Svētdiena,
25.februāris 2018
Vārda dienas: Alma, Annemarija, Алексей, Мария, Евгений, Антон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Daugavpilī par miljonu pieaug domes uzsākto remontu izmaksas

25.01.2018
Kopsummā par vienu miljonu eiro pieaugušas izmaksas divos Daugavpils būvniecības projektos - Valsts Poļu ģimnāzijas sporta zālei un pilsētas Kultūras pilij. Abos remontdarbi uzsākti, taču dažādu, arī jau sākotnēji projektu izstrādē pieļautu kļūdu dēļ, piemēram, ugunsdrošības jomā, turpmākajiem darbiem aptrūkušies līdzekļi.


Pašvaldība nonākusi ķīlnieka lomā - šādu domu izsaka vairāki deputāti, un jaunajā budžeta projektā, ko plānots apstiprināt jau ceturtdien, 25.janvārī, šādi papildlīdzekļi netiek iekļauti. Tos pašvaldībai nāksies meklēt, ņemot kredītus.  


Vēl pērn vasarā, uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”), nonākot Daugavpils mēra amatā, situāciju pilsētā būvdarbu jomā Latvijas Radio raksturoja “kā iebraukušu auzās”.


Šobrīd, jau sēžot opozīcijas deputāta krēslā un darbojoties domes Attīstības komitejā, kurā ne tik sen tika skatīts jautājums par līdzekļu piešķiršanu gandrīz miljona apmērā divu pilsētas objektu remontdarbu pabeigšanai, Elksniņš norādīja, ka dome nonākusi ķīlnieka lomā. 


Runa ir par remontdarbiem Valsts Poļu ģimnāzijas sporta zālē un pilsētas Kultūras pilī, abi Eiropas Savienības Reģionālā attīstības fonda finansēti, taču ar vairākiem trūkumiem darbu izpildē un projektēšanā, ko neslēpj arī valdošās koalīcijas deputāti. Situācija izveidojusies sarežģīta, atzina Latgales Partijas pārstāve Inguna Kokina.


Piemēram, ir daudz papildu darbu, kas saistīti ar ugunsdrošības nodrošināšanu, gan attiecībā uz ventilācijas telpu apdari, evakuācijas durvīm un citām lietām, kas saistītas ar ugunsdrošību, pauda Kokina.


“Projekts gatavs bija, apstiprināts, bet, kad sākās tie darbi, nu tad izrādījās, ka tur kaut ko vēl vajag papildus”, rezultātā, kā Latvijas Radio skaidro Kultūras pils vadītājs Aleksandrs Rudzs, projekta izmaksas arī sadārdzinājušās.


Līdzīga situācija arī Poļus skolas sporta zālē, apstiprina Inguna Kokina. Būvniecības kontroles birojs apturējis būvdarbus, tos varēs atjaunot, kad kļūdas būs novērstas.


Skolas zālē, piemēram, jāmaina pat jumta konstrukcijas un jārisina apkures un kanalizācijas problēmas. Tam, kā domes attīstības komitejā skaidroja objekta projektēšanas SIA “Modus būve” pārstāvis Guntis Zīls, arī nepieciešami papildlīdzekļi.


Tā ir liela summa, neslēpj deputāti, izsakot viedokli par abu šo projektu sadārdzinājumu iemesliem, atzina Ingūna Kokina. Viņa uzskata, ka kļūdas projektā bija jāpamana projektētājiem.  Neviens gan nešaubās, ka abi projekti jāpabeidz, bet pirms turpināšanas jāsaprot, kā kļūdas radušās, tāpēc deputāti neatbalstīja papildu finansējuma iekļaušanu budžetā.


Attiecīgi ceturtdien domes sēdes darba kārtībā jautājums par šī gada budžeta projektā teju miljonu šiem papilddarbiem nepieciešamo līdzekļu netiek iekļauts, taču risinājumu var rast, jo abi objekti pilsētai svarīgi, to atzina domes Finanšu nodaļas vadītāja Edīte Upeniece.


Viņa norādīja, ka darbu finansēšanai varētu ņemt kredītu, tiesa, likums nosaka, ka kultūras objektiem, ņemot kredītus, pašvaldībām jāatrod savs līdzfinansējums vismaz 40% apmērā.


Domes lēmums šajā jautājumā par kredīta ņemšanu šo objektu pabeigšanai varētu tikt pieņemts tuvākajā laikā, pēc tam, kad tiks noskaidrots, cik pamatoti ir šie pieprasītie papildlīdzekļi.

Avots : Lsm.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
pilsēta 14.02.2018 17:47
Koncertus jau pārceļ uz Rēzekni, bet Daugavpiliešiem vēl nezin cik ilgi jāgaida izremontētā koncertzāle.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
2017. gads Daugavpils cietoksnī bija ražīgs gan aizvadīto pasākumu, gan arī apmeklētāju skaita ziņā: no janvāra līdz septembra beigām to apmeklēja 46 539 cilvēki, kas ir par 21% vairāk nekā pērn.
Apspriest
Aptauja
Kurš, Jūsuprāt, būtu labākais Daugavpils domes priekšsēdētājs?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī par miljonu pieaug domes uzsākto remontu izmaksas
Koncertus jau pārceļ uz Rēzekni, bet Daugavpiliešiem vēl nezin cik ilgi jāgaida izremontētā koncertzāle. Sīkāk...
Rēzeknes dome aizņemsies naudu, lai atpirktu zemi no Urbanoviča ģimenes
Skat, Rēzeknieši vēl ašāki par Daugavpiliešiem. Dara ko grib un iepūt viņiem:) Sīkāk...
Daugavpils Universitātei jauns rektors – Irēna Kokina
Jauna rektore! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top