Ceturtdiena,
2.jūlijs 2020
Vārda dienas: Halina, Ilvars, Lauma, Варлам, Зосим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Bizness

Nākamgad mikrouzņēmumu nodoklī nebūs ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas

04.11.2016
No 2017.gada mainīsies mikrouzņēmumu nodokļa likme un tajā vairs netiks ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tāpēc mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pienākums veikt obligātās iemaksas par katru mikrouzņēmuma darbinieku, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Mikrouzņēmumu nodokļa likme nākamgad tiks samazināta līdz 5%, bet no 2017.gada 1.janvāra atbilstoši likumam "Par valsts sociālo apdrošināšanu" par katru mikrouzņēmuma darbinieku būs jāveic obligātās iemaksas no obligāto iemaksu objekta, kas nevar būt mazāks par trim ceturtdaļām no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Obligātās iemaksas mikrouzņēmuma darbiniekam aprēķina, piemērojot obligāto iemaksu likmi, kāda ir noteikta darba ņēmējam un darba devējam (vispārējā gadījumā 34,09%).

Summa, no kuras tiek aprēķinātas obligātās iemaksas, nedrīkst būt mazāka par trim ceturtdaļām no valstī noteiktās minimālas mēneša algas (2017.gadā tā būs 380 eiro). Piemēram, ja mikrouzņēmuma darbinieka alga ir 400 eiro, tad summa, no kuras atskaitīs obligātās iemaksas, ir trīs ceturtdaļas no 380 eiro - 285 eiro. Obligātās iemaksas apmērs ir 34,09% no 285 eiro jeb 97,16 eiro. Nodokļa maksājumu sedz darba devējs.

VID atgādina, ka mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir iespēja mainīt izraudzīto nodokļa maksātāja statusu un kļūt attiecīgi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju vai uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju. Atteikties no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa var līdz 2016.gada 15.decembrim, iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Savukārt pieteikties citam nodokļu maksāšanas režīmam var tieši tāpat - jebkurā laikā iesniedzot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) brīvā formā rakstītu pieteikumu. Pieteikumus VID joprojām var sūtīt arī pa pastu.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam - darba devējam -, ja tas atteiksies no mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa, ir pienākums ne vēlāk kā līdz 2016.gada 1.decembrim rakstiski informēt darbiniekus, ka no 2017.gada pirms algotā darba ienākuma izmaksāšanas no tā tiks ieturēts algas nodoklis un veiktas obligātās iemaksas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajā kārtībā.

Plašāka informācija par mikrouzņēmumu nodokli pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā "Nodokļi" - "Mikrouzņēmumu nodoklis".

Informācija par citiem nodokļa maksāšanas režīmiem ir pieejama VID tīmekļa vietnes "www.vid.gov.lv" sadaļā "Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem" vai "Saimnieciskās darbības veicēji".

Detalizēta informācija par minimālo obligāto iemaksu veikšanu mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pieejama VID tīmekļa vietnes "www.vid.gov.lv" sadaļā "Nodokļi" - "Mikrouzņēmumu nodoklis" - "Informatīvie un metodiskie materiāli" - "Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas darba devējam - mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam".


Focus.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top