Svētdiena,
31.maijs 2020
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Kā Daugavpils pašvaldība strādā pēc 12. maija

18.05.2020
Ar valdības lēmumu no 12. maija atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos, ja būs iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. Tāpat atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs apstiprināt pasākumus sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanai, kas jāievēro, organizējot sapulces, gājienus un piketus. Savukārt kultūras ministram būs tiesības reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas prasību ievērošana kultūras institūcijās, piemēram, bibliotēkās, muzejos u.c. vietās.

Neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām varēs ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tajā pašā laikā iedzīvotājiem arī turpmāk stingri būs jāievēro visi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa apkopoja jautājumus, kurus uzdod mūsu pilsētas iedzīvotāji, un sniedz atbildes par to, kā pašvaldība strādā pēc 12. maija. 
 
Vai Dome pieņems apmeklētājus?

Daugavpils Domē apmeklētājus klātienē pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Kontaktinformācija zemāk esošajā saitē.
 
Kā strādās pašvaldības uzņēmumi pēc 12. maija?

Pašvaldības uzņēmumi klātienē klientus sāks pieņemt no 18. maija, bet tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Kases uzņēmumos joprojām būs slēgtas.

Uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli”
 klientu apkalpošana klātienē notiks no 08:00 līdz 12:00 pēc iepriekšēja pieraksta.

Pieraksts tiek veikts,
(no pirmdienas līdz ceturtdienai no 08:00 līdz 17:00, piektdien no 08:00 līdz 16:00) pa telefoniem:

Klientu apkalpošanas nodaļa: 654-07547; 654-07548; 654-07549

Tehniskā nodaļa: 654-07562

Juriskonsulti: 654-07544; 654-07575

Parādu piedzinējs: 65407550


PAS “Daugavpils siltumtīkli” 
kase būs slēgtalīdz ārkārtas situācijas atcelšanai.

Uzņēmumā “DzKSU” pieraksts tiek veikts no 08:00 līdz 17:00 pa telefoniem:

Abonentu nodaļa: 654-07284, 654-07286, 654-07287, 654-07288, 654-07267


jautājumi, kas saistīti ar parādu dzēšanu: 654-34987


SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” kases būs slēgtas līdz ārkārtas situācijas atcelšanai.
 
Saziņas iespējas ar SIA “DDzKSU” nodaļām:

Dzīvojamo māju (īpašumu) apsaimniekošanas daļa – 654-07261,

Ražošanas tehniskās nodaļa – tālr. 654-07273; 654-34043; 654-07275.

Siltumenerģētikas tehniķi– tālr. 654-34979.

1.NAI (Imantas iela 35a) – tālr.654-25130.

2.NAI (Inženieru iela 2a) – tālr.654-42702.

3.NAI (Kauņas iela 7) - tāļr. 654-31939
 
Sakarā ar būvniecības darbiem  Klientu apkalpošanas centra telpās uzņēmumā “Daugavpils ūdens”,  uzņēmuma kase nedarbosies un  klientu pieņemšana tiks organizēta   administrācijas  ēkas 1.stāvā  , Ūdensvada ielā 3.

Klientu pieņemšana tiks veikta tikai pēc iepriekšējā pieraksta, zvanot pa tālr654 21568.   

Iedzīvotājiem būs iespēja noformēt dokumentus un saņemt nepieciešamās konsultācijas tehniskos un juridiskos jautājumos:
 
Kādi muzeji Daugavpilī tiks atvērti apmeklētājiem, kāda būs apmeklēšanas kārtība?

No 12. maija valdība lēmusi atvieglot ārkārtas situācijas ierobežojumus.

Ir atļauts rīkot pasākumu līdz 25 cilvēkiem ievērojot distancēšanos, atļauts atvērt kultūras un tūrisma objektus. Daugavpilī katrā kultūras iestādē ir sava specifika, tāpēc  izvērtētas iespējas uzsākt apmeklētāju apkalpošanu, nodrošinot visus drošības pasākumus.

Ir nolemts, ka Rotko mākslas centrs, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Māla mākslas centrs, Šmakovkas muzejs, Cietokšņa informācijas centrs, Tūrisma informācijas centrs ver durvis apmeklētājiem ar sestdienu, 16. maiju. Apmeklētājiem lūgums ievērot drošības prasības.

Vairāk informācijas par apmeklēšanas kārtību muzejos un tūrisma objektos www.daugavpils.lv,  www.visitdaugavpils.lv vai katras konkrētas iestādes mājas lapās.
 
Vai bibliotēkās atsāksies grāmatu izsniegšana? Kādā režīmā tās strādās un kādus pakalpojumus sniegs?

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles atsāks lasītāju apkalpošanu klātienē no 18. maija, bet sākot ar 13. maiju, bibliotēkas apkalpos tikai tos lasītājus, kuri būs iepriekš rezervējuši grāmatas. Ar šiem lasītājiem bibliotekāri sazināsies individuāli, lai vienotos par ierašanās laiku. www.lcb.lv
 
Vai notiks plānotie kultūras pasākumi?

Pavasarī un vasarā plānotie lielie kultūras pasākumi nenotiks, bet pašvaldības speciālisti meklē iespējas kultūru baudīt attālināti. Jautājumu par kultūras pasākumu norisi pilsētā varētu skatīt atkārtoti tuvāk rudenim.
 
Vai tagad, ņemot vērā ārkārtas situācijas atvieglojumus, ir iespējams rīkot piknikus, apmeklēt rotaļu laukumus un ielu trenažierus? Vai pašvaldības policija joprojām uzraudzīs šīs vietas?

No 12. maija Daugavpilī apmeklējumam ir atvērti daudzi rotaļu un sporta laukumi, kuru izmantošana tomēr joprojām paredz attāluma saglabāšanu vienam no otra. Ir atļauti individuāli, bet ne grupu treniņi. Piknika (šašliku pagatavošanas) vietas pie Daugavas un citās pilsētas vietas paliek slēgtas un nožogotas ar sarkanbaltu lenti. Pašvaldības policijas patrulēšana šajos un citos objektos notiek kā parasti - likumsargi uzrauga situāciju un reaģē atkarībā no tās izmaiņām.
 
Vai ir kāds galīgs lēmums par Pilsētas svētku svinēšanu vai atcelšanu?

Lai arī nedaudz vieglākā formā, ārkārtas situācija joprojām ir spēkā, tāpēc liela mēroga pasākumu novadīšana joprojām ir aizliegta. Tas pats attiecas arī uz tik nozīmīgu notikumu kā Pilsētas svētki, kas ik gadu tiek svinēti jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Pašreizējos apstākļos ir ārkārtīgi grūti plānot jebkādus konkrētus notikumus. Tomēr pilsētas Dome jau strādā pie alternatīvu formātu meklēšanas, lai radītu svētku atmosfēru Daugavpils 745. dzimšanas dienā. Aktuāli priekšlikumi: pārdomāta pilsētas tematiskā noformēšana, kolektīva ziedu instalācija Vienības laukumā (ietver iedzīvotāju līdzdalību), mazi koncerti pilsētas skvēros un mikrorajonos un citas idejas. To visu var paveikt pilsētas kultūras iestāžu un kolektīvu darbības ietvaros bez lielām finansiālām izmaksām. Pēc aptauju datiem, ideja par tiešsaistes jeb online-koncerta rīkošanu Daugavpilī joprojām ir ārkārtīgi nepopulāra.
 
Vai sakarā ar ierobežojumu mazināšanu Daugavpils Dome un tās struktūrvienības sāks pieņemt apmeklētājus klātienē?

Kā tagad strādās tirdzniecības centri?

No 12. maija tirdzniecības centri stādā ierastā režīmā arī brīvdienās un svētku dienās. Atgādinājums tirdzniecības centru apmeklētājiem- joprojām ir spēkā visi drošības pasākumi- 2 metru distances ievērošana, nedrūzmēšanās, roku dezinfekcija.
 
Ko darīt, ja man nav maskas, bet jābrauc ar pilsētas sabiedrisko transportu? Vai par to sodīs un kas uzraudzīs noteikumu ievērošanu?

Pēdējo nedēļu laikā pasažieru skaits turpina palielināties, tāpēc, lai mazinātu vīrusa Covid-19 izplatīšanās risku, no  12. maija, pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats u.tml.  Vairs nav spēkā nosacījums par pasažieru skaita ierobežošanu vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, pārdodot biļetes ne vairāk kā 50% no sēdvietu skaita, tomēr, kur tas iespējams, pasažieriem autobusa un vilciena salonā vispirms jāieņem sēdvietas pamīšus, ievērojot divu metru distanci vienam no otra. Tāpat, ja autobusa vadītāja kabīne nav nodalīta no pārējā autobusa salona, pasažieri nevarēs ieņemt sēdvietas, kas atrodas aiz šofera.

Rūpējoties par pasažieru drošību un veselību, pārvadātāji katru dienu dezinficē transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras.
 
Vai atkal tiks ieviesta bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā?

Domē ir pieņemts lēmums daļēji atgriezt atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā.

Šādu lēmumu deputāti  vienbalsīgi pieņēma 12. maijā ārkārtas domes sēdē.

Pamatojoties uz to, ka šobrīd ir atļauts 9. un 12. klašu audzēkņiem apmeklēt konsultācijas klātienē, lai sagatavotos  valsts pārbaudījumiem vai profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem, atļauti arī klātienes sporta treniņi un nodarbības, ar Domes deputātu lēmumu atcelti atvieglojumu ierobežojumi braukšanai sabiedriskajā transportā vispārējās izglītības  iestāžu skolēniem mācību gada laikā un vasaras brīvlaikā un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamajiem.

Ar šo Domes lēmumu ierobežojumi atcelti arī Daugavpils daudzbērnu ģimenēm.

Pensionāriem pagaidām braukšanas atvieglojumi nav atgriezti, par braukšanas maksas atvieglojumiem šai iedzīvotāju kategorijai lems tuvākajā laikā.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī māte bez uzraudzības atstājusi sešus mazus bērnus
GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR LEASE AT THE LOWEST RATES AVAILABLE. OTHER FINANCIAL INSTRUMENTS SUCH AS MTN, CD, DLC, PB ARE ALSO AVAILABLE. Dear Sir/Ma I am direct to a provider who has recently issued banking instruments for a couple of my clients the provider is 100% check-able you can do your due diligence on them. I personally know the provider. Our instruments are only from triple 'a' rated banks and we issue from $1M to $5B . The provider is 100% verifiable. If you are genuinely seeking bank instruments. Contact me and i will furnish you with details. And again our bank instruments can serves as collateral as the case may be, which will enable you get loans from your bank so as to embark on any projects such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Mining, Telecommunication, Construction of Dams, Real estate, Bridges, Trading, Importing and exporting and Other Turnkey Project (s) etc. Also these instruments can be put in PPP, etc. Please do let me know of your willingness to proceed and I will email you our terms and condition upon request.Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcome. If you are interested in seeking to raise finance for your business/projects in this way,

Email: goldencrow59@gmail.com
Skype:goldencrow59@gmail.com
Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top