Svētdiena,
17.Janvāris 2021
Vārda dienas: Dravis, Tenis, Артем, Денис, Климент, Панас, Архип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Astoņi ieteikumi, kā samazināt elektrības rēķinus

21.02.2020
Vai kādreiz esi domājis par to, kā panākt, lai elektrības rēķini būtu maciņam draudzīgāki? Šajā rakstā atradīsi astoņus ļoti noderīgus padomus – ja tos ievērosi, elektrība Tavā mājoklī tiks patērēta ievērojami mazāk!

1. ieteikums: izmanto LED spuldzes

Kvēlspuldzes nomainot ar LED spuldzēm, elektrības patēriņš apgaismojuma nodrošināšanai vidēji samazināsies sešas vai pat vairāk reizes.
Jā, sākotnēji LED spuldžu iegāde var šķist salīdzinoši dārgs prieks, taču vērā jāņem fakts, ka to darbības laiks ir ļoti ilgs – lielākoties 15000 līdz 30000 stundas, turklāt pieejamas arī spuldzes, kas pārsniedz 40000 stundu robežu.

2. ieteikums: izvēlies izdevīgāko elektrības tarifu savām vajadzībām

Pateicoties elektroenerģijas tirgus atvēršanai, ikvienam šobrīd ir iespējams izvēlēties kādu no vairākiem elektrības tirgotājiem un to plāniem. Katrs no plāniem ir piemērotāks konkrētām vēlmēm un vajadzībām, tāpēc rūpīgi salīdzini visus elektroenerģijas piedāvātāju plānus. To, starp citu, ļoti ērti vari izdarīt arī vairākās vietnēs, kur atliek vien ievadīt vidējo elektroenerģijas patēriņu, lai uzzinātu, kurš no visiem plāniem ir Tev piemērotākais. Ietaupījums var pārsniegt pat 10% mēnesī!

3. ieteikums: neatstāj elektroierīces gaidīšanas režīmā


Foto: Shutterstock.com
 
Gaidīšanas režīms nozīmē, ka ierīce ir praktiski gatava darbam (par to parasti signalizē degoša lampiņa, piemēram, televizora vai monitora priekšējā panelī). Tomēr jārēķinās, ka, lai arī nedaudz, tomēr par šādu “ekstru” ir jāmaksā. Ja nevēlies katru no ierīcēm izslēgt atsevišķi, iegādājies pagarinātāju, kam ir izslēgšanas slēdzis. Lēti un ērti!

4. ieteikums: elektroierīces izmanto gudri

Lai lieki netērētu elektrību (kā arī ūdeni un mazgāšanas līdzekļus), veļas mazgājamo mašīnu darbini vien tad, kad tā ir pilna. Ar elektrisko tējkannu viss ir otrādi – tajā iepildi vien tik daudz ūdens, cik Tev patiešām ir nepieciešams. Bet, runājot par veļas gludināšanu – labāk vienā piegājienā gludināt pēc iespējas vairāk apģērba gabalus un veļu, jo visai daudz elektroenerģijas tiek patērēts, kamēr gludeklis uzsilst.

5. ieteikums: iegādājies energoefektīvu sadzīves tehniku

Foto: Shutterstock.com
 
Noteikti esi pamanījis, ka veļas mazgājamajām mašīnām, ledusskapjiem un citām elektroierīcēm skalā no A+++ līdz G tiek norādīta energoefektivitātes klase. Ko tā nozīmē? A+++ klases ierīce patērēs vismazāk elektrību, savukārt G klases tehnika radīs pamatīgu robu Tavā maciņā. Pat starp A+++ un A klases ierīcēm atšķirība ir aptuveni 30%, taču var sasniegt pat 60% atzīmi!

6. ieteikums: mazgājies dušā
Uzreiz jāpiemin, ka šis padoms ļaus ieekonomēt elektrību ar noteikumu, ka silto ūdeni nodrošina boilers. Mazgāšanās dušā vidēji nozīmē vismaz trīs reizes mazāku ūdens patēriņu (tas protams, atkarīgs gan no dušošanās ilguma, gan vannas tilpuma), līdz ar to ūdens uzsildīšanai nevajadzēs tik daudz elektrības.

7. ieteikums: regulāri parūpējies par ledusskapi un boileri


Foto: Shutterstock.com

Elektrības rēķini var būtiski pieaugt arī tad, ja apkaļķojies boilera sildelements. Šī iemesla dēļ aptuveni reizi gadā boileri vajadzētu pārbaudīt speciālistam. Daudz vairāk enerģijas patērēs arī ledusskapis vai saldētava, kas iekšpusē ir apledojusi – ja tas noticis, laiks atkausēšanai.

8. ieteikums: kārtīgi piepildi ledusskapi

Lai ledusskapis enerģiju netērētu lieki, to jāpiepilda par 60-90%.
Ēdienu nevajadzētu likt pie aizmugurējās ledusskapja sienas un ventilācijas atverēm un sensoriem. Arī vēl siltu ēdienu ledusskapī neliec, un starp produktiem atstāj nelielas spraugas, lai nodrošinātu optimālu gaisa cirkulāciju.

Un cik no šiem ieteikumiem esi gatavs īstenot arī Tu, lai elektrības rēķins būtu zemāks? Starp citu, dažus šajā rakstā neminētus padomus atradīsi arī
SMScredit.lv bloga rakstā “Kā samazināt tēriņus par komunālajiem pakalpojumiem?”.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Nodarbinātības pasākums “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”
Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. https://www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs Sīkāk...
Ārkārtas situācija pagarināta, ieviešot stingrākus drošības pasākumus

Ilze Viņķele ir īpatnēja personība. Vienmēr, kad I. Viņķeles kundze ieņem ministra amatu, notiek kaut kas slikts. Kad I. Viņķeles kundze ieņēma Labklājības ministres amatu no 2011. gada līdz 2014. gadam notika “Simtlatnieku programma”. Ilzei Viņķelei bija pietiekamas dienesta pilnvaras, lai izlabotu “Simtlatnieku programmas” netaisnības, taču Ilzei Viņķelei bija nospļauties par simtlatniekiem un simtlatnieku ģimenēm. Kopš 2019. gada 23. janvāra Ilze Viņķele ir Veselības ministre. Tauta par viņu nebalsoja, bet viņu tāpat iecēla. Ilze Viņķele pievelk mūsu tautai nelaimes. Pašlaik mūsu valstī plosās SARS-CoV-2 (COVID-19) sērga. Taču I.Viņķeles kundzei tauta nerūp, tā vietā, lai rūpētos par savu tautu, viņa parāda tautai divus vidējos pirkstus palēcienā. Viņa nav pusaudze, viņa ir māte. Vai šāda sieviete drīkst audzināt bērnus? Pēc izglītības I. Viņķeles kundze ir sociālā darbiniece. Vai sociālā darbiniece, būdama augstā amatā, drīkst tā uzvesties? Kādus bērnus I.Viņķele spēj izaudzināt, ja tautai rāda vidējos pirkstus? Aizlūgsim Latvju Dievus, lai simtlatnieku apspiedēji saņem pelnīto sodu! Iedegsim pelēku sveci par godu Veļu Mātei. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte tiesā mūsu valdību! Veļu Mātes sirpis ir ass. Augstākā labuma vārdā Veļu Māte nopļaus jebkuru alkatīgo dvēseli, kura apdraud Latvijas valsts un latvju tautas nākotni! Karmas rats ir iegriezts. Tautas apspiedēji un apzadzēji saņems karmisko mācību. Mirušie visu redz, Veļu Mātu visu zina. No Dieviem neko nevar noslēpt…
Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
(Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#SimtlatniekuProgramma #simtlatnieki #nabadzība #SimtlatniekuDēls #SkaudībasDievs #Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #karma
P.S. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Lūgsim lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) atalgo katru no mums pēc nopelniem. Lūgsim lai Latvju Dievi soda vainīgos mūsu tautas ciešanās…
P.S.S. Simtlatniekos iesaistīto cilvēku ģimenes vel atceras "Simtlatnieku programmas" nelikumības! Sīkāk...
Daugavpilī sākusies ārstniecības personāla vakcinēšana pret Covid-19
Mani mīļie tautieši, nedusmosimies uz mūsu valdību - Egilu Levitu, Krišjāni Kariņu un Ilzi Viņķeli. Mūsu valdība rūpējas par tautas drošību un labklājību. Kaut gan daudziem no mums ārkārtas stāvokļa pagarināšana ir apgrūtinoša un nepatīkama, tomēr būsim saprotoši un ievērosim visus ārkārtas stāvokļa ierobežojumus. Ierobežojumi nav uzlikti izklaides pēc, bet gan lai pasargātu sabiedrības drošību un veselību. Svētku laikā ievērosim komandantstundas ierobežojumus. Būsim apzinīgi. Atstāsim savas dusmas šajā baltās, metāliskās Žurkas gadā. Neņemsim dusmas sev līdzi nākamajā 2021. gadā! Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi palīdz mūsu valdībai apjēgt tās kļūdas, nepilnības un pastrādātos noziegumus pret savu tautu! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dod mūsu prezidentam, premjerministram, ministriem, Saeimas deputātiem, augsta ranga ierēdņiem, drošībniekiem un alkatīgajiem uzņēmējiem gaišu prātu, cilvēcību un taisnīguma izjūtu! Augstākie spēki (Latvju Dievi) visu saliks pa savām vietām. Lūgsim visvarenos Latvju Dievus, lai nākamais baltā, metāliskā Vērša gads būtu laimīgs un veiksmīgs katram no mums! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!!!
Ar Latvju Dievu gudrību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#VēršaGads #Vērsis #2021.gads #01.01.2021. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #brīvība
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top