Piektdiena,
5.jūnijs 2020
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots, Леонтий, Михаил, Андрей, Никита, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Komercinformācija

Kāpēc fiziskās personas maksātnespēja ir labāka par parādu piedziņu

14.01.2020
Ikviens finanšu eksperts pateiks, ka labāk ir nekrāt parādus, taču dzīvē mēdz gadīties situācijas, kad paredzēt parādu veidošanos vienkārši nav iespējams. Darba zaudēšana, gara un smaga slimība, negaidīti apstākļi var būtiski ietekmēt personas ienākumu līmeni un iespēju veikt kredītmaksājumus. Ja parādu slogs ir pārāk liels, ir divas izejas – parādu piedziņa un fiziskās personas maksātnespēja. Lasi šajā rakstā, kāpēc parādniekiem var būt noderīgi pasludināt maksātnespēju, nevis gaidīt parādu piedziņu!

1. Maksātnespēja ir paša parādnieka lēmums

Parādu piedziņa notiek piespiedu ceļā, vai nu pēc tiesas lēmuma, vai nu ārpustiesas kārtībā, bet jebkurā gadījumā parādnieks nevar ietekmēt šo procesu. Lai gan likums atstāj parādniekam iespēju piedāvāt savu nomaksas grafiku, parādu piedzinējiem ir tiesības tam nepiekrist. Rezultātā parādniekam, kurš jau tā atrodas sarežģītos finanšu apstākļos, nākas vēl ciešāk savilkt jostu, lai norēķinātos ar aizdevējiem. Savukārt fiziskās personas maksātnespējas pasludināšana ļauj patstāvīgi lemt par savām finansēm.
 
Parādnieks pats iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu un, sadarbojoties ar maksātnespējas administratoru, izstrādā parādsaistību dzēšanas plānu. Ņem vērā, ka administratora darba pienākumos neietilpst pēc iespējas ātrāka un pilnīgāka parādu piedziņa, gluži otrādi – viņam jāpalīdz parādniekam nokārtot maksātnespējas procedūru un norēķināties ar kreditoriem likumā noteiktajā kārtībā.

2. Maksātnespēja ir draudzīgāka parādniekam

Parādu nomaksa nekad nav pa īstam izdevīga aizņēmēja maciņam, jo parādus veido ne tikai aizdevumu pamatsumma un procenti, bet arī soda nauda. Kopējā parādu summa parasti ir daudz lielāka nekā sākotnējais aizdevums, tāpēc parādu piedziņa tiek vērsta ne tikai uz parādnieka naudas līdzekļiem, bet arī uz īpašumu: mājokli, transportlīdzekli un citām vērtīgām lietām. Turklāt parādniekiem jāapmaksā arī parādu piedzinēju izdevumi, tāpēc kopējās izmaksas var būt ļoti lielas.
 
Maksātnespējas pasludināšana atbrīvo parādnieku no daudziem nepatīkamiem parādu piedziņas aspektiem:
 
●     netiek bloķēts naudas konts. Cilvēks, kurš izgāja cauri bankrota procedūrai, saglabā pieeju visiem naudas līdzekļiem, un var izrīkoties ar tiem pēc savas izvēles. Pieeja bankas kontam saglabājas arī maksātnespējas pasludināšanas procesa laikā;
 
●     nepieaug parāda apjoms. Kā jau bija minēts, parādi rada jaunus parādus, un kopējā atmaksas summa var palielināties vairākās reizēs. Maksātnespēja pieliek punktu šim ļaunajam aplim un nosaka parādu gala robežu;
 
●     parādu daļa tiek anulēta. Maksātnespēja ļauj noteikt atmaksas termiņu, līdz kuram jāsamaksā vismaz daļa no uzkrātajiem parādiem, taču ne pilna summa. Pēc šī termiņa atlikušie parādi tiek anulēti.
 
3. Fiziskās personas maksātnespēja izmaksā mazāk

Lai gan maksātnespēja nav bezmaksas pakalpojums, tās kopējās izmaksas ir daudz zemākas nekā parādu piedziņas gadījumā. Kopumā parādniekam, kurš vēlas uzsākt bankrota procedūru, ir jārēķinās ar šādiem tēriņiem:
 
●     fiksētas izmaksas: depozīts 860 EUR un valsts tiesas nodeva 70 EUR;
●     nefiksētas izmaksas: administratīvie izdevumi, kopumā ap 1500 EUR;
●     izmaksas daļējai parādu dzēšanai: minimālā summa 1 728 EUR, maksimālā – līdz 50% no kopējās parādu summas.
 
Tas, cik liela parādu daļa tomēr būs jāatmaksā, ir atkarīgs no aizņēmēja finanšu situācijas. Ja parādnieks spēj segt no 20% līdz 50% no parādu apjoma, viņam nosaka atmaksas termiņu no sešiem mēnešiem līdz pusotram gadam. Ja pusotra gada laikā nav iespējams atmaksāt pat 20% no parādiem, periodā no 1 līdz 3 gadiem parādniekiem ik mēnesi jāveic vismaz 144 EUR liels maksājums. Vairāk informācijas par maksātnespējas aprēķiniem skaties specializētajās mājaslapās.
 
Maksātnespējas procedūra prasa zināšanas, tāpēc parādniekam jāiegulda ne tikai sava nauda, bet arī laiks, lai izietu cauri visiem maksātnespējas posmiem. Lai uzsāktu ceļu pie dzīvei bez parādiem, Tev noderēs profesionāļu konsultācija, ko piedāvā kredītpratības platforma NetCredit. Ienāc NetCredit mājaslapā un uzzini, vai fiziskās personas maksātnespēja ir piemērota Tavu grūtību atrisināšanai!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Latgale triumfē LFF reģionālo izlašu turnīrā
GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR BUY/LEASE
AT THE BEST RATES AVAILABLE

We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
of taking up time bound transactions.

FOR LEASING OF BG/SBLC
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
LEASING FEE = 4%+2%

FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
PRICE = 32%+2%
MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly. RWA ready to close leasing with any interested client in few banking days

Name : Scott james

Email : Inquiry.securedfunding@gmail.com
Skype: Inquiry.securedfunding@gmail.com Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top