Sestdiena,
11.jūlijs 2020
Vārda dienas: Leonora, Svens, Иван, Сергей, Павел, Герман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Apbalvoti konkursa - skates "Sagaidot 2017.gadu" laureāti

16.01.2017
Daugavpils novadā noslēdzās konkurss – skate “Sagaidot 2017.gadu”, kas pēc dažu gadu pārtraukuma atkal tika rīkots ar mērķi noteikt oriģinālāko un gaumīgāko Ziemassvētku noformējuma objektu. Konkursā – skatē piedalījās gan pašvaldības iestādes, gan privātais sektors.

Četras dienas konkursa komisija veica pieteikto objektu apsekošanu, vērtējot noformējuma estētisko skaistumu un oriģinalitāti, gadu mijai veltīto kultūras programmu un labdarības pasākumus. Komisijas sastāvā bija domes vadība – Janīna Jalinska un Arvīds Kucins, Būvvaldes galvenā arhitekte Nansija Tamane, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Anita Miltiņa, Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša, Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, kā arī Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms.

Kā norāda komisijas locekle Nansija Tamane, Ziemassvētku rotājumu izgatavošanai  tika izmantoti visdažādākie izejmateriāli. Iztiekot bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem, tikai ar svaigām idejām un čaklām rokām tika veidoti ļoti neparasti un gaumīgi greznojumi.

 “Salīdzinot ar iepriekšējo skati pirms trijiem gadiem, var redzēt, ka cilvēki gada sirsnīgākajiem svētkiem gatavojas ar lielāku pietāti. Pagastu pārvaldes cenšas, lai pagastā tiktu radīta kopnoskaņa, jo ne visiem sociālajiem slāņiem ir iespēja radīt šādus rotājumus,” atzīmēja N.Tamane.

Kā katru gadu, plaša atsauksme konkursam bija no skolām, kultūras iestādēm un muzejiem. Aktīvs bija arī privātais sektors –  konkursam pieteicās divas privātmājas Vabolē, viena Naujenē, kā arī daudzdzīvokļu māja Medumu pagastā.


Pateicības par radošu pieeju Ziemassvētku noformējuma veidošanā domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska pasniedza Silenes kultūras namam, Naujenes jauniešu sporta un atpūtas centram, Naujenes pirmsskolas izglītības iestādei “Rūķītis”, lauku mājai “Vērdiņi” Vaboles pagastā un Sventes vidusskolai.

Pateicības par augsto estētisko līmeni noformējumu veidošanā piešķīra Sventes tautas namam, Skrindu dzimtas muzejam, Vaboles vidusskolai, Salienas vidusskolai un Špoģu mūzikas un mākslas skolai. .

Savukārt trīs pagastu pārvaldes – Saliena, Maļinova un Vabole – saņēma Pateicības par Ziemassvētku noskaņas radīšanu pagastu publiskajā vidē.

Kā pastāstīja laureāte, Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” direktore Anna Vaidere, par šī gada Ziemassvētku noformējuma vadmotīvu tika izvēlētas piparkūkas. “Šogad galvenie ideju ģeneratori un darba rūķi bija bērni un viņu vecāki. Piparkūkas tika šūtas un tamborētas, veidotas un ceptas. Vecāki paši izstrādāja konkursu, kura rezultātā mūsu iestādi rotā 53 pasakainas bērnu un vecāku veidotas piparkūku mājiņas. Par divām visizcilākajām mājiņām tika piešķirtas superbalvas, savukārt pārējie saņēma pateicības un dāvaniņas, ko sarūpēja vecāku atrastie sponsori,” prieku par vecāku aktīvo iesaistīšanos neslēpa A.Vaidere.

Savukārt Sventes tautas nama vadītājs Viktors Petaško atzina, ka svētku noformējumu viņš taisījis pašu spēkiem, tāpēc ir liels gandarījums, ka paveiktais augstu novērtēts. “Es ceļu māju un fundamentu siltināju ar putuplastu. Tā man ienāca prātā, ka no šī materiāla varētu izveidot, piemēram, smukas sniegpārsliņas,” par idejas rašanos pastāstīja V.Petaško.

Arī pārējie 15 konkursanti saņēma Pateicības par piedalīšanos un veicināšanas balvas.  Muzikālos priekšnesumus sniedza Daugavpils novada Kultūras centra vokālais ansamblis „Stage On”. 
Foto : Elza Timšāne (apbalvošana), Guntis Kaminskis (objekti)
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
TIEŠRAIDE: Valsts prezidents Sēlijā
Kapec tad Eglaine skolu likvide ja atbalsta mazas skolas? Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top