Pirmdiena,
26.Augusts 2019
Vārda dienas: Broņislava, Broņislavs, Natālija, Tālija, Максим, Тихон, Ипполит Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Bizness

Jaunās tehnoloģijas nodrošinās uzņēmēju konkurētspēju

05.03.2019
Īstenojot INTERREG V-A Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. — 2020.gadam atbalstīto projektu “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gs. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” (CONUS), Dienvidlatvijas un Ziemeļlietuvas reģionos tiek uzlabotas studiju/apmācības iespējas inženierzinātņu jomā.

Projekta vadītājs, Daugavpils universitātes profesors Edmunds Tamanis stāsta, ka vēsturiski tā bijusi Lietuvas Šauļu Universitātes pasniedzēju iniciatīva, kuri izpētīja situāciju rūpniecībā savā reģionā un konstatēja nopietnu speciālistu trūkumu metālapstrādes jomā, kas prastu rīkoties ar mūsdienīgu rūpniecisko aprīkojumu - rūpnieciskajiem robotiem un programmējamajiem darbagaldiem. Līdzīgas problēmas ir arī Latgales pusē.

"Jaunās tehnoloģijas metālapstrādes jomā ienāk ļoti strauji, bet speciālistu pietrūkst, it īpaši reģionos. Uzņēmējiem ir jāsaprot, ja viņi neieviesīs savās ražotnēs šīs jaunās tehnoloģijas, tad jau pēc neilga laika tās var kļūt konkurēt nespējīgas un viņus izspiedīs tie, kuri būs ieviesuši šīs jaunās tehnoloģijas," uzsverE. Tamanis.

Projekts tiek īstenots divos posmos. Pirmajā tika iepirkts aprīkojums, sagatavoti dažādi izglītojoši materiāli un kursi, uzrakstītas piecas grāmatas, kuras ir pieejamas gan studentiem, gan arī citiem interesentiem. Tāpat ir izveidota vesela rinda ar šo tēmu saistītu video pamācību. Otrajā gadā studentiem un pieaicinātajām personām bija iespēja iziet apmācību.

"Projekta gaitā Gan Daugavpils, gan Šauļu universitātes ir iepirkušas aprīkojumu, kurš ir viens otru papildinošs. Viena daļa apmācību var notikt Latvijas, otra daļa - Lietuvas augstskolā. Šauļu Universitāte ir iegādājusies metināšanas robotu, CNC frēzēšanas iekārtu, dažādu programnodrosinājumu u.c. aprīkojumu, bet Daugavpils Universitāte – mācību robotu ar kameru, kurš spēj atpazīt objektus, kā arī aprīkojumu paraugu sagatavošanai un izpētei " informē profesors.

Projekta gaitā pasniedzēji ir apmeklējuši arī uzņēmumus un apzinājuši to potenciālās vajadzības. Vieniem uzņēmumiem interese par augstskolas piedāvājumu ir bijusi ļoti liela, citiem tas pagaidām nav šķitis tik interesants. Ar vairākiem metālapstrādes uzņēmumiem projektā ir izveidojusies laba sadarbība, daži jau ir iegādājušies sev robotus, daži šādu iespēju vēl tikai apsver.

"Projekta gaitā ir izveidota arī interaktīvā karte, kurā jebkurš interesents var redzēt gan ar metālapstrādi un robotiku saistītus uzņēmumos un to vajadzības, gan ari izglītības iestādes un to iespējas sagatavot speciālistus attiecīgajai jomai," skaidro Tamanis.

Projekta “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gs. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” mērķis ir attīstīt un pilnveidot mūžizglītības pasākumus rūpniecības nozarē, lai attīstītu darba tirgus konkurētspēju un veicinātu tehnoloģisko progresu Ziemeļlietuvas — Dienvidlatvijas reģionos.

Projekta gaitā ir notikušas vairākas Šauļu universitātes un Daugavpils universitātes darba grupas pieredzes apmaiņas tikšanās, apmeklēti vairāki metālapstrādes uzņēmumi, uzstādīts rūpnieciskais robots un programmatūra, kas nodrošinās iespēju apgūt rūpniecisko robotu programmēšanu, kā arī praktiskās iemaņas darbā ar tiem. Tāpat ir iegādāts un uzstādīts metalurģisko paraugu sagatavošanas iekārtu komplekss. Kompleksā ir iekārtas, ar kurām iespējams veikt paraugu sagatavošanu tālākiem pētījumiem — zāģēšanu, tīrīšanu un pulēšanu, kā arī veikt sagatavoto paraugu virsmas cietības mērījumus. Projekta rezultāti pērn prezentēti Eiropas Zinātnieku naktī.

Projekta realizācijas rezultātā Lietuvas Šauļu universitātē un Daugavpils universitātē tiks uzlabotas studiju/apmācības iespējas, mācību līdzekļi un metodes. Tāpat tiks uzlabotas darbinieku kompetences un prasmes atbilstoši rūpniecības sektora vajadzībām Ziemeļlietuvas — Dienvidlatvijas reģionos.

Galvenie ieguvēji no projekta realizācijas būs cilvēki, kuri meklē iespējas apgūt rūpniecībā pieprasītākās prasmes, kā arī izglītības iestādes un rūpniecības uzņēmumi. Projekta realizācijas rezultātā reģioni kļūs pievilcīgāki dzīvošanai un strādāšanai.

Šī projekta mērķis ir atjaunot un kopīgot projekta partneru infrastruktūru un kompetences, kas līdz šim šajā reģionā nav darīts. Jo, lai nodrošinātu un attīstītu mūsdienās nepieciešamās prasmes un kompetences, nepieciešama sadarbība starp augstākās izglītības iestādēm, rūpniecības uzņēmumiem un valsts sektoru, kas joprojām ir nepietiekama un sadrumstalota.

Projekta “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gds. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” kopējās izmaksas ir 792 282,82 eiro, tai skaitā ERAF finansējums — 673 440,39 eiro. Projekts noslēgsies šī gada 2. aprīlī.

Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
 

Informāciju sagatavoja:
Harijs Vucins, „13.STĀVS” SIA
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Daugavpils eksportspējīgākais uzņēmums” saņemti 14 pieteikumi
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top