Svētdiena,
31.maijs 2020
Vārda dienas: Alīda, Jūsma, Андрей, Александра, Фаина, Юлия, Петр, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Aktuālie drošības pasākumi Covid-19 izplatības apkarošanai Daugavpilī

17.04.2020
Daugavpilī turpina ievērot stingrus ierobežojumus koronavīrusa izplatības apkarošanai. Šajā procesā ir iesaistītas visas pašvaldības struktūras, sākot ar ārstniecības iestādēm un beidzot ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem. Uz šo brīdi Daugavpils reģionālajā slimnīcā nav neviena pacienta ar koronavīrusu – pirms dažām dienām viens cilvēks bija izrakstīts uz mājām, kur viņam, tāpat kā nedaudziem pārējiem ar vīrusu saslimušajiem, ir jāievēro pašizolāciju.

Vēl viena labā ziņa no DRS ir saistīta ar to, ka slimnīca beidzot ir saņēmusi no Nacionālā veselības dienesta sen gaidīto palīdzību: 35 000 ķirurģisko masku, 3500 respiratoru, 100 kombinezonus un 750 drošības aizsargstiklu. Medicīnas iestāde turpina tirgus monitoringu un savu iespēju robežās iepērk jaunus individuālās aizsardzības līdzekļus. Maskas tiek šūtas arī pašu spēkiem. Kopumā Daugavpils reģionālai slimnīcai ir sagatavotas labas rezerves gadījumam, ja situācija sāks pēkšņi pasliktināties.

Tuvākajā laikā situācija var nedaudz uzlaboties pateicoties tam, ka pamazām iet uz beigām gripas sezona, kas pēdējos mēnešos ir prasījusi vairāk nekā simts cilvēku dzīvības visā Latvijā.

Daugavpils iedzīvotāji pārsvarā ievēro Ministru kabineta noteikumus par distances ieturēšanu un citiem piesardzības pasākumiem pandēmijas laikā. Tomēr katru dienu tiek reģistrēti vairāki pārkāpumi. Lieldienu brīvdienās sakarā ar sapulču aizlieguma neievērošanu pašvaldības policija sastādīja 27 administratīvo pārkāpumu protokolus, tika uzsākti 4 administratīvie procesi un notika profilaktiska rakstura pārrunas ar 74 cilvēkiem. Lielākā daļa no viņiem ir jaunieši. Saskaņā ar LR Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pantu par ārkārtas situācijas apstākļu neievērošanu fiziskām personām paredzēts naudas sods no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Uzturēt sociālo distanci īpaši aicina uzņēmums «Daugavpils Satiksme», kas turpina rūpīgi dezinficēt tramvajus un autobusus. Iedzīvotājiem iesaka izmantot sabiedrisko transportu tikai izņēmuma gadījumos. Saskaņā ar uzņēmuma statistiku, šobrīd kopējais pasažieru skaits Daugavpilī ir aptuveni 6000–10000 cilvēku dienā, kas ir 2–3 reizes mazāk nekā parasti.

Sakarā ar to, ka ārkārtas stāvokļa periods Latvijā ir pagarināts līdz 12. maijam, pilsētas komunālo pakalpojumu sniedzēji pagarina arī attālināto darba režīmu un ziņo, ka tie klienti, kuriem nebija parādu, varēs apmaksāt rēķinus līdz šī gada 31. maijam bez jebkādām soda sankcijām.

Atgādinām, ka pašvaldība turpina sniegt sociālo atbalstu pilsētas iedzīvotājiem, kuri pandēmijas dēļ nonākuši sarežģītā situācijā. Informācija par atbalsta veidiem apkopota pilsēta domes vietnē www.daugavpils.lv un Sociālā dienesta mājas lapā www.socd.lv. Saņemt konsultācijas var, zvanot pa tālr. 654 49907, 654 49908 vai 22814696. Dokumentu iesniegšana pašlaik notiek caur Valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī māte bez uzraudzības atstājusi sešus mazus bērnus
GENUINE BANK GUARANTEE (BG) AND STANDBY LETTER OF CREDIT (SBLC) FOR LEASE AT THE LOWEST RATES AVAILABLE. OTHER FINANCIAL INSTRUMENTS SUCH AS MTN, CD, DLC, PB ARE ALSO AVAILABLE. Dear Sir/Ma I am direct to a provider who has recently issued banking instruments for a couple of my clients the provider is 100% check-able you can do your due diligence on them. I personally know the provider. Our instruments are only from triple 'a' rated banks and we issue from $1M to $5B . The provider is 100% verifiable. If you are genuinely seeking bank instruments. Contact me and i will furnish you with details. And again our bank instruments can serves as collateral as the case may be, which will enable you get loans from your bank so as to embark on any projects such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Mining, Telecommunication, Construction of Dams, Real estate, Bridges, Trading, Importing and exporting and Other Turnkey Project (s) etc. Also these instruments can be put in PPP, etc. Please do let me know of your willingness to proceed and I will email you our terms and condition upon request.Inquiries from agents/ brokers/ intermediaries are also welcome. If you are interested in seeking to raise finance for your business/projects in this way,

Email: goldencrow59@gmail.com
Skype:goldencrow59@gmail.com
Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top