiešmaksājumiem.

Dūklavs neslēpa, ka sakarā ar Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb Brexit procesu, ir lielas bažas par nākamo ES budžetu lauksaimniecībai un Kohēzijas programmai. Šobrīd tiek solīts, ka līdz 2020.gadam Latvijai tiks novirzīti 3,1 milj. eiro tiešmaksājumiem, tomēr ir liels risks, ka šī summa tiks samazināta.

Kā norādīja nozares speciālisti, Latvijā putnu gripa vēl nav konstatēta, tomēr Eiropā ir nebijis putnu gripas uzplaukums, šobrīd konstatēti 1500 saslimšanas gadījumi, no tiem 700 – mājputniem. Šī sērga var sasniegt Latviju līdz ar gājputniem. Joprojām neizskausts ir arī Āfrikas cūku mēris. Pateicoties zemnieku saimniecību pūlēm, lai maksimāli nosargātu mājas cūkas, šo slimību izdevies ierobežot, lai gan tā joprojām nav likvidēta.

Sapulcē piedalījās arī Valsts vides dienesta pārstāvji, kuri iepazīstināja ar cūku dedzinātavas darbu, kas atrodas Laucesas pagastā, AS Balticovo teritorijā. Uz dedzinātavu tiek transportēti mēra skartās cūkas no visas Latvijas. Divu gadu laikā sadedzinātas 724 tonnas dzīvnieku līķu. Valsts vides dienests pauda viedokli, ka šo dedzinātavu derētu transportēt uz citu Latvijas vietu. J.Dūklavs iebilda, ka pagaidām to nav plānots darīt un tā turpinās darboties Laucesē, jo šeit ir atbilstoša infrastruktūra un mēris vēl nav apkarots. Tā kā tiek dedzināti organiskie atkritumi, tie nerada kaitējumu dabai un cilvēku veselībai. Arī Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesters apstiprināja, ka divu gadu laikā iedzīvotāji nav sūdzējušies.  Vienreiz tikai žēlojās tuvākās mājas iedzīvotāji, dienā, kad dedzinātava strādāja ar pilnu jaudu un valdošie vēji pūta mājas virzienā.

Sapulces noslēgumā tika pasniegtas PVD Pateicības par ieguldīto operatīvo darbu, aktīvu palīdzību un sadarbību Āfrikas cūku mēra apkarošanā un profilakses pasākumos. Pateicības saņēma Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins, pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesteris un Vecsalienas pagasta pārvaldes ugunsdrošības tehniķis, mednieku kolektīva “Skrudaliena” vadītājs Valērijs Smarguns.Autors :
 Elza Timšāne
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Nedēļas pirmajā pusē kļūs ievērojami vēsāks un pastiprināsies vējš
GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR BUY/LEASE
AT THE BEST RATES AVAILABLE

We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.

FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%

FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+2%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly. RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days

Name : Scott james

Email : Inquiry.securedfunding@gmail.com
Skype: Inquiry.securedfunding@gmail.com Sīkāk...
Jautājumi – atbildes: saruna ar Gunitu Vanagu
Par ko stāsts???
Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top