Pirmdiena,
27.Janvāris 2020
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde, Адам, Остап, Степан, Вениамин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Aizvadīts vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls „Dinaburg 1812”

23.07.2019
Noslēdzies 5. Starptautiskais vēsturiskās rekonstrukcijas festivāls „Dinaburg 1812”, kas 20 .- 21. jūlijā norisinājās Daugavpils cietoksnī. Festivāls ir veltīts 19. gs. pirmās puses notikumiem, kad brašais Dinaburgas cietokšņa garnizons atvairīja Napoleona armijas uzbrukumu 1812. gada jūlijā.

Kopumā festivālā piedalījās200 dalībnieku no22 vēstures rekonstrukcijas un vēsturisko deju klubiem no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Čehijas un Baltkrievijas.

Laika apstākļi pagājušajās brīvdienās ir bijuši īpaši labvēlīgi un festivāla apmeklētāji varēja baudīt plašu un daudzveidīgu jubilejas pasākumu programmu. No rīta viesi varēja vērot svinīgo cietokšņa vēsturiskā karoga pacelšanu un Nikolaja vārtu atvēršanas ceremoniju, bet pusdienlaikā notika svinīgā rekonstrukcijas klubu parāde pūtēju orķestra pavadībā. Vēlāk Marka Rotko mākslas centra pagalmā notika Maskavas ielu teātra “Pololo” uzstāšanās, bet plkst. 14.00 grāvī pie Nikolaja vārtu tilta apmeklētāji varēja vērot zirga trenēšanas paraugdemonstrējumu, kuru vadīja jātniece KaterīnaAgapova. Plkst. 15.00 sākās dienas centrālais notikums – vēsturiskās 1812. gada kaujas rekonstrukcija, ko skatītāji varēja vērot no galvenā vaļņa un M.Rotko centra pagalmā uz tiešā ētera ekrāna. Vakarpusē M. Rotko mākslas centra pagalmā norisinājās balle ampīra stilā, bet plkst. 21.00 apmeklētāji varēja baudīt poļu tautas mūzikas grupas “Percival” krāšņo koncertu. Zīmīgi, ka šī bija grupas pastāvēšanas vēsturē pirmā uzstāšanās Latvijā. Festivāla pirmā diena noslēdzās ar iespaidīgu “Fire ShowStudio” uguns šovu.

Savukārt festivāla otrajā dienā parādē, kas notika pusdienlaikā, skatītāji jau varēja vērot dažādu laikmetu vēsturiskās rekonstrukcijas klubus–krievu un franču armijas karavīrus, Viduslaiku bruņiniekus, kā arī Ziemeļu kara, 1. Pasaules kara un pat 2. Pasaules kara antīko spēkratu. No plkst. 13.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā uzstājās pašmāju mākslinieki – grupa “Rikši”, Cesvaines novada tautas deju un dziesmu ansamblis un Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis “Laima”, un ārvalstu mākslinieki – tautas deju un dziesmu ansamblis «Skaz» no Pleskavas (Krievija), kas uz festivālu kopā ar Cesvaines novada kolēģiem bija ieradušies Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekta ietvaros.

Festivāla laikā projekta ietvaros notika arī kultūrvēsturiskā mantojumam un tūrismam veltītā konference “Mantojuma saglabāšanas un tūrisma attīstības aktualitātes pārrobežu reģionā”. Konferences centrālo ziņojumu par Franču impērijas maršala Nikolā Udino un tā karaspēka darbību pie Dinaburgas cietokšņa 1812. gadā sniedza pasaulē atzītais vislielākais speciālists Francijas militārajā vēsture, vēsturiskās rekonstrukcijas kustības Krievijā pamatlicējs Oļegs Sokolovs (Sanktpēterburga, Krievija).

Jubilejas festivāla pasākumi tika plaši apmeklēti. Divu dienu laikā festivālu „Dinaburg 1812” apmeklēja ap 16 tūkstoši cilvēku (daugavpilieši un viesi no visas Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm). Vislielākā interese, kā jau ierasts, bija par kaujas rekonstrukciju, ko no cietokšņa vaļņiem vēroja vairāki tūkstoši interesentu. Savukārt vakarā uzfolkgrupas “Percival” koncertu un uguns šovu bija ieradušies ap 2000 festivāla apmeklētāju.

Festivālu rīkoja Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, sadarbībā ar biedrību “Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas klubs” un biedrību “Atmiņu lāde.

Festivāls tika rīkots ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projekta Nr. LV-RU-002 “Kultūras vēsturiskā mantojuma saglabāšana un popularizēšana Latvijā un Krievijā” finansiālo atbalstu. Par tā saturu pilnībā atbild Daugavpils pilsētas dome.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Dalībai Latgales SEZ pieteikušies 15 rezidenti
mēs piedāvājam 2% aizdevuma bonanza uzņēmējdarbībai, mājas pirkšanai, automašīnai un medicīnisko rēķinu apmaksai, sazinieties ar mums: dakany.endre@gmail.com Sīkāk...
Par drona palaišanu virs Polijas prezidenta pils aizturēts Latvijas pilsonis
Are you having one or two difficulties from other financial instrument lender? I want you to take a chance with us you will never regret doing business deal with our firm.We have direct and efficient providers.

I am the sole (Direct) mandate to several genuine efficient providers for lease/sales BG/ SBLC and other financial instruments, at reasonable prices, Issuance by top AAA rated Bank in Europe.Presently, we focus on BG/SBLC for Lease and Sale transactions, However, our Lease BG/SBLC/MTN is 3+1% and Sale at 30%+1%.

Should you find this interesting and acceptable? Kindly, contact us and we shall review and respond with DOA within 48hrs maximum.

Please request for full procedure details if interested.(WE MOVE FIRST)

For further inquiry contact:

Contact us for further detail:
Email:~inquiry.safewayfinance@gmail.com Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top