Pirmdiena,
1.jūnijs 2020
Vārda dienas: Bernedīne, Biruta, Mairita, Иван, Сергей, Корней, Игнат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Daugavpils pašvaldība vēršas policijā pret SIA „Modus būve”

29.05.2019
Daugavpils pilsētas dome iesniegusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē iesniegumu par SIA „Modus būve” valdes iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas radījuši Daugavpils pilsētas pašvaldības budžetā vismaz 300 000 eiro materiālus zaudējumus.

2018. gada 27. jūnijā Daugavpils pilsētas dome izsludināja publisko iepirkumu – atklātu konkursu „Par Daugavpils vispārējo izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras sakārtošanu atbilstoši mūsdienīgām prasībām - vispārējās izglītības iestādes ēkas Parādes ielā 7 pārbūvi mācību vides uzlabošanai”. Pēc remontdarbu veikšanas uz šīm telpām bija jāpārceļas Daugavpils Saskaņas pamatskolai.

2018.gada 13.septembrī Iepirkuma komisija izvērtēja piedāvājumus un par uzvarētāju atzina SIA „Modus būve”. Līgums ar uzņēmēju bija noslēgts 2018. gada 15.oktobrī. Pašvaldība, pildot uzņēmuma līgumā noteiktās saistības, pārskaitīja SIA „Modus būve” priekšapmaksu 300 000 eiro apmērā, taču uzņēmums uz šo summu būvdarbus nav veicis.
Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 22.05.2019.lēmumu, SIA “Modus būve” ir uzsākts maksātnespējas process. Mēneša laikā Daugavpils Dome iesniegs MSIA “Modus būve” administratoram kreditora prasību par 300 000 eiro atlīdzināšanu.

Daugavpils pašvaldībai jau iepriekš ir bijusi neveiksmīga pieredze ar SIA „Modus būve”, īstenojot J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sporta zāles pārbūves projektu. 2016.gadā  uzņēmums uzvarēja konkursā, apņemoties paveikt būvdarbus par 675 000 euro. 2018.gada martā  ar šo firmu konkursa rezultātā noslēgts vēl viens līgums 860 000 eiro vērtībā par papilddarbu veikšanu objektā. Abos līgumos paredzētais būvdarbu izpildes termiņš beidzās 2019.gada 28.martā, taču uz to brīdi darbi tā arī nebija pabeigti. 

Sakarā ar līguma termiņa notecējumu, ar 29.martu būvdarbi objektā tika pārtraukti. Paveikto darbu kvalitātes novērtēšanai bija piesaistīts eksperts, kas konstatēja vairākus pārkāpumus. Nekvalitatīvi paveikto darbu labošanai būs nepieciešami līdzekļi vēl aptuveni 20 000 eiro apmērā.

Pildīt saistības un kompensēt radītos zaudējumus uzņēmējs atsakās.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Jauns čeļš uz Bebreni, jo Rāzna tur dzīvo, žel ka viņs Raudā nedzīvo Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top