Ceturtdiena,
9.jūlijs 2020
Vārda dienas: Asna, Asne, Zaiga, Иван, Тихон, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Turpina meklēt risinājumus medikamentu pieejamības uzlabošanai

28.11.2019
Latvijā ir patērētājiem nelabvēlīgākais zāļu cenu veidošanas mehānisms Baltijas valstīs. Pie šāda secinājuma nonākusi Konkurences padome (KP) tirgus uzraudzībā. Tās veiktais pētījums liecina: pat ja zāļu ražotāji medikamentiem Latvijā nosaka zemākas cenas nekā Lietuvā un Igaunijā, cenu veidošanas mehānisma dēļ Latvijas patērētājiem zāles var izmaksāt dārgāk.  Daugavpils pašvaldības vadībai šī problēma ir zināma jau sen. Lai to risinātu, pirms diviem gadiem tika apsvērta ideja par pašvaldības aptieku tīkla izveidi, taču to liedz Latvijas likumdošana. Tomēr risinājumus situācijai turpina meklēt. Viens no variantiem, ko izskata pašlaik, ir atvērta tipa aptiekas izveide uz Daugavpils Reģionālās slimnīcas bāzes.

SIA “Daugavpils Reģionālā slimnīca” rīcībā ir slēgtā tipa aptieka, kas nodrošina ar medikamentiem slimnīcas pacientus ārstēšanas laikā. Taču tā nedrīkst pārdot zāles pa tiešo patērētājiem, kā to dara komersants. Tajā pat laikā cenas šajā aptiekā ir ievērojami zemākas, nekā turpat slimnīcā esošajā komercaptiekā. Dažiem medikamentiem šī starpība ir līdz pat septiņām reizēm. Nomas līgums ar DRS telpās esošo komercaptieku beidzas šī gada beigās un Valsts zāļu aģentūrai ir nosūtīts lūgums ļaut izveidot tās vietā aptieku, kur medikamenti būtu pieejami par slimnīcas slēgtā tipa aptiekas cenām.

Ja projektu izdosies veiksmīgi īstenot, nākamgad atvērtā tipa aptieka varētu sākt darboties DRS telpās, bet pēc tam – arī citviet pilsētā, nodrošinot pilsētniekiem iespēju iegādāties medikamentus bez liekiem uzcenojumiem. 

Lēmumu par to, vai SIA “DRS” saņems licenci, pieņems Zāļu valsts aģentūra. Tikmēr Daugavpils pilsētas domes vadība cenšas risināt problēmu valsts līmenī, uzrunājot valsts vadību ar lūgumu izskatīt spēkā esošo likumdošanu un pievērst pastiprinātu uzmanību nesamērīgi augstu cenu izveidei tik vitāli svarīgajā nozarē.

Situācija, ko aktualizēja Daugavpils domes priekšsēdētājs A.Elksniņš, izraisīja plašu rezonansi arī republikas plašsaziņas līdzekļos. Vairāk par to lasiet šeit.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Sēlijā diskutēs par latviešu vēsturiskajām zemēm
test Sīkāk...
Pašvaldība turpina atjaunot caurbraucamos pagalmus
Sveiki visiem, šī ir liecība par to, kā es saņēmu savu aizdevumu, mani ir izkrāpis tik daudz uzņēmumu, kuri ir apgalvojuši, ka ir īsti aizdevēji, taču visas manas pūles bija veltīgas, es esmu zaudējis vairāk nekā 3500 eiro viltus aizdevējiem, uz kuriem pretendē būt tādiem, kādi viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar pareizo aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņiem aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: mobilfunding1999@gmail.com Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top