Sestdiena,
8.Augusts 2020
Vārda dienas: Mudīte, Vladislava, Vladislavs, Мусий, Прасковья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Aktuālie drošības pasākumi Covid-19 izplatības apkarošanai Daugavpilī

17.04.2020
Daugavpilī turpina ievērot stingrus ierobežojumus koronavīrusa izplatības apkarošanai. Šajā procesā ir iesaistītas visas pašvaldības struktūras, sākot ar ārstniecības iestādēm un beidzot ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Uz šo brīdi Daugavpils reģionālajā slimnīcā nav neviena pacienta ar koronavīrusu – pirms dažām dienām viens cilvēks bija izrakstīts uz mājām, kur viņam, tāpat kā nedaudziem pārējiem ar vīrusu saslimušajiem, ir jāievēro pašizolāciju.

Vēl viena labā ziņa no DRS ir saistīta ar to, ka slimnīca beidzot ir saņēmusi no Nacionālā veselības dienesta sen gaidīto palīdzību: 35 000 ķirurģisko masku, 3500 respiratoru, 100 kombinezonus un 750 drošības aizsargstiklu. Medicīnas iestāde turpina tirgus monitoringu un savu iespēju robežās iepērk jaunus individuālās aizsardzības līdzekļus. Maskas tiek šūtas arī pašu spēkiem. Kopumā Daugavpils reģionālai slimnīcai ir sagatavotas labas rezerves gadījumam, ja situācija sāks pēkšņi pasliktināties.

Tuvākajā laikā situācija var nedaudz uzlaboties pateicoties tam, ka pamazām iet uz beigām gripas sezona, kas pēdējos mēnešos ir prasījusi vairāk nekā simts cilvēku dzīvības visā Latvijā.

Daugavpils iedzīvotāji pārsvarā ievēro Ministru kabineta noteikumus par distances ieturēšanu un citiem piesardzības pasākumiem pandēmijas laikā. Tomēr katru dienu tiek reģistrēti vairāki pārkāpumi. Lieldienu brīvdienās sakarā ar sapulču aizlieguma neievērošanu pašvaldības policija sastādīja 27 administratīvo pārkāpumu protokolus, tika uzsākti 4 administratīvie procesi un notika profilaktiska rakstura pārrunas ar 74 cilvēkiem. Lielākā daļa no viņiem ir jaunieši. Saskaņā ar LR Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pantu par ārkārtas situācijas apstākļu neievērošanu fiziskām personām paredzēts naudas sods no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Uzturēt sociālo distanci īpaši aicina uzņēmums «Daugavpils Satiksme», kas turpina rūpīgi dezinficēt tramvajus un autobusus. Iedzīvotājiem iesaka izmantot sabiedrisko transportu tikai izņēmuma gadījumos. Saskaņā ar uzņēmuma statistiku, šobrīd kopējais pasažieru skaits Daugavpilī ir aptuveni 6000–10000 cilvēku dienā, kas ir 2–3 reizes mazāk nekā parasti.

Sakarā ar to, ka ārkārtas stāvokļa periods Latvijā ir pagarināts līdz 12. maijam, pilsētas komunālo pakalpojumu sniedzēji pagarina arī attālināto darba režīmu un ziņo, ka tie klienti, kuriem nebija parādu, varēs apmaksāt rēķinus līdz šī gada 31. maijam bez jebkādām soda sankcijām.

Atgādinām, ka pašvaldība turpina sniegt sociālo atbalstu pilsētas iedzīvotājiem, kuri pandēmijas dēļ nonākuši sarežģītā situācijā. Informācija par atbalsta veidiem apkopota pilsēta domes vietnē www.daugavpils.lv un Sociālā dienesta mājas lapā www.socd.lv. Saņemt konsultācijas var, zvanot pa tālr. 654 49907, 654 49908 vai 22814696. Dokumentu iesniegšana pašlaik notiek caur Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Kopumā Daugavpilī jūlijā notiek sešas nometnes, kuras apmeklē 290 bērni un jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
Drīzāk jau problēma ir tāda, ka kolēģu radītā kļūda ir kā Skabarga.... Kā rezultātā titulētā autore nejūtas novērtēta Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top