Ceturtdiena,
9.jūlijs 2020
Vārda dienas: Asna, Asne, Zaiga, Иван, Тихон, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Plāno būtiski paaugstināt neapliekamo minimumu

14.02.2017
Finanšu ministrija strādā pie nodokļu politikas izmaiņu piedāvājuma. Februāra beigās ar to tiks iepazīstināti valdības partneri. Kā vēsta raidījums "Panorāma", Latvijas Televīzija uzzinājusi, ka viens no plāna punktiem paredz būtiski celt ienākumu neapliekamo minimumu, informē lsm.lv.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) plāna detaļas plaši nekomentē, taču atzīst, ka šāds paaugstinājums tiek apsvērts.

Diferencētais neapliekamais minimums Latvijā ieviests kopš pagājušā gada. Šogad visiem strādājošajiem ik mēnesi ar ienākuma nodokli netiek aplikti 60 eiro, savukārt mazāko algu saņēmējiem pienākas līdz 115 eiro liels neapliekamais minimums. Nesaņemto starpību viņi katra gada sākumā no valsts varēs atprasīt.

Latvijas Televīzijai neoficiāli tapis zināms, ka jau no nākamā gada mazo algu saņēmējiem neapliekamais minimums varētu tikt pacelts līdz 350 eiro.

Realitātē tas radītu situāciju, ka no minimālajai algai – 380 eiro – ar ienākuma nodokli (23%) tiktu aplikti tikai 30 eiro.

Reizniece-Ozola nevēlas oficiāli apstiprināt šādas ziņas, iekams jaunais nodokļu plāns nav prezentēts valdības partneriem, tomēr viņa atzīst, ka viens no galvenajiem nodokļu izmaiņu mērķiem ir tieši nevienlīdzības mazināšana: Neapliekamā minimuma palielināšana ir viens no variantiem, ko mēs vērtējam, lai samazinātu nevienlīdzību,” saka ministre.

Reizniece-Ozola nemin konkrētu neapliekamā minimuma summu, norādot, ka “viss ir atkarīgs no izvēlēm”.

“Nodokļu politika nav vienas likmes pacelšana vai nolaišana. Tas ir komplekss priekšlikums, kurš ir savstarpēji saistīts, un kā es teicu, konkurētspēja, nevienlīdzības mazināšana, un trešais, protams, kas ir jāņem vērā, ir arī valsts budžeta iespējas, jo noteikti lielāko pārmaiņu rezultātā ir ietekme uz budžetu, kur mums ir jāskatās, kādas ir mūsu konkrētā gada fiskālās iespējas,” pauž Reizniece-Ozola.
No lielāka neapliekamā minimuma iegūs mazo algu saņēmēji, tomēr jāatceras, ka pašvaldību budžetiem tieši iedzīvotāju ienākumu nodoklis ir viens no galvenajiem naudas avotiem.
Pašvaldību savienībā uzskata – mērķis uzlabot iedzīvotāju finansiālo stabilitāti ir apsveicams, taču tam jānāk komplektā ar mehānismu, kas kompensēs  līdzekļus, kuri vairs neieplūdīs pašvaldību kasēs.
“Šie jautājumi, protams, ir ļoti svarīgi. Bet ir jāskatās visa šī nodokļu politika kopumā. Un otra lieta – ir jābūt katram priekšlikumam aptuveniem aprēķiniem par tā ietekmi – cik tam būs pozitīva ietekme, kāda būs negatīva ietekme un kādi mums [pašvaldībām] būs pasākumi kompensācijai tajā brīdī,” uzsver Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.
Finanšu ministre Reizniece-Ozola apstiprina, kajaunajā nodokļu politikas piedāvājumā būs iestrādāts arī kompensācijas mehānisms.

Tikmēr Igaunijā ar nākamo gadu neapliekamais minimums tiek pacelts līdz 500 eiro - cilvēki, kas algā saņem līdz 500 eiro mēnesī, ienākuma nodokli nemaksās nemaz. Algām, kas pārsniedz šos 500 eiro, nodokli iekasē pēc sarežģītas shēms, savukārt ļoti lielu algu saņēmējiem neapliekamais minimums nepienākas vispār.Focus.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Sēlijā diskutēs par latviešu vēsturiskajām zemēm
test Sīkāk...
Pašvaldība turpina atjaunot caurbraucamos pagalmus
Sveiki visiem, šī ir liecība par to, kā es saņēmu savu aizdevumu, mani ir izkrāpis tik daudz uzņēmumu, kuri ir apgalvojuši, ka ir īsti aizdevēji, taču visas manas pūles bija veltīgas, es esmu zaudējis vairāk nekā 3500 eiro viltus aizdevējiem, uz kuriem pretendē būt tādiem, kādi viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar pareizo aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņiem aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: mobilfunding1999@gmail.com Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top